• Головна
  • Обласний шкірвендиспансер введе платні послуги через брак коштів. Винні чиновники чи роздутий штат?
17:16, 20 квітня 2016 р.

Обласний шкірвендиспансер введе платні послуги через брак коштів. Винні чиновники чи роздутий штат?

У «шкірвені» знову скандал. 59 працівників виступили проти головного лікаря Максима Трет’якова.

На профспілкових зборах вони заявили про скорочення «неугодних», зневагу до колективу і доведенні останнього в області дерматовенеричного закладу до закриття. Збори, до речі, відбулись на вулиці — приміщення для них не знайшлося. 

– Працівників диспансеру постійно шантажують і доводять до нервових зривів та серцевих нападів, —скаржаться медики. — Ловлять просто в коридорах і кажуть, через скільки днів звільнять, нічого при цьому не пояснюючи. Міністерство лише готує проект наказу про систему дерматовенеричної допомоги населенню. А в нас уже розуміють, кого звільнятимуть, бо головний лікар заявив, що залишить тих, з ким зручно працювати. В диспансерному відділенні з 11 ставок залишать менше п’яти. Заввідділенням – і той не знає, кого звільнять і на підставі чого. Якщо нема грошей — то пора б вводити платні послуги, але зберегти заклад і колектив. Так буде хоч шанс, бо людина знатиме: скількох пацієнтів прийняв — стільки й отримаєш. Але ж у нас такий головний лікар, що нічого не каже і не робить, про все дізнаємося з чуток. Ми повністю виконуємо план, виїжджаємо в райони. Це останній заклад такого типу, якщо втратимо його, як Гайсинський та Могилів-Подільський диспансери, то наслідки будуть жахливими. Невже нам треба кликати Автомайдан перекривати дорогу чи пікетувати сесію облради, аби хоч хтось звернув увагу?

 

Головний лікар приховує від нас результати перевірки КРУ, де має бути сказано, куди із закладу зникли півтора мільйона. І навіть те, що у Києві за нас борються. Головний дерматовенеролог України Віктор Степаненко звертався і до голови департаменту охорони здоров'я, і до голови облради. В листі він зауважив, що деякі посадовці сприймають реформування медичної галузі як бездумне скорочення. Це порушує право громадян на рівність у доступі до медичної допомоги. «Поспішне скорочення, що планується на базі Вінницького диспансеру, та плани організації на його базі приватного прийому, непрозорість підходів та відсутність громадського обговорення наводять на думку про можливість корупційної складової у таких діях», — заявив він.

 

Головний лікар ШВД М. Трет’яков на ці збори не прийшов. Ми вирішили з'ясувати, чому він уникає працівників.

 

– Проводиться не скорочення, а доведення до нормативів, згідно з наказом МОЗ України №33, —пояснює Максим Сергійович. — Я не хочу нікого звільняти, але диспансер отримав на цей рік лише 70% фінансування. Без цього уже в другому півріччі не буде чим платити людям зарплату. З головним дерматовенерологом я спілкувався, він сказав зробити все можливе, аби заклад продовжував працювати. Тим більше, зараз ніхто нікого не звільняє, це лише плани, всі працюють і отримують зарплату. Хоча певний дефіцит грошей відчувається. Все проводитиметься прозоро, ми запросимо департамент, депутатів та журналістів на збори, де оголосять про скорочення певних посад, а не «угодних» чи «неугодних» людей. Офіційного акту з результатами перевірки КРУ в мене ще нема. А коли його нададуть, весь колектив поставимо до відома. І якщо хтось в чомусь винен — буде за це відповідати. Госпрозрахунок розглядаю як один із механізмів збереження закладу та колективу. Чекаємо затвердження цін на платні послуги. До їх надання залучатимемо саме наших працівників. А на профспілковому зібранні, свідком якого ви стали, не розглядаються питання, винесені на обговорення в порядку денному.

 

Тож я на такі заходи не ходжу. Там частина профспілкового комітету збирає глядачів і розповідає ті самі вигадки та страшилки. На аналогічних зібраннях я колективу все роз'яснював та відповідав на запитання. Спочатку для профспілкового зібрання виділили зал для зборів 24-го березня — не провели, 30-го березня та сама ситуація. А на цей день зал уже давно замовила кафедра, щоб провести свій захід. Організатори знали про це, тому й влаштували виставу в дворі спеціально для преси.

 

– Штат диспансеру штучно роздули, а ми не можемо дозволити собі таку розкіш, — пояснює заступник директора департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Надія Марусяк. — Згідно з наказом №33 Міністерства охорони здоров'я, який визначає штатний розклад у медичних закладах, потрібно скоротити понаднормові посади. Можливо, він недосконалий, але іншого в нас нема. Мені шкода людей, котрих звільнять, але це питання до тих, хто створював ці наднормові посади та наймав працівників. Також потрібно зважати на коєфіцієнт корисної дії від фінансування. Якщо, наприклад, 12 працівників працює там, де повинно бути 6, і отримують повну зарплату – це з'їдає бюджетні гроші. До того ж у диспансері навіть нема достатньо площі: по 2-3 лікарі паралельно проводять прийом пацієнтів у одному кабінеті.

 

Сумніваюсь, що пацієнтам подобається розповідати про свої проблеми при сторонніх. Із заповненням 80-ти лікарняних ліжок схожа ситуація. Замість пацієнтів, які потребують постійного догляду, частенько кладуть тих, хто міг би без проблем перебувати на денному, а то й амбулаторному лікуванні. Утримання такого ліжка обходиться бюджету приблизно 200 гривень за добу. Думаю, всі знають, яка ситуація з фінансуванням медицини в цілому. Якщо не вжити заходів і далі платити такому великому колективу, грошей не вистачить до кінця року. Диспансеру потрібно довести штат до нормативів. Запропонували їм розробити тарифи згідно із законодавством, створити госпрозрахункове відділення для надання платних послуг. Охочі отримувати платну допомогу теж знайдуться. Так лікарі зможуть не втратити роботу, самі зароблятимуть на зарплату і на розвиток закладу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...