У Вінниці хочуть розібрати стіну музею заради "стола Петлюри"

Голова Вінницької ОДА хоче, щоб стіл Симона Петлюри стояв у фойє облдержадміністрації, а не в кабінеті директора музею

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій має намір "переселити" унікальну історичну пам'ятку - антикварний стіл Симона Петлюри - до відремонтованого фойє ОДА. .

"Стіл - зразок мистецтва. Коли закінчимо ремонт в фойє ОДА, ми поставимо його там, щоб люди могли бачити його", - зауважив Коровій.

Стіл наразі знаходиться у кабінеті директорки Вінницького краєзнавчого музею Катерини Висоцької. Як повідомив  начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський, пам'ятка важить близько тони і щоб його винести з кабінету, потрібно розбирати стіну.

Директор музею Катерина Висоцька розповіла кореспонденту, що мова про передачу стола до ОДА ведеться з осені минулого року. Саме тоді під час одного із офіційних заходів голова ОДА сфотографувався за ним. Відтоді він задумав прикрасити антикварним стором фойє облдержадміністрації. Однак, за словами Висоцької, з передачею пам'ятки може виникнути паперова тяганина.

"Ми не проти його передати. Але стіл належить до фондів музею і передати його до іншої установи можна лише за погодженням з Міністерством культури. Якщо такий дозвіл вдасться отримати, тоді і можна буде щось казати конкретніше", - прокоментувала ситуацію директор.

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 1

Проте, за словами завідуючого сектором охорони культурної спадщини Управління культури і туризму Вінницької ОДА Михайла Потупчика, фойє облдержадміністрації - не найкраще місце для зберігання історичної пам'ятки, адже має бути відповідний клімат-контроль.

"Для того, щоб отримати погодження від Міністерства, потрібен відповідний висновок реставраторів. Крім того, мають бути забезпечені відповідні кліматичні умови і фойє навряд чи підійде", - розповів Потупчик.

Дерев'яний стіл, про який іде мова, датується ХVIII століттям. Згідно легенди, за ним сидів Голова Директорії та Головний Отаман Військ Української Народної Республіки Симон Петлюра в часи перебування Директорії у Вінниці - у 1919-1920 рр. До Вінницького краєзнавчого музею стіл потрапив у 1965 році. 

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 2

"До того, як потрапити в музей, стіл стояв у кабінеті одного з секретарів міськкому компартії. Нам його віддали, коли в кабінеті секретаря міняли старі меблі на нові - красиві і поліровані. Як цей стіл занесли сюди у 1965 році, так з тих пір він і стоїть у цій кімнаті", - розповідає Катерина Висоцька. 

За її словами, будівлю музею добудовували того ж 1965 року. Тож стіл в кабінеті директора з'явився раніше ніж стіни. Щоб винести стіл, дійсно потрібно або висаджувати вікно, або розбирати стіну. Хоча для цієї історичної пам'ятки уже передбачено місце - в 10-му залі музею, який ще не відремонтований за браком коштів.

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 3
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов