Через недбалість тепловиків більшість вінничан залишилися без гарячої води

Станом на 1 квітня 2016 року на Вінниччині склалася ситуація, коли ПАТ «Вінницягаз» було змушене припинити газопостачання теплопостачальним підприємствам області. У 113 із 142 котелень було опломбовано газоспоживаюче обладнання, решта котелень через недопуск представників «Вінницягаз» до об’єкту продовжують несанкціоновано споживати газ, ризикуючи отримати за такі дії штрафні санкції

Теплопостачальні підприємства Вінниччини купують природний газ для потреб населення, релігійних та б’юджетних організацій у НАК «Нафтогаз України». 1 квітня 2016 року спливав термін дії Договору між НАК «Нафтогаз» та підприємствами ТКЕ, відтак, договірні відносини між сторонами підлягали перегляду та переоформленню. Однією з умов такого Договору, а також вимогою Закону України «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних систем та Кодексу газотранспортної системи є відсутність заборгованості за спожитий газ перед постачальником та газорозподільною компанією, а також наявність підтверджених номінацій – обсягів природного газу, які постачальник (в даному випадку – НАК «Нафтогаз») передає газорозподільній компанії (в даному випадку – ПАТ «Вінницягаз») у відповідь на заявку замовника послуг (в даному випадку – підприємства ТКЕ). Споживання природного газу без підтверджених номінацій забороняється вищевказаними нормативними документами і розцінюється як «несанкціоновани відбір газу/крадіжка газу». 

Не отримавши від НАК «Нафтогаз» підтверджених обсягів споживання газу для підприємств ТКЕ, ПАТ «Вінницягаз» завчасно, як того вимагають вищевказані нормативні документи, надіслало тепловикам попередження з вимогою припинити використання природного газу та пропозицією добровільно підготувати газоспоживаюче обладнання до опломбування. Проте далеко не всі теплопостачальні підприємства добровільно звернулися до ПАТ «Вінницягаз» із проханням опломбувати газове обладнання. Так, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», КП «Вінницяоблтеплоенерго» та Вінницький агрегатний завод не допустили представників Товариства для припинення газопостачання до деяких з котелень цих підприємств, про що Товариством було складено відповідні документи. 

ПАТ «Вінницягаз», зі свого боку, нагадує, що споживання природного газу теплопостачальними підприємствами за відсутності номінацій та за наявності заборгованості перед газорозподільною компанією може мати вкрай неприємні наслідки – за несанкціоновано відібраний газ тепловики можуть заплатити в півтора-два рази вищу ціну, не кажучи вже про припинення газопостачання.

ПАТ «Вінницягаз», разом з тим, наголошує, що Товариство діяло виключно в рамках чинного законодавства, слідкуючи за тим, аби не допустити несанкціонованого відбору природного газу, а ситуація із відновленням гарячого централізованого водопостачання залежить виключно від підприємств ТКЕ. Як тільки буде вирішено питання із НАК «Нафтогазом» та надані номінації, котельням буде відновлено газопостачання.
 

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов