ДЕПУТАТИ ВЗЯЛИСЯ ЗА ПЕРЕВІРКУ ВІННИЦЬКОГО ГОСПІТАЛЮ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ
Останнім часом на адресу Вінницького госпіталю інвалідів війни все частіше почали надходити скарги на те, що людям відмовляють у госпіталізації і, що тут беруть на лікування не всіх учасників АТО. Тож депутатська комісія навідалась у заклад з перевіркою.
У Вінницькому госпіталі інвалідів війни за минулий рік пролікувалося більше п'яти тисяч людей. Про це розповів начальник закладу Валерій Бабійчук під час обласної комісії.
– На цей заклад надходили скарги про те, що тут є проблеми з госпіталізацією та ставленням до людей, тому ми вирішили перевірити стан справ у шпиталі, – розповів голова постійної комісії комунальної власності облради Олександр Масленніков. – Люди нарікали і на відмову в госпіталізації, і на те, що сюди складно потрапити учасникам АТО.
Керівництво закладу влаштувало перевіряючим цілу екскурсію своїми відділеннями, перед цим прозвітувавши про роботу та подальші плани. З 5537 пролікованих у закладі пацієнтів, 1548 учасників бойових дій, скільки з них учасників АТО – невідомо.
За минулий рік бюджет закладу становив 32 мільйони гривень, за словами Валерія Бабійчука, вдалося залучити чимало коштів благодійників — заклад отримав 1 млн 237 тис. гривень благодійних внесків.
Валерій Бабійчук
Ми запитали в заступника начальника з економічних питань Сергія Лавринюка, по скільки з пацієнтів беруть грошей при госпіталізації та куди йдуть ці кошти.
– Ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів війни та АТОвців ми лікуємо безкоштовно, жодних внесків вони не платять, інша річ — якщо людина не підпадає під ці категорії. Тоді, в залежності від наявності вільних місць, ми можемо взяти таку людину на лікування, але вона сплачує офіційно через банк 350 гривень на день. АТОвці пишуть заяви і ми їх госпіталізуємо, є люди, які приїздять по путівках.
На водних процедурах ми застали учасників АТО, які проходили процедуру "підводного витягування" хребта.
У кабінеті ЛФК зустріли Петра Семенця. Чоловік — учасник бойових дій.
— Умови гарні, але в палатах часто розміщують різних людей за ідеологією, через що виникають сварки, — говорить пан Петро. — Наприклад, разом лікуються воїни АТО, афганці та ветерани Другої світової, і починають з'ясовувати, хто за що воював, молоді з комуністами "воюють". Це неправильно, я вважаю, за краще було б людей селити в палати хоча б однакових за віком.
Петро Семенець
Проблема в ліжкомісцях у госпіталі озвучувалася вже не раз. Керівництво переконує: місця є, і на коридорах ніхто не лежить. Проте, в деяких відділеннях люди на коридорах все ж лежать. Медперсонал каже, що вони чекають не більше ніж пів дня, поки хтось виписується.
Проте, не завжди це так. Пан Василь уже сам збирає речі на виписку:
— Я тут уже тиждень, весь час на коридорі спав, уже полікувався, їду додому.
пацієнт Василь
Степан Кузьмович на коридор не нарікає:
— Я тільки вчора поступив, тут тихо, не спекотно, добре лежати.
Степан Кузьмович
Комісійній делегації керівництво госпіталю продемонструвало і соляні печери (приміщення, обкладене 45 тоннами солі), і офтальмологічне відділення з операційним мікроскопом, відвідали навіть кабінет психотерапії.
соляні печери
офтальмологічний кабінет
операційний кабінет
бджолотерапія
голкотерапія
Наталія Рибчинська
Після екскурсії підбили підсумки. Голова бюджетної комісії облради Геннадій Мазур похвалив заклад за підхід до внесків:
— Запровадження платних послуг, відмова від благодійних внесків через журнали, натомість — запровадження банківської системи облікування внесків — я б рекомендував Департаменту охорони здоров'я поширити цей досвід на інші заклади.
Начальник госпіталю поділився планами: хочуть придбати апарат МРТ, потрібно 24 мільйони гривень.
— Сподіваємося на інвесторів і бюджетну допомогу, — сказав Валерій Бабійчук.
Фото Ірини Басенко
Коментарі