• Головна
  • Сезон кліщів у розпалі: чим небезпечні паразити і як уберегтися вінничанам
14:54, 13 травня 2016 р.

Сезон кліщів у розпалі: чим небезпечні паразити і як уберегтися вінничанам

Травень це пік активності кліщів. Саме в цей період вони розмножуються і небезпечного пасажира можуть підчепити і вінничани прогулюючись містом, парком чи лісом. Як уникнути ураження, що потрібно робити при укусі комахи?

Найчастіше підхопити кліща можна в лісі, на луках, пасовищах, в парковій зоні міста, у скверах, на берегах річок, струмків. Як правило, вони чіпляються за одяг й не одразу потрапляють на шкіру людини. Додому його можна принести не лише на власному одязі. Їх можуть також принести на собі тварини.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги Вінницької міської ради Наталія Авраменко радить вінничанам ні в якому разі не займатися самолікуванням, адже це може призвести до важкої інфекційної хвороби«Лайма».

«При перебуванні в лісопаркових зонах потрібно одягати одяг, яких закриває всі частини тіла, ноги, руки, шию. При поверненні додому потрібно себе оглядати повністю. І якщо були знайдені кліщі, які вже присмокталися обов’язково необхідно звертатися до свого сімейного лікаря або безпосередньо до хірурга. Не займатися ні в якому випадку самолікуванням! Адже потрібно не просто видалити кліща, потрібне комплексне лікування з призначенням медичних засобів.

 Якщо людина самостійно видалить комаху, слина кліща з вірусом потрапить у тіло і вже потім всередині буде нагнивати, можливий розвиток загального інфекційного захворювання «Лайма». Вірус може проявитися після двох тижнів після укусу. Хвороба вражає печінку і внутрішні органи. У важких випадках може все закінчитися летально», - каже Н. Авраменко.

За її словами, у 2014 році у Вінниці зареєстровано 61 випадок хвороби «Лайма», у 2015 році – 144 випадки.

Варто знати, що для укусу кліщ обирає місце, де шкіра найбільш тонка. Це, як правило, місця за вухами, на шиї, під пахвами.

Довідка

Хвороба Лайма — це природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...