• Головна
  • Таксисти планують акцію протесту проти штрафів (відео та соц. опитування)
09:33, 18 травня 2016 р.

Таксисти планують акцію протесту проти штрафів (відео та соц. опитування)

Притиснуло. Водії таксі планують акцію протесту, бо їх почали штрафувати за новими, у двадцять разів більшими штрафами і забрали можливість оформитися офіційно у Вінниці. А за роботу без ліцензії тепер навіть можна втратити авто

Воювати з нелегальними таксистами у Вінниці почали у квітні. Під час рейдів оштрафували десятки водіїв. Решта таксистів панікують. Говорять, що мають два варіанти дій: або зняти шашки і таксувати підпільно, або перекривати дорожній рух із акціями протесту.

Останні перевірки водії таксі пам’ятають, як дореволюційні події. Два роки, кажуть, їх ніхто не чіпав, а тепер почала зупиняти поліція для перевірки інспекторами управління трансбезпеки.  

- У нас раніше були штрафи за перевезення пасажирів без ліцензії - від 800 до 1600 гривень, - говорить 30-річний таксист Артем Гаюк. – А з квітня почалося життя по-новому. Штрафують на суми від 17 тисяч гривень та кажуть, що надалі будуть тільки посилювати перевірки. Усім треба робити ліцензії.

У Артема була ліцензійна картка, бо він був оформлений найманим працівником ліцензіата – людини, яка свого часу купила ліцензію на перевезення й продає її за регулярну, так би мовити, орендну плату. Артем – далеко не єдиний вінницький таксист, що користується чужою ліцензією, уклавши трудовий договір. Але він поміняв машину, на якій таксував, на новішу, і стала потреба поміняти ліцензійну картку. Картку на нову машину у Вінниці йому не видають.

- З повним пакетом документів ходив в укртрансінспекцію (колишня назва управління трансбезпеки, - авт.), але мені сказали їхати на Київ, - розповідає Артем. – Хлопці ось у Вайбері пишуть, що їздили і тільки втратили час. Ні один з карткою не повернувся.

Така сама проблема у 25-річного Сергія Кочерука. Він теж придбав нову машину, але переоформитися не може.

- Я хочу працювати легально, - говорить він. – Півроку збирав документи, і толку ніякого. Нічого ніхто нам не пояснює. Тільки кажуть, що буде штраф, якщо зловлять, 17 тисяч. Зловлять другий раз без ліцензії - конфіскують машину.

Скільки у Вінниці працює таксистів, редакція RIA/20minut.ua вже рахувала (Скільки у Вінниці працює таксистів і за які гроші вони возять вінничан). Виявилося, що лишень десятина – це офіційно оформлені підприємці, які звітують про свої доходи перед фіскалами. 200 проти двох тисяч.

Кількість нелегалів контролери вирахували, оперуючи даними радіочастот. Самі ж таксисти говорять, що їх значно більше двох тисяч. В тіні лишаються ті таксисти, які отримують інформацію про виклик не про раціях, а на планшет у спеціальній програмі.

У цій програмі також встановлений лічильник, який заміняє таксометр. А робота таксиста без таксометра – поза законом. За відсутність цього старомодного атрибуту таксі водієві світить той самий великий штраф.

- Навіщо мені той таксометр? - обурюється Артем Гаюк. - Давайте ми ще будемо на конях їздити і рахувати кілометраж, як колись, камінцями. Скільки камінчиків випало по дорозі, за стільки і плати. Ми ж маємо вперед рухатися, а не до старого повертатися. Хіба не можна в сервісному центрі зробити можливість купити дозвіл на роботу таксистом? Закону про таксі не можуть прийняти, а нас роблять крайніми й паяють штрафи ні за що. І замість того, щоб зробити спрощену систему для оформлення таксистів, які хочуть працювати чесно, тільки ускладнюють нам життя своїм оформленням у Києві.

Таксисти читають повідомлення з групи колег у Вайбері Сергій: «Посередники в Києві за свої послуги від 1,5 тисячі до 3 тисяч гривень беруть і то немає гарантії, що твою заявку розглянуть позитивно».

- Будемо їздити без фішок, якщо нам не дають можливості оформитися, - говорить Сергій.

- Або зберемося і перекриємо місто, - каже Артем. – Станемо на трьох мостах, тоді нас почують. А як нам на себе звертати увагу? Треба в таксі робити рік, щоб такий штраф, як вони тепер накладають, назбирати.

Таксисти планують акцію протесту проти штрафів (відео та соц. опитування), фото-1

- Одна частина вінницьких таксистів хочуть платити податки і працювати нормально, а друга – це пофігісти, які будуть працювати нелегально доти, доки їх не зловлять, - говорять таксисти Сергій (25, зліва) та Артем (30) 

Чому вінницьке оформлення увірвалося

Ліцензійні картки взагалі скасували, а оформлення ліцензії через Вінницю відмінили. Як пояснив начальник обласного управління трансбезпеки Олексій Соколовський, два роки тому система видача ліцензій була інша:

- Ми тут приймали документи, направляли їх на Київ і Київ приймав рішення про видачу ліцензії, а ліцензійні картки ми на місці видавали. Зараз картки взагалі скасували. Більше ліцензійних карток немає. А документи на ліцензію треба самому на Київ відправляти. Їхати особисто не обов’язково. Можна направити поштою. Ті ліцензії, які є, залишаються діяти. Вони безстрокові.  

Таксисти планують акцію протесту проти штрафів (відео та соц. опитування), фото-2

А що робити таксистам, які працювали з ліцензійними картками? Передавати в оренду ліцензіатам свої машини, оформляти на них тимчасові талони. Ліцензіати мають заявляти в Департамент безпеки на транспорті про використання кожної конкретної машини як таксі.

Таксисти планують акцію протесту проти штрафів (відео та соц. опитування), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...