Гроші на сонячний колектор зібрали через краудфандинг

На вихідних 26-27 березня у школі села Грижинці Вінницької області проходили незвичні заняття. Місцеві жителі та студенти Вінницького технічного університету вчилися будувати сонячні колектори. Ідея такого тренінгу з’явилася у активістів Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, яким допомагав Національний екологічний центр України. Директор школи прийняв пропозицію з ентузіазмом, і всіляко допомагав під час тренінгу. Про це йдеться у матеріалі.

Сонячний колектор (або геліоколектор) - це пристрій, який нагріває воду за допомогою сонячних променів. Така енергія - безкоштовна, тому принаймні 6-7 місяців у році можна отримувати теплу воду для господарських потреб. А в інші місяці - ще й допомагати системі опалення.

5.jpg

В Україні купити готовий сонячний колектор дуже легко. Підвищення тарифів на енергоресурси робить енергію Сонця привабливим варіантом економії для багатьох. Але часто проблемою стає вартість колектора, базова установка коштуватиме близько 1000 Євро. Основна причина у тому, що більшість такого обладнання імпортуєтсья в Україну, тому чим більше знецінюється гривня, тим важче звичайному українцю дозволити собі його.

Рішення цьому є. Ще з 2011 року в Україні впроваджується проект “Увімкни сонце - живи комфортно”. Основна його мета - показати людям, що сонячні колектори можна робити самому, не витрачаючи при цьому величезних коштів. Саме таку технологію використали на тренінгу у Грижинцях. Вона є повністю відкритою, тому кожен може вільно її використовувати.

За два дні тренінгу вдалося зробити та встановити абсорбер (панель, як вбирає промені і нагріває рідину), і бак, в якому нагріта вода буде накопичуватися. Наступний крок - з’єднати всі елементи системи. Колектор буде працювати спільно з електричним бойлером в їдальні. Таким чином, школа буде значно економити на приготуванні їжі для учнів.

Кошти на матеріали для колектора вдалося частково зібрати краудфандингом, частину необхідного дала школа.

Група не планує зупинитися на одному тренінгу. У перспективі навіть є плани створити виробництво таких доступних сонячних колекторів.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов