• Головна
  • Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття
16:38, 10 травня 2016 р.

Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття

10 травня мери міст та  заступники голів райдержаміністрацій Вінницької області проходили навчання  на семінарі у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок  у галузі управління відходами у Вінницькій області». У роботі семінару взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник,  заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор департаменту  екології Вінницької ОДА Микола Ткачук, а також директори комунального підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол та приватного підприємства «Руслана» Валерій Башинський.

Поділитися досвідом та сформувати  бачення вирішення проблем управління відходами приїхали італійські спеціалісти: представники акціонерного товариства «Канторина»  Марко Маттіелло та П’єтро Піва і представник неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Енцо Фавоїно.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що Вінниччина  - єдина серед областей України,  отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами. Загальна вартість виграного проекту становить 79,7 тисячі євро, грантові кошти склали 39,8 тисячі євро, решта – власний внесок учасників проекту. Він підтримується Міністерством  закордонних справ Італії. Проект буде реалізовуватись впродовж 18 місяців, адже з 1 січня 2018 року вступає у дію норма закону, за якою буде заборонено переробляти несортоване сміття.

- Україна займає одне з останніх місць в світі щодо кількості сміття на душу населення і відведених земель для звезення цього сміття, - наголосив Анатолій Дмитрович. -  Маємо близько 12 тисяч несанкціонованих смітників в Україні. Вся база даних, яка буде опрацьована з рамках проекту, слугуватиме основою, яка дасть можливість на рівні  експертних пропозицій  поетапно вирішити проблему.

Анатолій Олійник відзначив  роботу комунального підприємства «ЕкоВін» в питанні вибудовування системи поводження  з твердими побутовими відходами.  Керівник підприємства  Володимир Чорновол розповів про здобутки. 

- Щодня вивозиться 1800 куб м сміття, - повідомив Володимир Іванович.  - З багатоповерхової частини міста сміття вивозиться щодня,  а з приватного сектору - раз на тиждень. Планується будівництво нового полігону та сміттєпереробного комплексу. Полігони мають розташовуватись не більше як 30 км від місць утворення основних відходів. Тому потрібно будувати сміттєперевантажувальні станції, а звідти побутові відходи возитимемо на сміттєпереробні комплекси. Таких у області має бути шість.

Заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник зазначив, що  Людавський полігон у Жмеринському районі  буде обслуговувати сміттєвивезення з Літинського, Вінницького, Жмеринського та Тиврівського районів.

 –  Досвід напрацьований Вінницею - поділ сміття на суху та вологу фракцію  – може бути застосований громадами цих районів для систем поводження з відходами, - зазначив Василь Броварник.

На початку свого виступу представник товариства «Контаріна» Марко Маттіело повідомив, що їхня компанія  є державою  і має  найкращий досвід з переробки сміття у Європі. Повідомив, що у всій Італії встановлені однакові тарифи за послуги, однакові контейнери та однаковий підхід до роздільного сміття.

- Ця модель створена 15 років тому, коли зрозуміли, що вже не знаємо, що робити з тією кількістю сміття, - сказав Марко Маттіелло. – І сьогодні працюємо так, що і в Італії немає  жодного комплексу для спалювання сміття. Ми все переробляємо. Постійно проводимо день відкритих дверей і до нас на екскурсії приходять цілими сім’ями. Ми спілкуємось, і мешканці кажуть, що треба удосконалити. Модель роботи «бізнес до бізнесу»  вже застаріла, а виграшна стратегія - саме «людина до людини». 

П’єтро Піва розказав про принципи роботи підприємства. Для історичних центрів та для густонаселених районів є різні види сміттєзбиральних  машин. Повідомив і про систему платежів за збір сміття.

- Є два платежі, - каже  Пєтро Піва, -  один сталий і складає 212 євро в рік для кожного члена родини, а другий залежить від кількості сміття, яке викидається. На контейнері встановленій прилад, який підраховує, скільки сміття викидає людина. 

Енцо Фавоїно  з «Аграрної школи дель Парко ді Монца» розказав про політику ЄС в сфері поводження  з відходами та розповів про принципи організації стійкої системи управління відходами.

- Політика ЄС в управлінні відходами – максимальна переробка відходів та повторне використання, - сказав Енцо Фавоїно. -  Європейський Союз - це суспільство, яке базується на переробці.  Переробляючи сміття, ми отримуємо переваги для довкілля, отримуємо сировину. Наприклад, власник полігону навіть  впродовж 30 років після закриття полігону має забезпечувати його обслуговування.  І це робить захоронення відходів дуже дорогим.  Тому саме від переробки більше переваг, ніж від простого захоронення. До 2030 року ринок переробки сміття має збільшитись на 65%. Це виклик для Євросоюзу. І ми повинні розглядати це питання прямо зараз. Тому раді, що ми співпрацюємо з Україною саме на цьому етапі.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що те, що Італія зробила за 15 років, ми маємо зробити за 18 місяців.

- Потрібно активізувати систему інформування населення до збору твердих побутових відходів -   сказав Анатолій Дмитрович . - Це наша мета і ми маємо мати таку систему. Із запізненням у часі, але обов’язковою, бо без цього неможливе наше майбутнє. 

Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-1
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-2
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-3
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-4
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-5
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-6
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-7
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-8
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-9
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-10
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-11
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-12
Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття, фото-13
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...