• Головна
  • У ЗАЛІЗНИЧНІЙ СТАНЦІЇ НА ВІННИЧЧИНІ ЗНАХОДИЛОСЬ ЄВРЕЙСЬКЕ ГЕТТО
10:45, 20 квітня 2016 р.

У ЗАЛІЗНИЧНІЙ СТАНЦІЇ НА ВІННИЧЧИНІ ЗНАХОДИЛОСЬ ЄВРЕЙСЬКЕ ГЕТТО

У південно-західній частині Вінницької області серед лісу знаходиться залізнична станція Копай. Багато людей, які проїжджають цю станцію, цікавляться чому саме так назвали її.

– Я чув, що коли до нас йшло військо татарів, то все село почало копати рів та окопи, щоб захиститися від них. Від того і назва така Копай, – каже мешканець сусіднього села Обухів Володимир.

Станція Копай з'явилась наприкінці XIX століття, коли проклали залізницю до Могилів-Подільського. Назва Копай пішла від назви селища Копайгород, яке знаходиться у чотирьох кілометрах від станції. На цьому місці польський король Сигізмунд ІІІ наказав збудувати фортецю. Було це на початку XVII століття.
Копайгород фото

– На копання фундаменту під фортецю було скликано населення найближчих сіл. Побудували фортецю у 1624 році і містечко назвали Новий город. Але вже у 1635 році Новий город почав називатися Копайгоро на честь копачів фортеці, – каже вчитель історії копайгородської школи Олексій.

У Копайгороді мешкало багато євреїв. Станом на 1939 рік їх тут було 1075. У поселенні було три синагоги. Після приходу нацистів у липні 1941 року на станції Копай створили концентраційний табір для євреїв. Сюди їх привозили й з Румунії. Зимою 1941–1942 років у гетто від голоду та хвороб померли до 2800 в'язнів. Тоді євреїв, незважаючи на небезпеку, переховувала Анастасія Іванівна Горбульська, яку в сучасному Ізраїлі визнають як праведницю.

Сьогодні у Копайгороді від колишньої фортеці нічого не залишилося. У селі діє костел та церква. Є великий ставок.
Копайгород фото

Краще сюди добиратися дизельним потягом, який сюди їде зі Жмеринки.
Копайгород фото
Копайгород фото
Копайгород фото

Копайгород фото

Копайгород фото

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...