• Головна
  • Переатестація поліціянтів у Вінниці. Все пропало? Вона працює?
10:48, 13 травня 2016 р.

Переатестація поліціянтів у Вінниці. Все пропало? Вона працює?

Обрані суспільники. Як вони переверятимуть керівництво поліціі Вінниччинни. В Києві, 12 травня, пройде перший етап атестації верхньої ланки поліцейського керівництва Вінницької облаті. Поки одні довивчають закони, а інші моніторять декларації поліцейських, журналісти з'ясували як збираються тестувати правоохоронців представники громадськості, що потрапили в комісії. Та як вони в цих комісіях опинлися.

Як обирали екзаменторів від громадськості?

Володимир Філенко, радник міністра внутрішніх справ. Бере учать в доборі членів комісій та сам бере участь в переатестації

- Перевага надавалась тому, хто має юридичну освіту, але це не обов’язково. Дивилися від якої громадської організації, який досвід роботи цієї організації. Яке вона має відношення, пряме чи опосередковане, до діяльності правоохоронних органів, для чого це їм потрібно. Як правило колишніх працівників правоохорнних органів в комісії не залучали.

- Треба розуміти, що до представників громадськості, також входять народні депутати, - зазначив радник Министра, - та, як виняток, представникі всеукраїнських об’єднань.

За словами Володимира Філенко, проводили співбесіду на якій з’ясовували для чого громадській організації це потрібно. Також враховували кількість членів в організації та її діяльність.

Володимир Пилипович розповідає, що відбирали кандидатури в комісії, так би мовити, “творчою групою” в яку входив, в тому числі, він і Ігор Клименко начальник Департамента кадрового забезпечення Нацполіції.

На скільки вдалось з’ясувати журналистам, раніше в формуванні аттестаційних комисій брали участь представники агентства ICITAP. Це агентство активно брало участь в усьому  процесі створення нової полиції. На сайті мінюста США написано, що ICITAP працює з іноземними урядами в розробці професійних і прозорих інститутів правоохоронних органів, та отримує фінинсування для своіх програм з Державного департаменту США, Агентства США з міжнародного розвитку і Міністерства оборони США. Наскільки це правильно - питання, скоріше, політичне. Але, як мінімум, в доборі “екзаменаторів”, були присутні люди, які не працюють безпосередньо  в правоохоронних органах, котрі і перевіряють. За наявною інформацією, до Вінницької поліції ICITAP з невідомих причин не дістались і атестаційні комісії формувалися без їх участі.

Це не єдина відмінність атестації поліцейських Вінниччини. Якщо раніше, в інших областях, в комісіях були присутні не менше 3-ох громадських діячів, то тепер їх двоє. А з урахуванням того, що комісія вважається такою що зібралась, якщо прийшло більше половини її складу, то можна обійтися і без громадськості.

Чи є, в такому випадку, суспільники спробою легітимізувати прийняті комісією рішення, чи реально зможуть впливати на процес - побачимо. Тим часом журналісти з'ясували хто, навіщо і за якими крітерітям екзаменуватиме керівництво поліції Вінниччини. Всім суспільникам що потрапили в комісії поставили 4 однакових питання.

1 Які особисто у вас критерії оцінювання? 2 Чому ви вирішили брати участь у атестації? 3 Чи будуть особисто у вас якісь каверзні запитання до поліцейських? 4 Як повідомити членам комісій важливу інформацію про осіб, яких атестують?

Ось, що з цього вийшло:

Македон Юрій Миколайович

Нардеп від БПП, виборчий округ №16, член Комітету ВР України з питань правової політики та правосуддя

Про критерії оцінювання

- Оцінка яку дав колектив за тестом лояльності, рівень злочинності в районі, рівень розкриття, рівень публічності.

Про мотивацію

- Якщо хочеш, щоб що небуть було зроблено добре, зроби це сам.

Про каверзні питання

- Немає

Про шляхи отримання інформації від людей

- Буду створювати ресурс, щоб надсилали інформацію. І Можна повідомити про поліцейських мені в фейсбукеfacebook.com/yura.makedon.

Кривешко Іріна Володимирівна

“Конфедерація вільних профспілок Вінницької області", юрист. 

Про критерії оцінювання

- Важливе знання законодавства, наявність чи відсутність дисціплінарних стягнень.  Корупційна складова - подивитися декларації і співставити доходи з витратами. Важливо поставити головне питання: Що саме вони хочуть зробити для України, для народу, як покращити життя?

Про мотивацію

- Громадська свідомість. Щоб внести в нашу державність якийсь порядок.

Про каверзні питання

- Каверзних питань поки що не приготувала, але будуть.

Про шляхи отримання інформації від людей

- Повідомити через спеціалізовану форму http://goo.gl/forms/zhjjMkk49V, чи мені через журналістов

Мельничук Іван Іванович

Нардеп від БПП, виборчий округ №14, член Комітету ВР України з питань запобігання і протидії корупції

Про критерії оцінювання

- відсутність сигналів громадськості про корупційність

- бажання бути кращим і досягнути хороших результатів у роботі

- щире переконання що Закон один для всіх !!!

Про мотивацію

-  Я вважаю, що моя присутність і участь не буде зайвою.

Про каверзні питання

-  Каверзні питання на те і каверзні щоб їх не прочитали заздалегідь у пресі …

Про шляхи отримання інформації від людей

- Можете повідомити мені чи через журналістів.

Грабчак Микола Петрович

ГО "Бершадська козацька сотня", Керуючий справами виконавчого апарата Бершадьскої райради. На виборах в 2015 році кандідат по списку Аграрної партії.

Про критерії оцінювання

- Чесність, порядність і професіоналізм

Про мотивацію

- Багато є людей, які в певній мірі, хочуть дискредитувати поліцію. Вони хочуть диктувати поліції свої умови. Бо зараз хвиля пішла всіх знімати, всіх люструвати і так далі.

Про каверзні питання

- Ми будемо знайомитися з їх трудовою діяльністю, побачимо їхні оцінки в військовій та спортивній підготовці. Будем бачити по ходу переатестації, як воно буде.

Про шляхи отримання інформації від людей

- Повідомляйте мене, можно через журналістів.

Слівінський Анатолій Михайлович

Всеукраїнське обєднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Вінниця. Афганец.

Про критерії оцінювання

- Для мене надважливим критерієм відбору є честь офіцера. Якщо не має честі, який з нього керівник, який у нього патріотизм? Я зараз телефоную по районах розпитую про них, бо ми прийдем їх оцінювати, а нічого про них не знаємо.

Про мотивацію

- Може це не сподобається загалу, але мені, якщо якийсь не чистий правоохоронець пройде переатестацію, це не така біда. Біда якщо нормальна людина не пройде, бо нормальному завжди тяжко десь пробитися.

Про каверзні питання

- Найпершим питанням буде, які функції виконував під час Революції гідності. А питання всі будуть каверзні.

Про шляхи отримання інформації від людей

- Можна мені особісто facebook.com/profile.php?id=100011366048104

Синявський Ростислав Анатолійович, ГФ "Вінницька Варта"

У Ростислава, на жаль відповідей отримати не вдалося. Тому залишаємо питання до нього тут. Крім 4 стандартних, було б цікаво отримати коментар про:

1 Реєстрацію ГФ за адресою вул. Пирогова, 4б, в будівлі, де проводять прийом громадян поліцейські і працюють дільничні.

2 Чи виділено  ГФ "Вінницька Варта" в 2016 році фінансування з міськ.бюджета, як це було у 2015 (в рамках програми по проведенню спільних з поліцією (міліцією) заходів)?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...