• Головна
  • Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці
15:41, 10 травня 2016 р.

Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці

Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) опубліковано чергову порцію документів із "панамського архіву". Згідно них 165 українців мають 195 офшорних компаній. Редакція сайту відшукала ниточки, які ведуть і до Вінницької області. 

Нагадаємо, на початку квітня, в рамках розслідувань, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив базу даних з понад 200 тисяч офшорних компаній, зареєстрованих через панамську юридичну компанію Mossack Fonseca. Репортери розповіли про компанії, що належать членам сімей світових лідерів. Інформація зібрана та оприлюднена розслідувачами викликала чималий резонанс у світі та отримала назву "Панамський скандал" або "Панамські документи" (Panama Papers). Напередодні було опубліковано чергову "порцію" документів. Всі вони зібрані в спеціальну базу даних на сайті offshoreleaks.icij.org. 

Серед українців, що володіють офшорними компаніями є й така, що зареєстрована на Вінниччині. Зокрема, на ім'я Mr. Oleksandr Say відкрита фірма, що знаходиться за адресою перший провулок Фрунзе 13 у місті Хмільнику (First Frunze Per. 13, Khmelnik city Vinnitskaya Region Ukraine). Директором підприємства вказаний саме Олександр Сай. Також зазначено, що вона діє з 2007 року та активна й досі. 

Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці, фото-1

Ми вирішили дізнатися більше. Згідно даних ресурсу youcontrol.com.ua, що спеціалізується на перевірці інформації про підприємства та її директорів, чоловік з подібним ім'ям та прізвищем є керівником компанії "ВІНТЕХПРОМПОСТАЧ".

Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці, фото-2

Ми знайшли ще дві компанії, що зареєстровані у Вінницькій області, які фігурують у Панамських документах.

Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці, фото-3

Перша із них знаходиться за адресою вулиця Шевченка 11, с Ялтушків, Вінницька область (11 Shevchenko Street; Yaltushkov; Vinnitsa Region; Ukraine). Згадане село розташоване в Барському районі. У ньому проживає близько 2 тисяч людей. Реєстратором компанії є KRISHNASWAMY SRIDHAR із Об'єднананих Арабських Еміратів.

Інша компанія знаходиться за адресою місто Вінниці вулиця Пирогова 81 (Apt. 1; Pirogova Street 81; Vinnitsa; Ukraine). Її реєстраторами зазначено дві особи ZAINAL ZOL BIN KULOP ALANG та DALINA BINTI KAMBAS. Обоє із Малазії. 

Насправді за цією адресою знаходиться житловий будинок. Із підприємств у ньому лише 2 магазини. 

Офшорний скандал із Панамськими документами докотився до Вінниці, фото-4

Довідка:   Офшор (англ. offshore — «поза берегом», «поза межами») — це один з найвідоміших і найефективніших методів «планування» податків або їх «оптимізації» (ухилення від сплати податків). Основою цього методу є законодавство багатьох країн (в основному острівних), які частково або повністю звільняють від оподаткування доходи компаній, отримані поза межами кордонів (берегів) країни реєстрації. Часто однією з умов для того, щоб вважати компанію офшорною, є відсутність у неї господарської діяльності в межах (берегів) країни реєстрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...