Тисяча вінничан залишилися без зарплати через банкрутство банку «Хрещатик»

Несподіванкою для підприємців стала новина, що 4 квітня банк «Хрещатик», на якому вони зберігали вклади своїх підприємств, через яких проводили фінансові операції з інвесторами, раптово припинив існування. Усі рахунки заблоковано. Без заробітної плати залишаються близько тисячі працівників підприємств області. А фіскальна служба от-от накладе штрафні санкції через несплату податків. Бо платити нічим. Про цю проблему розповіли журналістам 19 квітня представники ініціативної групи підприємців Вінниччини.

– Вперше зіштовхуємося з таким, без перебільшення, грабежем. Ні попереджень, ні відшкодування гарантованих вкладів. 4 квітня банк припинив існування, а вже 5 числа було створено тимчасову адміністрацію банку. Відповіді – що нам робити – не дають. У Вінницькій філії Нацбанку теж ситуацію коментувати не можуть. А нам вже 21 числа потрібно людям зарплату платити. Тому ми створили ініціативну групу підприємців Вінниччини. Наразі є представники 15 підприємств та фізичні особи-підприємці. Тільки вчора пішли до голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, він обіцяв офіційно звернутися і до Президента, і до Кабміну. Будемо чекати відповідей. Ми готові до радикальних дій, бо своїх чесно зароблених грошей ми  не подаруємо, – сказав представник ініціативної групи, директор ТОВ «Вінінтер» Віктор Козак.

За попередніми підрахунками самих підприємців, сума збитків тільки з виплати заробітних плат складе 4 млн грн.

– А є підприємства, що мають на банківських рахунках і по 6 мільйонів гривень капіталу. У нас швейна фабрика «Калина», ми 99% продукції експортуємо у Німеччину та Францію. У нас працює 280 людей. Завтра я не матиму чим їм заплатити їх чесно зароблене, – каже директор підприємства Сергій Ломачевський.

Така ж ситуація у Хмільницької швейної фабрики «Лілея» - тут 350 робітників.

– У нас тільки за перший квартал 2,5 млн грн податку сплачено. Щоб ці гроші заробити, нам треба було 4 місяці просто працювати, нічого не заробляючи. А тепер нема з чого платити – бо нема сплати податку – нема нарахувань до Пенсійного Фонду. У нас замовники з Німеччини – і з ними теж доведеться домовлятися. Так інвестори та замовники можуть взагалі піти, – говорить головний бухгалтер фабрики Валентина Любасюк.

Підприємці також зауважують, що 25% акцій банку належить Київській міській раді. І що до виникнення перебоїв з оплатою усі комунальні підприємства столиці забрали з банку свої вклади. Питання також висувають і до Нацбанку:

"Нацбанк щоденно моніторить роботу банків, і досі ніяких офіційних заяв по "Хрещатику" не було. Для людей це стало несподіванкою і шоком", - каже Віктор Козак.

Скільки загалом таких ошуканих клієнтів «Хрещатика» на Вінниччині – поки не відомо. Тому ініціативна група підприємців Вінниччини закликає усіх гуртуватися – разом буде легше добитися відповіді, аніж поодинці. Телефони для довідок: (098) 856 53 33 – Віктор Козак та (097) 660 27 03 – Олег Базалійський.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов