Як свати прокрутили у колгоспі на Вінниччині мільйонну аферу, обдуривши сотні пайовиків

Мешканці села Дружне Калинівського району звертаються за захистом, відновленням та поверненням їм у приватну власність викрадених посадовими особами майнових паїв. Люди пишуть, що протягом багатьох років корумповані правоохоронні органи районного, обласного та республіканського підпоррядкування на їх численні звернення та заяви не реагують, направляючи формальні відписки.

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Ми знаємо, що право приватної власності є непорушним. Стаття 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися, розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Чому ж ми оббиваємо пороги, шукаючи захисту, а нас ніхто не чує?!

У 2001 році проведено розпаювання майна колективного сільськогосподарського підприємства “Мир” с.Дружне Калинівського району, Вінницької області. Загальні вартість майна пайового фонду-будівель, споруд, сільгосптехніки, поголів’я великої рогатої худоби і свиней на час розпаювання становила 2028617 гривень. І кожному з нас - 420 співзасновникам, як бувшим працівникам КСП “Мир” у встановленому законом порядку були надані свідоцтва (сертифікати) на право власності на майновий пай.

Правонаступником КСП, у процесі реформування, став сільгоспвиробничий кооператив (СВК) “Мир”. Загальними зборами пайовиків обрали керівника, який згодом, на наш погляд, навмисно довів підприємство до банкрутства, в якому був дуже зацікавлений його сват з сусідньої Нової Греблі. А перед цим свати за попередньою домовленістю продумали і прокрутили “геніальну” аферу. З ініціативи керівника “Миру”, його родича, спеціалістів з району та за сприянням керівника села відбулися у сільському Будинку культури загальні збори співвласників майна пайового фонду реорганізованого КСП. На яких були присутні 226 пайовиків, а головувало керівництво села.

На зборах одночасно був уточнений пайовий фонд бувшого КСП “Мир”, який склав 2028617. При цьому чомусь бухгалтерія новоствореного господарства навмисне занизила вартість продуктивної та робочої худоби до 54230 грн. За даними бухгалтерського обліку на день проведення зборів у господарстві рахувалось 410 голів молодняка ВРХ вартістю 121005 грн та 751 свинопоголів’я на суму понад 217 734 грн. А разом-півмільйона гривень! Однак, все стадо пішло під ніж, бо свати заручились, як ми переконані, фіктивними ветеринарними документами про хворобу і пообіцяли громаді закупити здорових тварин. Однак жодної обіцянки керівник господарства не виконав, чим обдурив співвласників майка КСП ”Мир”. А в липні 2010 року постановою Господарського суду Вінницької області СВК “Мир” визнано банкрутом, а його майно, в тому числі розпайована сільськогосподарська техніка, передане на біржову реалізацію. Й почалося скуповування за безцінь майна у пайовиків. Були такі мешканці, що не погоджувались за копійки продавати свої майнові паї, то керівник сусіднього села-потенційний покупець пішов на хитрість, під приводом звірки для виплати дивідендів у 2011 у багатьох людей було зібрано свідоцтва й складено фіктивні договори купівлі-продажу майнових паїв на користь того ж таки покупці. Так як свідоцтва мешканцям не були повернуті, то пайовики не змогли взяти участі у процедурі банкрутства СВК “Мир”.

До сліз боляче, з наявної у нас інформації та деяких документів, під час проведення процедури банкрутства арбітражним керуючим було продано 28% майна від загального пайового фонду колишнього КСП “Мир”, а 72% нашого майна став власником горе-покупець з сусіднього села.

Виникає запитання: а де ж наше майно, на яке ми маємо право, згідно наявних у нас документів?

Злочинні дії керівника сусіднього села та його посібників сприяли стати цьому чоловіку “сільським олігархом”- володіти 3600 га землі у Калинівському районі та майном “реформованих” КСП та СВК, залишивши сотні пайовиків обдуреними.

Протягом багатьох років ми неодноразово звертались з заявами в міліцію, прокуратуру та їх вищі інстанції, але там наші заяви ігнорують, залишаючи без перевірки та розгляду, покриваючи злочинців. Бо у них є гроші та корумповані зв’язки. Ми вважаємо, що проти нас діяло злочинне угрупування і за попередньою змовою заволоділи належними нам майновими паями, протиправно позбавили нас права власності на розпайоване майно, причинили нам збитки та вчинили стосовно нас кримінальні злочини. Просимо повернути нам вкрадене у нас та наших батьків чесно зароблене майно.

З повагою пайовики (підписи в редакції).

Коментар голови Дружненської сільської ради Наталії Малогулко:

