• Головна
  • Батьки учнів погрожували Майданом через оптимізацію у двох сусідніх школах
10:34, 17 травня 2016 р.

Батьки учнів погрожували Майданом через оптимізацію у двох сусідніх школах

16 травня, пройшло громадське обговорення питання оптимізації шкіл №5 та №31 по вулиці Богдана Ступки (колишня Павлика Морозова). Департамент освіти міськради бажає створити з них початкову та старшу школи. Батьки проти, вони самі обрали ці школи і готові відстоювати свій вибір на Майдані.

- Ми обираємо депутатів, а вони потім нам як подяку придумують різний брєд, - каже батько дитини з п’ятої школи. - І тепер будуть експериментувати на наших дітях? Моя дитина пішла в ту школу, в якій їй подобається. А от приходять депутати, і щось придумають. Вам що, нема більше чим зайнятися?

Підтверджують його обурення і вчителі з п’ятої школи

- Зовсім не зрозуміла мотивація міськради: навіщо оптимізувати школи, які повністю укомплектовані класами та матеріальною базою? На це питання він (директор департаменту освіти Володимир Буняк - авт.) не зміг відповісти, - каже вчитель фізики у школі №5 Наталя Лучко.

Буняк: "Дітям комфортно з однолітками"

Школи №5 та №31 мають оптимізувати в кінці червня. Так усі старші класи з вчителями повинні "переїхати" у сусідню школу №31. А в п’яту школу - з 1 по 4 класи. Батьки виступили проти і щоб з’ясувати спірні питання - міськрада вирішила провести громадські обговорення. На них були присутні понад сто батьків учнів з двох шкіл, директор департаменту освіти Володимир Буняк та 44 педагога разом з двома директорами. Але провести їх у “тиші та мирі” не вдалося.

Батьки учнів погрожували Майданом через оптимізацію у двох сусідніх школах, фото-1

Очільник департаменту освіти Володимир Буняк розповідає про переваги реформи

- Згідно із вінницькою стратегією розвитку освіти у 2013-2020 роках ми збільшимо кількість початкових шкіл, - каже директор департаменту освіти. - Для дітей створять додаткові гуртки, у кожному закладі відкриємо додаткову ставку на вчителя з гурткових занять. Класні керівники перейдуть зі своїми дітьми в нову школу і нікого звільняти не будемо. А також усе обладнання класів перейде разом з ними. Європейській досвід показує, що дитина краще здобуває освіту серед своїх однолітків.

В якості гарного прикладу реформи на обговореннях були директори шкіл №10 та №25, де оптимізація сталася у 2013 році.

- Вчителі 5-11 класів перейшли до мене в школу, разом зі своїми колективами та керівниками. Діти залишилися в комфортному середовищі, - розповіла директор школи №10 Світлана Куца.

"Свідки" успішної реформи поспіхом покидають зал.

До них в батьків учнів 5-ї школи не було запитань Але далі її ніхто слухати не став. Через 20 хвилин директрис взагалі попросили вийти. І батьки свої обурення спрямували на головного освітянина міста.

Батьки: “Майдан для вас буде квіточками”

На громадських обговореннях було більше ста батьків. І ті, хто сидів на перших рядах - були найактивнішими.

- Чи взагалі проводився розгляд питання оптимізації? - каже мати двох дітей. - Треба було повідомляти батьків, що буде оптимізація школи. Тоді б ми просто не віддавали своїх дітей сюди!

Батьки учнів погрожували Майданом через оптимізацію у двох сусідніх школах, фото-2

Максимчук: Я тут вчився, і тут будуть вчитися мої діти

Конструктивний діалог між владою та громадою закінчився після виступу батька трьох дітей Бориса Максимчука.

- Давайте прямо зараз приймемо рішення, яке нас влаштує - каже він. - А не цих директорів департаментів та держслужбовців, які на іномарках вартістю сто тисяч доларів катаються містом. Треба зібрати підписи у двох школах, де люди вкажуть - хто за, а хто проти.

Наталя Бондаренко: Я хочу, щоб моя дитина довчилася в школі №5 та отримала заслужену медаль

Ще Максимчук пропонував влаштувати “шкільний референдум”, через що почали нервувати представники міської влади.

Серед інших аргументів батьків учнів з двох школи були такі:

  • у нас найкраща школа;
  • не треба оптимізацію, у нас школа укомплектована
  • ми тут вчились, і діти будуть тут вчитись чому нас ніхто не попередив та не запитав
  • що буде з ремонтами, які ми щороку робили
  • ідемо пішою ходою, влаштуємо мітинг і батьківський Майдан під міськрадою.

Володимир Буняк вимушений був змиритися з рішенням батьківських зборів. І на обговоренні вирішили - зібрати підписи, хто за та хто проти реформи у школі. А ще - надати комісії із батьків акт матеріального обстеження шкіл, які плануються до реформування, Зупинити плани міської ради щодо - реорганізації, об'єднання, укрупнення чи обміну учнями-вчителями. На цьому скандальне обговорення закінчилося. Але ще нічого не вирішили, тому далі буде...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...