ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ І ДРУГИЙ У СВІТІ МУЗЕЙ ВИТИНАНКИ МАЮТЬ ВІННИЧАНИ (ФОТО)

Мешканці Могилів-Подільського розповідають, що Опішня славиться керамікою, Петриківка ‒ розписом, Коломия ‒ писанкою, а Могилів-Подільський – витинанкою. Єдиний в Україні і другий у світі музей витинанки є в цьому місті


музей витинанки у Могилів-Подільському фото

Витинанка ‒ стародавнє українське народне мистецтво, яке розповсюджене по всій країні, зокрема, на Подністров'ї. Наявність матеріалу та легкість у виконанні роботи, ‒ стали одним із чинників широкого застосування витинанки для прикрашання осель. Але, як зауважує художник Оксана Городинська, окрім декоративного, витинанка мала ще й оберегове значення.

‒ Вирізались витинанки-обереги і витинанки-бажання. Саме віра наших предків в те, що сюжет вирізки вплине на життя родини і зробили це мистецтво дуже живучим і широковживаним, ‒ розповідає директор Будинку народної творчості Оксана Городинська.
музей витинанки у Могилів-Подільському фото

Громадський музей "Українська витинанка" працює при Могилів-Подільському Будинку народної творчості. Офіційно музей був створений у 2003 році, втім, насправді, існує ще з 1993 року. Саме тоді в місті над Дністром вперше відбувся Всеукраїнський захід "Українська витинанка".

‒ Фундаторами розвитку нашої витинанки стали дуже мудрі вчителі Марія Руденко та Олександр Салюк ще у 60-тих роках. Цих відомих людей вже немає, але саме з їхньої легкої руки розпочалося відродження цього старовинного мистецтва, ‒ зізнається пані Оксана.
музей витинанки у Могилів-Подільському фото

Раз на три роки в місті проводяться мистецькі фестивалі, які вже стали міжнародними.
музей витинанки у Могилів-Подільському фото

У музеї "Українська витинанка" представлені роботи з усіх областей України, а також семи країн світу: Литви, Білорусі, Грузії, Росії, Польщі, Румунії та Китаю.
музей витинанки у Могилів-Подільському фото

‒ Неофіційно Могилів-Подільський називають "столицею української вишиванки". У нас дуже сильна база і багато майстрів. Ми навчаємо дорослих та дітей в садочках і школах. Зараз це мистецтво набуває популярності не лише в нашому місті, але й в усій країні, ‒ каже Оксана Городинська.

музей витинанки у Могилів-Подільському фото

Фонди музею нараховують більше тисячі оригінальних витинанок. На Міжнародних мистецьких фестивалях витинанки у Могилеві-Подільському, кращі майстри проводять майстер-класи, обмінюються досвідом та проводять творчі виставки.
музей витинанки у Могилів-Подільському фото

В 2011 році в місті було встановлено пам'ятний знак «Українській витинанці», виконаний скульптором Миколою Крижанівським.
памятник біля музею витинанки у Могилів-Подільському фото

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов