Топ-10 прогульників Верховної Ради

Дисципліна депутатів ВР давно залишає бажати кращого. Ось і новопризначений спікер парламенту Андрій Парубій поскаржився на прогульників та пообіцяв серйозно посилити покарання за ці проступки.

Журналісти з’ясували, хто з народних обранців відвідує зал засідань найрідше і як з цим можна боротися.

Зазначимо, що спікер запропонував ввести адміністративні заходи за прогули: позбавити депутатів можливості працювати в міжнародних групах, виключати прогульників з керівництва комітетів і штрафувати. До речі, це вже не перша ініціатива по боротьбі з прогулами нардепів.

Рік тому Володимир Гройсман запустив програму “Стоп прогульник!”, в рамках якої персональні сторінки депутатів на сайті ВР були обладнані спеціальною графою, де відмічалася кількість пропущених засідань. Можна згадати і петицію на сайті президента України про позбавлення мандатів за три прогули без поважної причини, яка швидко набрала потрібну кількість голосів.

В результаті Порошенко запропонував Гройсману розглянути це питання, але далі справа так і не пішла. Останнім кроком у вихованні депутатів став план реформ українського парламенту, де пропонувалося розробити кодекс депутатської етики та окремим пунктом прописати заходи покарання для злісних прогульників. За цим планом у Раді хочуть створити інститут приставів — вони будуть стежити не лише за порядком на засіданні, але і реєструвати відсутніх.

Однак експерти попереджають: поки не виросте нове покоління українських політиків, яке по-іншому буде ставитися до голосування, питання не вирішити. “Це проблема всієї 25-річної історії незалежності України. Ніколи не було так, щоб Верховна Рада нормально працювала в частині індивідуального голосування. Тому хто б не був спікером — Гройсман, Литвин або Парубій — все одно не вдасться досягти швидкого прогресу в цьому питанні”, — говорить політексперт Андрій Бузаров.

При цьому він називає три основні заходи, які можуть, на його думку, допомогти дисциплінувати нардепів: персональний штраф, тимчасове усунення від участі в пленарних засіданнях і штраф на фракцію: “Це ж відповідальність, в тому числі і фракції, якщо людина недисципліновано виконує свою роботу. Тому можна карати її, щоб якось вплинути на депутата. Дієвим буде і позбавлення мандатів, але сумніваюся, що депутати підтримають таке рішення — вони не будуть голосувати проти себе”.

СВІТОВИЙ ДОСВІД. В Ісландії злісного прогульника парламент може позбавити депутатського мандата. Схожа історія і в Польщі, де за пропуск кількох засідань сейму позбавляють депутатського документа. Також в Європі дуже популярний спосіб покарання саме через фракцію.

А у США активно використовується інститут приставів: навіть був випадок, коли службовець, який стежить за відвідуванням сенаторами засідань, зламав палець одному з них, намагаючись доставити його в зал. У Великобританії ж всередині кожної партії є спеціальна людина, яку називають “батіг” — він стежить не лише за порядком в парламенті, але і за тим, щоб депутати не прогулювали.

db5UOjI-tSg.jpg
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов