• Головна
  • ЯК ВІННИЧАНАМ ВРЯТУВАТИСЬ ВІД КОМУНАЛЬНОГО РАБСТВА (відео)
11:01, 14 квітня 2016 р.

ЯК ВІННИЧАНАМ ВРЯТУВАТИСЬ ВІД КОМУНАЛЬНОГО РАБСТВА (відео)

Продовжувати користуватись послугами ЖЕКу, чи перейти на ОСББ – вирішувати самим мешканцям. Журналісти «Народного контролю» поцікавились у вінничан чи знають вони що таке ОСББ.

Наталя каже – не пам'ятає, що означає абревіатура ОСББ.

Надія розповідає:

– Це коли з будинку обирається людина, яка має бути порядною та відповідати за ведення робіт по будинку.

Спеціаліст відділу розвитку ОСББ департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Ігор Ольхович пояснює:

– ОСББ – це юридична особа, створена співвласниками житлових будинків та нежитлових приміщень насамперед для представлення інтересів співвласників, своїх прав, можливості ефективно управляти своїм майном.

Журналісти «Народного контролю» поспілкувались з мешканцями будинку на Брацлавській. Люди розповідають – хочуть створити ОСББ, та не знають, кому доручити таку відповідальну справу.

– Хотілось би, щоб людина була самостійна. Поки не знаємо хто це має бути, – розповідає Катерина.

На Вчительській, 10 мешканці багатоповерхівки вже створили своє ОСББ. Назвали «ЮМІР». Таку назву розшифровують як «юність, мрія і реальність».

– За два роки відремонтували половину даху будинку. Всі питання ми розглядаємо на зборах. Сьогодні ми, наприклад, чистимо кухонні стояки. Я живу тут дванадцять років і за цей час їх не чистили жодного разу, а сьогодні уже два почистили, – розповідає голова ОСББ «ЮМІР» Олег Побірський.

Журналісти зайшли і у підвал будинку на Вчительській, 10. Голова ОСББ каже–тепер не соромно показати підвальні приміщення, щитову та труби.

Любов, яка живе в цьому будинку розповідає – хотілось би щоб більше людей зрозуміло, як можна ефективно використовувати кошти для будинку.

– У захваті від того, що ми пішли від ЖЕКу, у нас тепер порядок. Ми задоволені своїм ОСББ, – розповідає Любов, яка живе на Вчительській, 10.

Олег Іванович пригадує – коли вирішили створити ОСББ, ЖЕК почав ставити перепони - виставляючи борги, але люди відстояли своє право. Тепер зрівнюють минуле будинку і теперішнє, дивуються:

– Чистка вентиляційних каналів коштувала дев'ять тисяч гривень по розцінкам ЖЕКу. В тому році, коли ми стали ОСББ – ми чистили вентиляційні канали, заплатили тисячу триста сімдесят гривень. Де беруться ці накрутки, люди не знають, – розповідає Олег Побірський.

Якщо ЖЕК вперто чинить перепони у створенні ОСББ, юристи радять йти до суду.

– Найбільша проблема з якою стикаються люди, які хочуть самоорганізуватись в ОСББ – це відсутність підтримки зі сторони ЖЕКів. Наприклад, ЖЕКи не надають технічну документацію. Внаслідок такої відмови ЖЕКу, люди не можуть через державного реєстратора належним чином зареєструвати ОСББ. Люди можуть звертатися протягом тривалого терміну з різноманітними запитами до ЖЕКу, і таким чином отримати документацію, або вже безпосередньо звертатися до суду про захист власних прав, – каже юрист «Народного контролю» Олексій Мусіровський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...