• Головна
  • 8 квітня в історії України та Вінниччини
10:48, 8 квітня 2016 р.

8 квітня в історії України та Вінниччини

У 1932 році прийшло спецповідомлення виконувача обов'язків начальника дорожньо-транспортного відділу ДПУ Південно-Західної залізниці Білгородського до Вінницького обкому про селянські «волинки». Повідомлялося, що ці «волинки» мали не масовий, а груповий характер. Як і раніше, в них брали участь переважно жінки, діти і підлітки. «Волинки» мали на меті відібрання зерна, що зберігалося в сховищах або на залізничних станціях. Волинками у Радянському союзі називали протести.

1959 року в Україні почалося масове створення дружин. Ці органи громадської самодіяльності контролювати громадський порядок та охороняли державну власність. У 70-х роках дружинники стали явищем примусом, тобто формальним. Саме через це уже в 80-тих роках дружини зникли.
дружинники фото
дружинники, фото: back-in-ussr.com

Того ж 1959 року на Кременчуцькому автомобільному заводі зібрали 2 екземпляри КрАЗ-222 (самоскиди). Через кілька років завод почав постачати автомобілі закордон – в Аргентину, Китай, Індію, Болгарію тощо. Сьогодні завод працює як холдингова компанія «АвтоКрАЗ» і експортує автомобілі у 46 країн світу.

2014 року сепаратисти досі контролюють Донецьку обласну держадміністрацію, проте Донецьке СБУ вже звільнили.

Того ж дня у Миколаєві проросійські активісти намагалися захопити облдержадміністрацію. Під час штурму затримано 14 людей.

Того ж дня у Криму українців закликають приймати російське громадянство усіма шляхами, у тому числі й примусом.

Торік зареєстрували законопроект, що забороняє депутатам змінювати фракції, таким чином намагаються встановити дисципліну для депутатів.

Того ж дня у зоні АТО зафіксовано 23 випадки порушення режиму тиші. Два українські військовослужбовці загинули, а четверо отримали поранення.

В цей день народилися:

1874 року – український музикант, композитор та диригент Михайло Коссак. Михайло Коссак зробив інструментовку опери «Роксолана» Дениса Січинського, написав музику до багатьох вистав, зокрема разом з режисером Йосипом Стадником вперше на українській сцені поставили «Гальку» Станіслава Монюшка, «Енея на мандрівці» Ярослава Лопатинського, «Травіату» Джузеппе Верді та деякі опери Миколи Лисенка. Написав музику до вистав «Вій», «Лісова пісня» та інших.

1975 року – підполковник Збройних сил України Павло Колесников, що народився у місті Могилів-Подільський Вінницької області. 19 серпня відкомандирований до зони ведення бойових дій. Командував взводом 2-ї аеромобільно-десантної роти, був старшим групи 79-ї бригади, яка тримала оборону нового терміналу в аеропорту Донецька. Загинув від кулі снайпера під час вибору нової бойової позиції. До ротації із зони проведення АТО залишалось всього три доби.

1979 року – український професійний боксер В'ячеслав Узелков, родом з Вінниці. Дебют Узелкова на професійному рингу відбувся 24 жовтня 2004, коли В'ячеслав переграв в шостому раунді Сулеймана Джерілова. А вже 9 листопада 2013 в Києві В'ячеслав здобув перемогу нокаутом в бою проти американця Джейдоно Кодрінгтона й завоював титул Інтернаціонального чемпіона за версією IBO в напівважкій вазі. Також відомий завдяки участі у телевізійних шоу.
В'ячеслав Узелков фото

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...