• Головна
  • Гройсман забрав у школи спортивний майданчик, а в людей – прибережну смугу, – активісти
17:10, 25 квітня 2016 р.

Гройсман забрав у школи спортивний майданчик, а в людей – прибережну смугу, – активісти

У рідній Вінниці про нового премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана відгуки неоднозначні. Якщо шкільні вчителі та колишні сусіди сім’ї глави уряду говорять про нього лише позитивне, то громадські активісти обурені. Мовляв, головною стратегією розвитку міста за Гройсмана було привласнити максимум комунальних земель під будівництво торговельних комплексів чи житлових кварталів.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щонеділі о 22:00 на телеканалі ZIK).

Вчителі новоспеченого прем’єр-міністра Володимира Гройсмана зізнаються: не уявляли, що саме цьому учневі вдасться так високо стрибнути, адже був звичайним школярем із посередніми оцінками. Тож переконані: на майбутнє становлення Володі вплинула родина.

«Батьки приділяли йому дуже багато уваги у вихованні. Він дуже любив маму, поважав її», – розповідає перша вчителька Гройсмана Тетяна Паламарчук.

Сімʼя Гройсманів вважалась інтелігентною та шанованою, але, незаможною. Тож, якщо вірити офіційній біографії, перший трудовий досвід майбутній глава уряду отримав у 14-річному віці, працюючи слюсарем у кооперативі  свого батька. А вже у старших класах Володимир Гройсман почав їздити торгувати у Польщу.

Та для батька паремʼєр-міністра – Бориса Гройсмана – розвал Радянського Союзу відкрив дорогу у нове життя. Майстер заводу одразу перепрофілювався у бізнесмени і вже у 1990 році створив власний кооператив з обробки металу «Школяр». А невдовзі відкрив і базар «Юність». Для ринку навіть орендували більше як половину гектара комунальної землі. Комерційним директором «Юності» Борис Ісакович призначив свого сина Володимира, який тоді щойно закінчив  школу. А вже у 1997-му людей із ринку прогнали силою –  після того, як Володимир Гройсман став головою Вінниці, там розпочалось будівництво торгівельного центру «Магігранд». Та рішення міської ради про продаж землі фірмі «Юність» ніхто з юристів не може отримати вже десять років, тож відповідно, яку ціну сплатили Гройсмани – невідомо.

«Як передавались землі ми не знаємо. Але підозрюємо, що це було рішення про приватизацію», – припускає Оксана Курнаєва.

Та представник партії Володимира Гройсмана «Вінницької європейської стратегії», депутат міськради 4-ох скликань Володимир Малінін переконує – землю приватизували законно.

«Все це відбулось на підставі рішення депутатів. Пов’язувати прихід Гройсмана до міськради і цю земельну ділянку я б не став», – каже Малінін.

А от громадські активісти Вінниці розповідають: за головування Гройсмана міськрада дозволила скандальну розбудову на місці шкільного стадіону.

«Коли Гройсман ще був мером, міськрада незаконно виділила цю земельну ділянку під забудову і продала квартири», – розповідає адвокат та громадський активіст Сергій Парвадов.

Однак, відчужувати майно та землю у навчальних закладах закон забороняє. Тому людям вдалося таки скасувати через суд рішення міської ради. Попри це, нині тут вже стоїть багатоповерехівка на п’ять секцій. 

Тим часом вінничанин Юрій Шага шокований – міська рада звузила прибережну захисну смугу озера Поділля до критичних 50 метрів, щоб дозволити тут приватну забудову. Депутати порушили не лише екологічний баланс, але й, фактично, відібрали прибережну зону для мешканців прилеглих мікрорайонів.

«Дуже близько рівень води, тут підземні води на поверхні. Ми писали в прокурору – Махніцьому, Яремі, Шокіну. Вони віддають назад у нашу місцеву прокуратуру. А місцева прокуратуру нам нічого не розказує, бо всі люди підконтрольні», – впевнений Юрій Шага. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...