• Головна
  • Вінниччину з робочою поїздкою відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні
12:45, 20 квітня 2016 р.

Вінниччину з робочою поїздкою відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні

На Вінниччині з робочою поїздкою побував Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Дипломат ознайомився із роботою підприємства у м. Ладижин та «Прозорим офісом» у м.Вінниця.

Під час офіційної зустрічі з керівництвом області, зокрема першим заступником голови облдержадміністрації Андрієм Гижком та головою обласної Ради Анатолієм Олійником Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук обговорили активізацію взаємин та перспективи подальшого співробітництва.

“В Україні ми реалізовуємо низку проектів, вони мають різні регіональні точки опори. Вінниця є фокус-регіоном для проекту ПРОМІС, в рамках якого проводимо політичні тренінги та підтримуємо процес децентралізації. Співпраця не має зводитися до одного проекту, хоча він є базовий. В Дніпропетровській та Кіровоградській областях ми маємо сільськогосподарський проект — стоворення зернових кооперативів. Над розвитком молочних кооперативів працюємо у Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Херсонській областях. Але це досвід, який могли б переймати люди і на Вінниччині. Спеціалісти наших дорадчих служб працюють із аграріями і селами інших областей, щоб уже ті надбання, які є у базових областях можна переймати і застосовувати методично. Ми стараємося не навязувати лише канадської практики. Тому в рамках проекту ПРОМІС проводилися дослідження і розпитували людей, що реально тут зараз потрібно. Ви клієнти і ми орієнтуємося на вас ”, — зауважив Роман Ващук.

За словами першого заступника голови ОДА Андрія Гижка, Вінниччина зацікавлена в продовженні співпраці з канадською стороною в реалізації спільних проектів.

Вінницька область є аграрною і питання кооперації, сільськогосподарської кооперації для нас є питанням № 1. Ми в минулому році затвердили стратегію регіонального розвитку, один із пріоритетів якої — це розвиток сільськогосподарських кооперативів обслуговуючих кооперацій через призму зайнятості населення. Хочемо знайти механізми стимулювання самозайнятості і розвиток домашніх ферм. У нас 700 громад, але створено лише кілька кооперативів, тож звичайно цього недостатньо. 
Другий досвід Канади, який буде цікавий нам - пов’язаний із утилізацією твердих побутових відходів, адже з 2018 року в Україні буде заборонено захоронювати несортоване сміття, і якщо міста впроваджують ряд проектів по сортуванню сміття, то невеличкі районі центри і села ще не мають такої гарної практики”, — зазначив Андрій Гижко.

Крім того, перший заступник голови облдержадміністрації наголосив, що Вінниччина зацікавлена знайти у Канаді гарного партнера у вигляді міста або регіону побратима. Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...