Вінниччина і Яценюк. Що отримала і недоотримала область від уряду за два роки

Після заяви Арсенія Яценюка про відставку «промивати кістки» досі чинному прем’єр-міністру будуть усі без виключення українські ЗМІ і топ-блоггери. Вмішуватися у їхній не дуже стрункий хор (схвальний і негативний) – значить розчинитися у ньому.

Спробуємо розглянути ситуацію з іншого ракурсу. Поміркувати: а що, власне, отримали саме Вінниця та область від його головування в уряді?

Сказати, що регіон був у пріоритеті для прем’єра – значить піти проти істини. Тут з політичної точки зору – зовсім інші «перші особи», які втручання Яценюка у ситуацію у ньому сприйняли б, м’яко кажучи, з подивом.

Навряд чи можна говорити, що економіка області переживала «економічний бум». Загальне падіння промислового виробництва, обвал курсу національної валюти (а він, щоб не казали прихильники нинішнього Кабміну, був), різке підвищення тарифів на комунальні платежі, зростання цін на товари першої необхідності, урізання соціальних виплат для «пільговиків»… Все це було, але було в масштабах країни. Ми уже сказали, що спробуємо оцінити ситуацію саме на Вінниччині.

На сайті Державного агентства з інвестицій та управління територіями національними проектами остання згадка про економіку Вінниччини часів попереднього уряду містить новину, що в 2013 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 30 млн. дол. США прямих інвестицій. Багато це чи мало?

Визначити це можна шляхом співставлення. Але особливо порівнювати немає з чим. На інформаційному ресурсі Держагентства інформація про сприяння з боку уряду залученню в економіку Вінницької області інвестицій чомусь подається у дуже оригінальному контексті.

«Вінницька область отримає підтримку Світового банку для розвитку галузі охорони здоров’я» (32 млн. 350 тисяч доларів США. Згідно з його умовами, 90% фінансування здійснюватиме Світовий банк, решту 10 % - обласний бюджет).

«На Вінниччині за рахунок залучення французьких інвестицій збудовано новий завод зі збагачення каоліну» (8 млн євро)

«Вінниччина посіла третє місце серед областей України щодо виконання доходів місцевих бюджетів»

«У Вінниці почнуть будувати регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» (Світовий банк, 35 млн дол.)

«Триває співпраця Вінниччини з Швейцарським бюро співробітництва в Україні» (фінансування проектів сільських громад за рахунок грантових коштів та грошей обласного бюджету)

«Японія дала Вінниччині гроші на медичні та освітні проекти» (810 тис. євро)

«Швейцарські інвестиції дозволять Вінниці скоротити споживання газу на 10 млн м3» (9,8 млн дол.)

«Вінниччина робить черговий крок до поглиблення співпраці з Республікою Польща» (підписання партнерських угод)

Регіон робив кроки з метою залучення іноземних інвестицій. Проводив міжнародні форуми, оголошував конкурси для громад, визначав «зелену вулицю» для інвесторів. Наприклад, під час презентації програми створення індустріального парку було оголошено, що підприємства, які будуть розташовані на території парку, матимуть ряд переваг, зокрема, нульову ставку мита на обладнання, яке не виробляється в Україні та ввозиться з-за кордону, тощо.

Отже, у сухому залишку маємо:

  • Іноземні інвестори готові співпрацювати з областю;
  • Місцева влада готова забезпечити їм сприятливі умови.

А уряд?

На тому ж сайті знаходимо інформацію такого характеру. За січень 2015 року в Україні поголів’я великої рогатої худоби скоротилось майже на 265 тисяч голів, на триста тисяч поменшало свиней, менше виробляють яєць та курятини. «Сухі, проте кричущі дані, котрі озвучують представники профільного  міністерства стосовно тваринницької галузі, стверджують — справи кепські».

Причина? Людям стає невигідно тримати худобу. І навіть при підвищенні закупівельних цін на продукцію тваринництва. Адже індекс інфляції за минулий рік в цілому по державі становив майже 123%. Тому, під час селекторної наради в регіональних студіях як один наголошують, не буде дотацій – не буде розвитку скотарства.

На Вінниччині реалізується 2 ПРООнівських проекти, затверджена обрадою програма підтримки фермерських господарств та кооперативів. Це дало змогу зберегти темпи розвитку тваринництва в регіоні.

Отже, ситуацію в сільському господарстві Вінниччина втримала не завдяки, а всупереч урядовій політиці.

Вдалося утримати й рівень промислового виробництва. Так, у 2014 році Вінниччина посіла шосте місце в Україні за темпами промислового виробництва. На тлі загального падіння промисловості, індекс промислового виробництва у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становив 102,6 %

Сказати, що уряд взагалі не давав грошей – не можна. Певні проекти реалізовувалися. У 2014 році Вінниччина отримала субвенцію понад 18 мільйонів гривен на впровадження заходів з енергозбереження.

Отримувала область і дотації. В основному – на погашення боргів із заробітної плати та на фінансування видатків органів місцевого самоврядування.

Таким чином, закривалися «дірки», створені внаслідок власне урядової діяльності.

На фінансування спеціальних проектів на території області грошей в уряду не було. Натомість, саме за рахунок місцевих бюджетів створювалися захисні споруди на Сході України. Ні, справа ця потрібна, але куди пішли гроші, виділені на проект «Стіна»?

Мають вінничани й інші претензії саме до яценюківського кабінету. Обіцяв «скасувати злочинну медичну реформу», яка «пройшлася» по Вінниччині, як по «пілотному» регіону. І забув про обіцянку.

Обіцяли сприяти створенню мережі центрів адміністративних послуг – і знову ж це лягло на плечі місцевих бюджетів.

Була ще й епопея з фінансуванням ПТУ…

Дивлячись на все це, складно погодитися з деякими експертами, які стверджують про «кращий уряд в історії України».

Не для Вінниччини точно.

presspoint.in.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
57 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
На горячем 17 августа был задержан сотрудник ГУ «Могилев-Подольская исправительная колония № 114», который взял 3000 гривен, чтобы передать пакет осужденному. Служащему сообщено о подозрении. Места лишения свободы побуждают к нарушениям их работников. При официально небольших доходах у сотрудников есть соблазн подзаработать на передачах. Обычно, именно так в колонию попадают мобильные телефоны, sim-карты и наркотики. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры...
Общество
В рамках всеукраинской акции «Чистые реки» в Виннице собрали 114 мешков мусора. Весь хлам неответственные люди сбрасывают в Южный Буг и на его берега, а волонтерам приходится за ними убирать. В очистке реки приняли участие молодежь и люди старшего поколения. Приходили целыми семьями. Плавали на катамаранах, SUP-серфах и лодках вылавливая мусор из воды.Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Происшествия
Около 15:00 часов 19 августа в Казятинском районе произошло смертельное происшествие на железной дороге. Как сообщает ГУ ЧП в Винницкой области, на железнодорожном перегоне Николаевка-Кордышевка люди обнаружили без сознания, с травмами ног 18-летнего парня. Выяснилось, что он живет в соседней с.Йосипивцы. Юноша получил слишком сложные травмы и скончался в больнице.По предварительной информации, парень попал под колеса дизельного тягача. Был ли это несчаст...
Общество
Вопрос о бесплатном проезде для участников боевых действий в Винницкой области снова привело к конфликту. Сегодня, 17 августа, после обеда винничане, которые находились на Западном автовокзале стали свидетелями спора между перевозчиками, АТОвцямы и общественными активистами. Однако, как оказалось, история не нынешняя, и началась еще неделю назад, 10 августа. Водитель автобуса маршрута "Винница - Жмеринка" отказал в льготном проезде бойцу после того, как то...
Культура
В селе Клембовка, что на Ямпольщине, в минувшую субботу проходил фестиваль вышиванок. Свои красивейшие изделия представили мастера упомянутого села, а также других районов нашего края. Можно было увидеть не только рубашки, но и полотенца, скатерти, салфетки, картины. А также и другие изделия народных умельцев.Как известно, Клембовка давно известна своими вышивальщицами. Очень красивые изделия подольских мастеров в начале прошлого века реализовывали в разны...
Криминал
Утром 18 августа в многоэтажке на ул. Стельмаха, двое преступников в масках напали на владельцев квартиры, когда они вышли на лестничную клетку. Затолкав людей в дом, один из нападавших выстрелил в хозяина и забрал сумку с деньгами. Ранения имело роковые последствия. В полиции разыскивают преступников.По неофициальной информации, объект нападения занимался обменом валюты, но в тот день он при себе имел относительно небольшую сумму - до 10 000 гривен. Как п...
Политические новости
Согласно опросу, проведенному в начале августа 2018 года, если парламентские выборы в Украине состоятся «в это воскресенье», в украинский парламент пройдут шесть политических партий. Об этом свидетельствует опрос, проведенный Международным исследовательским центром BURI (Бельгийско-Украинский научно-исследовательский институт). Так, наибольшая поддержка украинских избирателей, согласно результатам соцопроса, будет предоставлена ​​партии «Батькивщина» во гл...
Криминал
В реанимации оказался 56-летний житель Барского района, которого во время распития спиртных напитков чуть ли не до смерти избил сосед. Во время ссоры и драки, внезапно вспыхнувшей между двумя мужчинами во время распития алкоголя, один из них деревянной палкой ударил по голове другого. В результате драки пострадавший с открытой черепно-мозговой травмой доставлен в реанимацию районной больницы. За нанесение телесных повреждений 33-летнему правонарушителю гро...
Общество
Сегодня, 20 августа 2018 года, приостановлено водоснабжение в жилых домах по ул. Ушинского, 59 и Пугачева, 1.Как информирует КП «Винницаоблводоканал» на указанном участке запланировано выполнение работ по ликвидации утечки в сети водоснабжения.Также, стоит заметить, что в жилых домах по ул. 600-летия, 48, 50, Академика Янгеля, 47, 51, Баженова, 21 и М. Амосова, 9 коммунальщики проводить профилактическую промывку и прочистку сетей канализации.