- Все це відголоски виборів сільського голови, які у нашому селі проходили дуже бурхливо.Ці люди, що писали листа теж продали свої сертифікати, але хотіли хапнути землі. Перед виборами прийом громадян у селі проводив прокурор, при якому задали запитання: чому я сільський голова не втрутилася? Але я не мала права втручатися, бо офіційно майно господарства не було передано на баланс сільської ради. До того ж була дооцінка майна на більшу суму й ми переписали сертифікати на нову вартість - приблизно на 30% кожному пайовику. До сільської ради була довжелезна черга, всі хапали гроші. Особисто теж мала майновий пай своєї мами і довго його не продавала, то просила керівника господарства, щоб купив у мене цей сертифікат. Хоч людям я особисто казала: продасте папір-значить віддали майновий пай. Окрім цього СВК мало борг перед сільрадою на 50 тис.грн і погасило його протягом двох років. Невдоволення наших мешканців від того, що спрацьовує суто людський фактор. Я ніяких підписів у протоколах зборів не підробляла. Мої батьки -колгоспники, я в селі виросла, знаю сільську важку роботу і знаю як важко трудяться в селі люди і ні на який обман не йшла і не піду. Я вже третій термін головою сільради. Цього разу подавала свою кандидатуру останньою і тільки тому балотувалася, що не було кому довірити громаду. З цього питання ми вже неодноразово говорили з людьми. Було й таке, що пишуть звернення в різні інстанції, а підкладають копію майнового сертифікату старого зразка, бо нові з завищеною сумою продали. Я 20 разів поверталася до цього питання. А зараз ніколи, бо тягнемо у село водогін, вартістю 2 мільйони гривень. Керівник господарства з с. Нова Гребля Віктор Литвинчук передав на баланс сільради свердловину. У такий спосіб маємо можливість протягти трубу протяжністю 13 км. Для нас це життєвоважливий об’єкт, бо вода у криницях пропадає. Цього року ситуація буде не кращою, бо синоптики обіцяють спекотне літо. Ми вже виготовили проектно-кошторисну документацію, взяли з свердловини пробу води, за аналізи якої я заплатила свої особисті 700 грн.

33kanal.com
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
214 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винничане активно подписывают петицию за реставрацию Винницкой мэрии. Ее автор обозвал здание «серым нечто», которое портит внешний вид центра города. Поэтому он призывает власти изыскать средства для реконструкции. Дескать, город постоянно улучшает свой внешний вид, а о центровом здании никто не позаботился. Петиция к городским властям Винницы о необходимости реставрации фасада мэрии областного центра набрала уже 315 электронных подписей. То есть, две тре...
Криминал
Об этом сообщили в отделе коммуникации Винницкой полиции. Полицейские сообщают, что мужчина, который похищал велосипеды, ранее привлекался к уголовной ответственности. Вор похитил два велосипеда, в полицию обратились пострадавшие владельцы.В обоих случаях жители оставили велосипеды на улице без присмотра, чем и воспользовался злоумышленник. Полиция также подозревает ранее судимого местного жителя и в других подобных преступлениях. Один из похищенных велоси...
Общество
Директор Винницкого областного центра занятости Галина Скоковская рассказала о высоком спросе среди работодателей Винничины на трактористов: «Если проанализировать базу вакансий областной службы занятости, то можно увидеть, что среди востребованных профессий, которые нужны работодателям, больше всего трактористов-машинистов. В течение 6 месяцев текущего года таких вакансий насчитывалось 2,8 тысяч». Соответственно, служба и ориентирует безработных. В том чи...
Интервью
Двухметровые вырезки на бумаге создает львовская мастерица с винницким корнями Дарья Алешкина. О том, как возникло увлечение этим старинным ремеслом, и можно ли монетизировать народное искусство в нынешнее время инноваций и технологий, Дарья рассказала в разговоре с корреспондентом Depo.Винница. – Дарья, расскажите, почему вы взялись за это древнее украинское ремесло? Повлияли ли на вас ваши родители, известные на Виннитчине художники? – Мы росли в творчес...
Общество
Два случая ботулизма зафиксировали в Винницкой области.Так, в Виннице и в Песчанском районе со всеми симптомами ботулизма госпитализировали двух человек.Как сообщают эксперты, причиной заболевания стало употребление домашних консерв, которые не имели надлежащей термической обработки.Сейчас больные находятся в больнице. Их жизни уже ничего не угрожает. Напомним, что с начала года в Винницкой области ботулизмом заболело всего два человека. Болезнь является с...
Происшествия
По обеда 17 августа возле села Болган Песчанского района произошло дорожно-транспортное происшествие с жертвами.По информации ГУ ГСЧС в Винницкой области, водитель автомобиля «Volkswagen Passat» допустил столкновение с автомобилем ВАЗ 2106. От лобового столкновения смяло передок «Жигулей», а иномарка опрокинулась в кювет. На месте происшествия погиб пассажир ВАЗа - 38-летний мужчина, водители травмированы.
Общество
Сегодня, 17 августа, в Бершади перед началом сессии райсовета состоялась акция протеста. На митинг вышли жители села Кидрасовка, чтобы выразить свое возмущение по реорганизации «их» школы. Учебное заведение, где учится всего 30 детей, планируют перевести с I-II степени в школу I степени. Таким образом, в связи с низкой наполняемостью классов, оставить в селе только начальное звено.Данный вопрос должны сегодня рассматривать депутаты райсовета. Это уже втора...
Происшествия
17 августа в 11:00 в Службу спасения «101» поступило сообщение о том, что на автодороге вблизи с. Лукашевка Литинского района произошло ДТП.Прибыв на место происшествия спасатели Государственной пожарной спасательной части №7 установили, что водитель автомобиля ЗИЛ-130 не справился с управлением транспортного средства и допустил опрокидывание авто на бок. Прибывшие на вызов спасатели провели работы по обеспечению пожарной безопасности на месте происшествия...
Происшествия
Винницким отделом полиции ГУНП в Винницкой области разыскивается несовершеннолетний Богдан Уздемир, житель Винницы, который 20 июня 2018 ушел из дома вместе со своим 34-летним отцом Евгением и по настоящее время их местонахождение неизвестно.Приметы ребенка: рост около 150 см., среднего телосложения, карие глаза, русые волосы. Если кому известна информация, которая поможет установить местонахождение разыскиваемых, просьба сообщить в полицию по телефонам: (...