Вінниччина і Яценюк. Що отримала і недоотримала область від уряду за два роки

Після заяви Арсенія Яценюка про відставку «промивати кістки» досі чинному прем’єр-міністру будуть усі без виключення українські ЗМІ і топ-блоггери. Вмішуватися у їхній не дуже стрункий хор (схвальний і негативний) – значить розчинитися у ньому.

Спробуємо розглянути ситуацію з іншого ракурсу. Поміркувати: а що, власне, отримали саме Вінниця та область від його головування в уряді?

Сказати, що регіон був у пріоритеті для прем’єра – значить піти проти істини. Тут з політичної точки зору – зовсім інші «перші особи», які втручання Яценюка у ситуацію у ньому сприйняли б, м’яко кажучи, з подивом.

Навряд чи можна говорити, що економіка області переживала «економічний бум». Загальне падіння промислового виробництва, обвал курсу національної валюти (а він, щоб не казали прихильники нинішнього Кабміну, був), різке підвищення тарифів на комунальні платежі, зростання цін на товари першої необхідності, урізання соціальних виплат для «пільговиків»… Все це було, але було в масштабах країни. Ми уже сказали, що спробуємо оцінити ситуацію саме на Вінниччині.

На сайті Державного агентства з інвестицій та управління територіями національними проектами остання згадка про економіку Вінниччини часів попереднього уряду містить новину, що в 2013 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 30 млн. дол. США прямих інвестицій. Багато це чи мало?

Визначити це можна шляхом співставлення. Але особливо порівнювати немає з чим. На інформаційному ресурсі Держагентства інформація про сприяння з боку уряду залученню в економіку Вінницької області інвестицій чомусь подається у дуже оригінальному контексті.

«Вінницька область отримає підтримку Світового банку для розвитку галузі охорони здоров’я» (32 млн. 350 тисяч доларів США. Згідно з його умовами, 90% фінансування здійснюватиме Світовий банк, решту 10 % - обласний бюджет).

«На Вінниччині за рахунок залучення французьких інвестицій збудовано новий завод зі збагачення каоліну» (8 млн євро)

«Вінниччина посіла третє місце серед областей України щодо виконання доходів місцевих бюджетів»

«У Вінниці почнуть будувати регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» (Світовий банк, 35 млн дол.)

«Триває співпраця Вінниччини з Швейцарським бюро співробітництва в Україні» (фінансування проектів сільських громад за рахунок грантових коштів та грошей обласного бюджету)

«Японія дала Вінниччині гроші на медичні та освітні проекти» (810 тис. євро)

«Швейцарські інвестиції дозволять Вінниці скоротити споживання газу на 10 млн м3» (9,8 млн дол.)

«Вінниччина робить черговий крок до поглиблення співпраці з Республікою Польща» (підписання партнерських угод)

Регіон робив кроки з метою залучення іноземних інвестицій. Проводив міжнародні форуми, оголошував конкурси для громад, визначав «зелену вулицю» для інвесторів. Наприклад, під час презентації програми створення індустріального парку було оголошено, що підприємства, які будуть розташовані на території парку, матимуть ряд переваг, зокрема, нульову ставку мита на обладнання, яке не виробляється в Україні та ввозиться з-за кордону, тощо.

Отже, у сухому залишку маємо:

  • Іноземні інвестори готові співпрацювати з областю;
  • Місцева влада готова забезпечити їм сприятливі умови.

А уряд?

На тому ж сайті знаходимо інформацію такого характеру. За січень 2015 року в Україні поголів’я великої рогатої худоби скоротилось майже на 265 тисяч голів, на триста тисяч поменшало свиней, менше виробляють яєць та курятини. «Сухі, проте кричущі дані, котрі озвучують представники профільного  міністерства стосовно тваринницької галузі, стверджують — справи кепські».

Причина? Людям стає невигідно тримати худобу. І навіть при підвищенні закупівельних цін на продукцію тваринництва. Адже індекс інфляції за минулий рік в цілому по державі становив майже 123%. Тому, під час селекторної наради в регіональних студіях як один наголошують, не буде дотацій – не буде розвитку скотарства.

На Вінниччині реалізується 2 ПРООнівських проекти, затверджена обрадою програма підтримки фермерських господарств та кооперативів. Це дало змогу зберегти темпи розвитку тваринництва в регіоні.

Отже, ситуацію в сільському господарстві Вінниччина втримала не завдяки, а всупереч урядовій політиці.

Вдалося утримати й рівень промислового виробництва. Так, у 2014 році Вінниччина посіла шосте місце в Україні за темпами промислового виробництва. На тлі загального падіння промисловості, індекс промислового виробництва у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становив 102,6 %

Сказати, що уряд взагалі не давав грошей – не можна. Певні проекти реалізовувалися. У 2014 році Вінниччина отримала субвенцію понад 18 мільйонів гривен на впровадження заходів з енергозбереження.

Отримувала область і дотації. В основному – на погашення боргів із заробітної плати та на фінансування видатків органів місцевого самоврядування.

Таким чином, закривалися «дірки», створені внаслідок власне урядової діяльності.

На фінансування спеціальних проектів на території області грошей в уряду не було. Натомість, саме за рахунок місцевих бюджетів створювалися захисні споруди на Сході України. Ні, справа ця потрібна, але куди пішли гроші, виділені на проект «Стіна»?

Мають вінничани й інші претензії саме до яценюківського кабінету. Обіцяв «скасувати злочинну медичну реформу», яка «пройшлася» по Вінниччині, як по «пілотному» регіону. І забув про обіцянку.

Обіцяли сприяти створенню мережі центрів адміністративних послуг – і знову ж це лягло на плечі місцевих бюджетів.

Була ще й епопея з фінансуванням ПТУ…

Дивлячись на все це, складно погодитися з деякими експертами, які стверджують про «кращий уряд в історії України».

Не для Вінниччини точно.

presspoint.in.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
57 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Разговоры о переоборудовании транспортной системы начались еще в 2013 году. Именно тогда чиновники решили что в Виннице стоит внедрять электронный билет, так же как это сделали во многих европейских странах, об этом сообщает «vinnytsia-future.com.ua». Таким образом это дело по чуть-чуть набирала обороты. Уже в этом году определились с поставщиком для автоматизированной системы оплаты за проезд в общественном транспорте. Им стала чешская компания «Mikroelek...
Общество
Начальник Могилев – Подольского пограничного отряда полковник Юрий Василик прокомментировал расширение своего «хозяйства»: «Открытием еще одного отдела мы обязаны руководству Винницкой области. Благодаря финансовой поддержке областной власти нам удалось осуществить ремонт и обновление здания. Поэтому выражаю искреннюю благодарность за поддержку и помощь».   В ответ губернатор Валерий Коровий отметил: «Мы живем во время больших вызовов. И особое место в сис...
Культура
Вчера, 16 ноября, вечером возле Башни Артинова на Европейской площади установили странную инсталляцию под названием «Алиса». Объект представляет собой большой куб из фанеры, в котором есть вход. Попав внутрь - погружаемся в полную темноту. Однако в этой темноте кое-что есть.Автор проекта, художник Олег Усатюк, объяснил, что благодаря этой инсталляции винничане могут представить себя героями сказки.- Это не просто темный куб. Это - кроличья нора. Мы предлаг...
Криминал
Следователи местного отдела полиции сообщили о подозрении в занятии незаконным игорным бизнесом трем молодым винничанам. Запрещенным видом предпринимательства они, как уверяют правоохранители, зарабатывали около двух лет. Троице грозит штраф. Как отмечают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, речь идет об игорном клубе на ул. Киевской. По версии следствия, в арендованном помещении 24-летняя женщина, мужчины 33 и 34 лет под вывеской гослотерей пре...
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон заявил, что на Виннитчине верующие и духовенство не имеют однозначной позиции относительно объединительного процесса, который происходит в украинском православии.  Как рассказал иерарх, в областном центре больше сторонников московского патриархата, однако глубинка - за автокефальную церковь."Винница больше за "русский мир", как сейчас выражаются, а село – наоборот", - говорит митрополит Симеон. По его словам, в регионе...
Общество
В Виннице на билетах общественного транспорта предлагают работу в Польше.
Криминал
Сегодня, 16 ноября спецназ и внутренняя безопасность пограничников, оперативники Закарпатского СБУ под руководством военных прокуроров Ужгородского гарнизона задержали винницкого юриста, который пытался дать взятку в размере 5200 долларов начальнику Мукачевского пограничного отряда за содействие в незаконном перемещении 64, 500 пачек сигарет через границу в Венгрию.Об этом в "Фейсбук" сообщил главный военный прокурор Анатолий Матиос.
Общество
В Виннице продолжается комплексная реконструкция улицы Замостянской. 16 ноября, утром, на аллее разместили несколько оригинальных лавочек. Они отличаются от привычных своей формой.«Винничане тестируют с самого утра», - написал в «Фейсбук» Андрей Янченко.До конца года должны обустроить часть территории - от проспекта Коцюбинского до перекрестка с улицей Стеценко.
Общество
На выходных погоду в Украине обусловит антициклон, идущий с севера. Он принесет с собой сухую погоду в большинство областей страны. Такой прогноз сделала синоптик Наталья Диденко. По ее словам, в пятницу, 16 ноября, в Украине «сложная погода»: «В южной части и на востоке идут дожди, мокрый снег и сильный ветер. До субботы, 17 ноября, непогода ослабнет, но полностью осадки не прекратятся. И также задержится порывистый ветер. В воскресенье, 18 ноября, крайни...