Знову збирають підписи проти будівництва церкви у парку “Хімік” на Замості

Вінницькі активісти не згодні з тим, що у парку “Хімік” буде храм. У той же час, люди, які голосували за проект з церквою, вважають, що спроба провести заново обговорення - провокації, штучно утворені московським патріархатом.

Збір підписів проти будівництва храму завершується 3 травня.

- Коли проводили перші слухання, в нашому районі про це ніхто не знав, - каже представник ініціативної групи Любов Колосова. - У нас не було ні об’яв, ні будь-якої інформації, в якій би казали про громадські обговорення, щодо парку. Тому від нашого мікрорайону, а саме тих, хто був проти церкви не було майже нікого!

Ініціативна група: “Хочемо зону відпочинку, але ми не проти київського патріархату”

Ініціативна група наголошують, що парк (а на Замості парків і так небагато) має бути виключно рекреаційною зоною, без храмів і поза будь-яких релігійних уподобань. Тому вони хочуть ще одні громадські обговорення.
1461773874_lN53BpcXnW0.jpg

Так зараз виглядає парк "Хімік" на Замості

- На цих слуханнях було мало представників нашого району, - каже одна з представників ініціативної групи Любов Колосова. - І ми хочемо ще одні слухання, де виступлять ще й інші мешканці мікрорайону, а не тільки паства релігійної конфесії. Але ми, повторюю, не проти церкви взагалі. Але нехай вона буде в іншому місці.

Любов каже, що вона мати малої дитини, і окрім “Хіміку” їм ніде гуляти. Ще вона побоюється, що навколо церкви буде паркан.

- Я не знаю такої церкви навколо якої не було б паркану, - каже жінка. - Я живу на Стрілецькій, і в 200 метрів від мого будинку є церква. Щоправда, московського патріархату. Спочатку її збудували без паркану, але скоро з’явилась огорожа. Тепер цей паркан “підім’яв” під себе частину території, яка належить місту.

Представник секретаріату від Замостя: Це все провокації!

На обговореннях, що пройшли на початку квітня, мешканці Замостя обрали свого представника в секретаріаті комісії Сніжану Чубенко. Адвокат відповідає, що повторні обговорення не потрібні, бо мешканці Вінниці виступили за побудову церкви. А те, що зараз намагаються зробити - це провокації від “КГБ-шних агентів” московського патріархату.

1461773942_thumb_173180_news_m.jpeg

Майже одноголосно проголосували мешканці Замостя на обговореннях. Проти храму у "Хіміку" були лише дев'ять людей

- Те, що зараз намагаються “роздмухати” - усе штучне, - каже Сніжана Чубенко. - Ці люди виступають проти Київського патріархату. А потім пусте місце отримає ще один “собор” московської церкви, служителі якої освячують бойовиків та окупантів перед боєм з нашими хлопцями на Сході України.

Адвокат та мешканка Замостя підтверджує, що на обговореннях були не тільки мешканці Замостя. Але, як вона зауважує, реконструкцію парку та будівництво храму будуть робити за міські гроші, а не за кошти жителів тільки чотирьох вулиць.

- Я теж мешкаю на Замості, - каже Сніжана. - І щоб потрапити на службу в церкву київського патріархату мені треба їхати аж на Вишеньку! І паркану навколо церкви не буде, за проектом цього нема. А те, що ініціативна група пропонує збільшити розмір майданчиків для спорту - то це все можна відкоригувати. На обговореннях пропонували варіанти, де можна розмістити церкву, щоб дерева не рубати і залишити великими майданчики.

Про що конфлікт?

1461773994_HLkyXIygovM.jpg

Так виглядає парк "Хімік" з церквою. За іншим варіантом, храм можуть побудувати з іншого боку – позаду адміністративної будівлі (колишній БК Хімік).

Ще у січні 2016 року ймовірне будівництво храму у рекреаційній зоні призвело до конфлікту між вінничанами. Одні виступали за реконструкцію парку як зони відпочинку, а інші - за ту ж реконструкцію, але з храмом на території “Хіміку”. Через місяць, у лютому, стало відомо, що відбудуться громадські обговорення в “дистанційному режимі”. До 9 березня мешканці Вінниці могли надавати свої пропозиції щодо реконструкції парку, надсилаючи на електрону пошту або повідомляючі у “Прозорі офіси”. І на початку квітня все ж таки вирішили, що буде церква. Але тільки Київського патріархату та пропонували назвати її іменем Небесної сотні.

Та на цьому боротьба не закінчилась - 13 квітня на сайті міськради з’являється петиція «Припинити роздавати землю під церкви та храми. Недопустити будування релігійних об’єктів в Парку "Хімік". ЇЇ автор - Олексій Хіміч просить припинити витрачати садові насадження, сквери, парки міста під будівництво нових релігійних об’єктів.

“За” перезавантаження обговорень?

Противники будівництва парку можуть залишити свій підпис, тим самим проявивши власну позицію. Бланк, заповнивши, потім можна передати організатору збору підписів (Любов Колосова 098 996 4816). Збір підписів триватиме до 3 травня. Враховується виключно вінницька прописка.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов