ХРЕСТ НА ЗРІЗІ ДЕРЕВА ВРЯТУВАВ ХРАМ У ЦЕНТРІ ВІННИЦІ

Біля Церкви Воскресіння Христового знаходиться маленька капличка, у якій є велика святиня для православних вірян, що сюди з'їжджаються з усієї України та зарубіжжя.
капличка біля церкви Воскресіння Христового у Вінниці фото

Було це у вересні 1996 року. Священики храму вирішили трохи прибрати і переобладнати церковну територію. Заважали лише два клени, які з незапам'ятних часів росли біля стіни церкви. Їх вирішили спиляти. Коли старі стовбури впали на землю, очам священиків відкрилася незвичайна картина: на свіжих зрізах пнів ясно проступили зображення хрестів.
хрест на зрізі дерева фото

Стовбури кленів розпиляли на кільця в сантиметр завтовшки і побачили: до вершин дерев картина на зрізі змінювалася. Хрест перетворювався в силует людини з довгим волоссям і хрестом на плечах (на переконання священиків, це Христос, що йде на Голгофу), далі зображення змінювалось на розп'ятого Спасителя. Контури ці були не абстрактно окресленими, а дуже чіткими і зрозумілими. Найдивовижніше, що проявилися вони одночасно на двох деревах.
хрест на зрізі дерева фото

Служителі храму з'ясували, що на місці, де росли два клени, був похований православний священик. Коріння молодих дерев обплели хрест на його грудях і відбили його в серцевині стовбура. Академії наук України Дмитро Гродзинський вважає, що "причиною появи кленових хрестів, мабуть, стало біологічне явище "Химери". Виявляється воно через мутації клітин, які починають виробляти надмірну кількість фенольного барвника. Стовбур генерується клітинами з різною генетичною природою і тому прикрашається хрестами і
іншими малюнками.

Вінницьких священиків це пояснення не засмутило: поява в їх володіннях природних хрестів привело до них віруючих, забравши їх у конкурентів-баптистів, які побудували в місті свій храм по вулиці Максимовича. Він величезний, зведений на березі лісового озера і облаштований п'ятизірковим готелем, який повинен був залучити до Вінниці тисячі баптистів та православних прихожан. Але священні хрести врятували ситуацію.

– Я пам'ятаю як у 1996 році про ці хрести знало все місто. Тоді кожен вінничанин за це знав. Але багатьом людям, чесно кажучи, на це було все рівно. Це були важкі роки, не всім людям тоді ще платили зарплатню і вони думали, де взяти кошти на їжу. Але це добре для міста, воно підіймає туристичну привабливість. Дивно, що цей хрест ніхто не показує туристам, – каже вінничанин В'ячеслав.

Знаходиться ця капличка у Вінниці по вулиці Хмельницьке шосе, 5.
капличка біля церкви Восресіння Христового у Вінниці фото
хрест на зрізі дерева фото
хрест на зрізі дерева фото

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов