• Головна
  • СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ЗАБОРОНЯЮТЬ ВІННИЧАНАМ НОСИТИ НА КЛАДОВИЩЕ ШТУЧНІ КВІТИ
15:14, 6 травня 2016 р.

СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ЗАБОРОНЯЮТЬ ВІННИЧАНАМ НОСИТИ НА КЛАДОВИЩЕ ШТУЧНІ КВІТИ

У декількох селах Калинівського району Вінниччини голови сільрад звернулись до місцевих мешканців з проханням не приносити під час поминальних днів на кладовище штучні квіти і вінки.

– Ще на зборах села у березні перший раз попросили не закупляти штучних букетів, – розповідає Хомутинецький сільський голова Оксана Мудрик. – Згодом вивісили оголошення щодо цього. Більшість місцевих позитивно це сприйняли, почали висаджувати на надгробках петунії, фіалки, гвоздики. Втім, приїжджі зауважують, що все одно привозитимуть вінки. Сподіваюсь, що поступово й вони звикнуть до такої традиції, і будуть нести на цвинтар лише живі квіти.

Таку ініціативу Оксана Петрівна започаткувала вперше. Хоча розмови про необхідність такого кроку точились давно.

– Всі прекрасно бачать, як забруднюється екологія через це. Якщо спалювати старі вінки, то у повітря викидає багато шкідливих речовин, -–продовжує сільський голова. – Переконую людей, що краще зекономити ті гроші, адже штучні квіти недешеві, і купити більше цукерок. Або посадити чорнобривці, згадати, що наші пращури дуже їх любили. Ще можна кущі калини садити, але не дерева, бо вони дуже розростаються. Раніше поминати ходили з крашанками, пасками і живими квітами. Правда, вже пішли чутки, що я маю штрафувати людей за штучні квіти, що буду якійсь санкції застосовувати. Але то неправда. Це просто прохання.

Священики теж виступають проти штучних квітів. Після богослужінь вони нагадують про це своїм парафіянам.

– Краще посадити квіти, ніж нести штучні, – говорить протоієрей Калинівського благочиння Володимир Розман. – На кладовище беруть паски, крашанки і цукерки. А у нас люди чомусь набирають повні сумки всякої всячини, ще й горілку прихоплюють. І забувають, що на кладовищі слід поминати молитвою, а не їжею.

За словами Оксани Петрівни, й інші села Калинівського району долучились до цього руху за охорону довкілля.

– Так, цілком підтримую цю ініціативу, – каже Глинський сільський голова Віктор Янківський. – Ми провели кілька суботників на кладовищі, і все одно всього не прибрали. Через штучні квіти кладовище дуже захаращується, а палити вінки не можна.

Це підтверджує директор Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля Вінницького національного технічного університету Василь Петрук.

– При спаленні пластикових виробів виділяються отруйні речовини, в тому числі — діоксин, який дуже швидко вступає в дію зі всім. Якщо його вдихнути, це дуже нашкодить організму. Може викликати алергію та інші хвороби, – наголошує професор, Заслужений природоохоронець України. – Тому спалювати вінки не можна, краще віддати на переробку відповідному підприємству.

Цю традицію носити на кладовище квіти Василь Григорович називає безглуздою.

– На Заході таких речей не практикують. Тільки на території пострадянських республік заведено носити на кладовище штучні квіти, – запевняє він. – Звісно, продавці квітів добре заробляють на цьому, але слід відмовлятись від таких традицій. Бо весь світ сміється над нами.

Нагадаємо, дискусія, чи потрібні на могилах штучні квіти, виникла давно. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...