ВІННИЧАНАМ ДОВЕДЕТЬСЯ ВЛАШТОВУВАТИ ДИМОВІ ЗАВІСИ

Садкам та городам загрожують приморозки

Наприкінці цього тижня на Вінниччину повернуться приморозки. Чатувати садки та городи вінничанам доведеться 21 і 22 квітня.

За словами начальника відділу Вінницького обласного гідрометеоцентру Марії Кощавки, температура повітря вночі та вранці у ці дні може знизитися на поверхні грунту від 0 до -5 градусів. Найхолоднішої ночі метеорологи очікують з 21 на 22 квітня. У цей період приморозки спостерігатимуть не лише на поверхні грунту, але й на висоті 2 метри над землею.

– Чим більша вологість грунту, тим менший приморозок, – зазначає Марія Кощавка.

Метеорологи звертаються до городників, щоб вони подумали як зберегти ранні сходи теплолюбивих культур і притримати висадку розсади у відкритий грунт.

– Це звичайна ситуація, – каже начальник відділу обласного гідрометцентру. – Заморозниковий період в Україні триває до 24 травня. У 1981 році 18 квітня вже спостерігався приморозок до -5 градусів.

Втім, Марія Кощавка зазначає, що ускладнює ситуацію те, що цього року рання весна.

– Вже сьогодні маємо сходи моркви, гороху, кабачків, квасолі, гарбузів, капусти.

Для того, щоб зберегти городину, голова садово-огородного товариства Марія Христюк радить при пониженні температури нижче нуля захистити сходи плівкою.

Садовод Петро Донченко також пропонує вкривати сходи поліетиленовим агроволокном.

Менш чутливі до приморозків, за словами експертів, рослини, які достатньо зволожені. Тому звечора рядки городини краще полити, а дерева, по можливості, покропити водою. Перевіреним способом зберегти квітучі фруктові садки є димова завіса. Його використовували і наші пращури.

Втім, Марія Кощавка зауважує, що квітки плодючих дерев дуже ніжні. Якщо температура повітря на висоті 2 м і вище понизиться хоча до — 0,5 градусів, зберегти цвіт дуже важко.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов