Вчителька з Тульчина вимагає від батьків учня вибачень та 50 тисяч гривень
Батьки учнів Тульчинської школи-гімназії №3 звинувачують вчительку історії Галину Петрівну у приниженні дітей. Десятикласники відмовляються ходити на її уроки. Нині скандал розглядає районний суд.
За словами батьків, педагог вже багато років «ущемляє» і принижує дітей. Вони в паніці змушені забирати їх до інших шкіл.
– Особливий жах — у випускних класах. Оцінки ставить мінімальні. У мого сина, наприклад, — «4» з історії в атестаті за 9 клас за 12-бальною системою. Найнижча в усьому атестаті, — розповідає Олена Літвінова. — Якось Ельдар сказав: «Мамо, якщо вона ще раз на тебе таке скаже, я її вдарю». А інший хлопчик скаржився: «Тьотя Лена, я не хочу жити. Я так втомився жити»... Довелося звертатися до директора школи, а він запропонував змінити школу. Розголосу не хотів, бо школа має проходити переатестацію і дуже хвилюється за свій позитивний імідж. Але чому раптом ми маємо змінювати школу? Усно спілкувалася з директором чимало разів. Написала кілька листів. Отримала відписки, мовляв, провели перевірку, але нічого не підтвердилося. Все закінчилося тим, що я звернулася до відділу освіти. Там спочатку теж поглянули на ситуацію крізь пальці. Втім вчителька почала мститися синові. Довелося подзвонити на «гарячу лінію» Міністерства освіти та науки. Після того у відділі освіти створили комісію, яка розбиралась із ситуацією.
За словами Олени Літвінової, вчительку вже раніше звільняли зі школи. Проте через суд вона поновилася на роботі.
– За 2 роки судових засідань вчительський колектив був змушений виплачувати їй зарплату, так би мовити, з власних кишень. Тому її трохи бояться чи просто не хочуть більше зв'язуватися. Директор гімназії дозволив мені бути присутньою на уроках. Але раптом мій син захворів і потрапив до обласної лікарні. Йому довго не могли встановити діагноз. То в нього тиск надто високий, то підозри на гепатит, постійно тримається підвищена температура. Фізіологічні і емоційні зміни дали такий ефект. І тоді, коли ми були там, директор подав до відділу освіти та до дитячої кімнати міліції доповідну, що син не відвідує заняття, а я як мати не контролюю його. А вчителька історії звернулася до суду і почала вимагати від мене вибачень і 50 тисяч гривень «за моральний збиток». Мені здається, що ця жінка пенсійного віку вже втомилася від роботи, тому й починає ось таке... Моє звернення до міністерства вчителька розцінила як образу своєї власної честі та гідності. Тепер всі батьки просять мене, щоб я до кінця року відвідувала уроки історії, бо ця вчителька вже пішла «врознос». Фахівці вже помітили цілу низку різноманітних порушень у її роботі. З усього класу тільки п'ятеро мають більш-менш нормальні оцінки. Всі інші — а їх 15 — виходить, покидьки, котрим вона ставить не більше «4» балів незалежно від знань. На жодні розмови вона не погоджується. Діти відчувають, як вона їх ненавидить. Мами пам'ятають цей жах ще зі свого шкільного минулого. Тому й підписали колективну заяву за те, щоб вчительку звільнити.
Сама ж вчителька історії та права Галина Петрівна називає звинувачення брехнею.
– На всі скарги матір учня Олена Літвінова отримувала відповіді від районного відділу освіти. Жодна із претензій не підтвердилась, — каже вона. — Матір протягом трьох тижнів відвідувала уроки. Згодом я звернулась до директора, що так продовжуватись не може, бо почуваю себе некомфортно. Той попросив призупинити відвідування. Олена Літвінова далі продовжувала скаржитись на «гарячі лінії», писала міністру освіти та районній адміністрації. Звинувачувала мене у тому, що тисну на дітей, обзиваю їх та батьків дебілами. Начебто залякую поганими оцінками, через те і мовчать. Все це неправда! Я звернулась до суду. Хочу, щоб матір вибачилась усно перед батьками, заплатила судовий збір та відшкодувала моральні збитки мені у розмірі 50 тисяч гривень. Ця ситуація підірвала моє здоров'я. Щодо мого звільнення у 1996 році, то колишній директор звинуватив мене у прогулах. Проте я виграла Верховний суд й повернулась до школи.
Незважаючи на скандал, в управлінні районної освіти змінювати викладачку наразі не планують, проте її профпридатність пообіцяли перевірити.
– Ми вивчаємо методику викладання вчителькою, її поведінку на уроці, — пояснили там. — Також опитували учнів про те, на яких уроках вони почувають себе некомфортно. Були скарги на вчительку історії, тобто зауваження є. Лише після детального вивчення ситуації зможемо зробити відповідні висновки. Це буде у травні.
Коментарі