ШВЕЙЦАРЦІ ВРЯТУВАЛИ СЕЛО НА ВІННИЧЧИНІ ВІД НЕСТАЧІ ПИТНОЇ ВОДИ (ФОТО)

Завдяки українсько-швейцарській співпраці в селі Черепашинці Калинівського району Вінниччини з'явилося автономне водопостачання. Вчора до села завітала з перевіркою ґрантового проекту делегація зі Швейцарії

Делегацію, яка складалася з чималої кількості урядовців, очолював член парламенту Фелікс Гутцвіллер.

— Місцеві громади спроможні реалізувати закладений в них потенціал, необхідно лише направити його в потрібне русло. Яскравим прикладом є Черепашинці, де люди виявилися надзвичайно активними в питанні самоорганізації, — заявив швейцарець.

Перша частина міжнародного проекту "Підтримка децентралізації в Україні" "DESPRO" діє в декількох областях України. В Калинівському районі він розпочався з 2007 року. З того часу реалізували всі заплановані заходи: буріння свердловин, проведення водогону та створення умов для його використання. Вартість проекту в Черепашинцях становить 635 тисяч гривень, з яких доля швейцарської сторони складає 275 тисяч. Решта — обласні, районні бюджетні та місцеві кошти.

– Ми стикнулися з катастрофічною нестачею питної води, — розповідає сільський голова Наталія Черниш. — Вона почала зникати спочатку зі старих криниць. А коли люди почали копати нові, то ситуація повторювалася на протязі місяця. На 2007 рік ми мали справу з чергами на воду.

За словами жінки, на даний час майже все село охоплене централізованою системою водопостачання. В майбутньому громада планує співпрацювати з швейцарськими партнерами в напрямку утилізації твердих побутових відходів та енергозберігаючих технологій.

В селі на 760 дворів з населенням 1345 чоловік діє 4 артезіанські свердловини, близько 15 кілометрів водогону, 3 водонапірні башти і акумулююча сонячну енергію станція. Тариф на користування водою становить 7,22 грн за кубічний метр. Питною водою наразі забезпечені 6 бюджетних установ, а також 350 дворів. В іншій частині села вода в криницях ще залишилась, але будь-якої миті усі охочі можуть підключитись до водогону.
швейцарська делегація в Черепашинцях фото

Завдяки "DESPRO" у Вінницькій області вдалося забезпечити водопостачання у 42 населених пунктах.

В найближчі роки Швейцарія надасть Україні грошову допомогу у розмірі 100 мільйонів доларів.
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов