• Головна
  • На вінницьких кладовищах почали застосовувати електричні ліфти
12:20, 6 березня 2012 р.

На вінницьких кладовищах почали застосовувати електричні ліфти

Тема, безумовно, печальна. Але… Таке життя – хтось в нього приходе, хтось йде…  Ми прощаємося з рідними і близькими, не забуваючи їх. Ми ховаємо їх за традиціями. Але і в такі сумні традиції приходить новітня техніка. Сьогодні – про це…

5 березня  на вінницькому міському кладовищі, що в селі Лука-Мелешківська хоронили 34-річного вінничанина. Ритуальний центр «Реквієм», що проводив поховання, вперше цього року застосував сингуматор – електричний ліфт для опускання труни у могилу.  Придбали його наприкінці минулого року.

-    Коли труну опускають в могилу вручну, багато залежить від людського фактора, сили конкретних людей та їхньої витривалості,  – говорить директор центру Михайло Паньків. – Скільки буває випадків, коли землекопи при опусканні труни  не втримували її, коли рвалися мотузки. Не так давно возили на поховання одну бабусю у село, а там місцеві землекопи так опускали труну, що вона відкрилася і покійниця випала звідти. Люди тікали з кладовища куди бачили.

Застосування сингуматора не тільки зручне у використання і полегшує труд землекопів, але й надає естетичного вигляду і урочистості  при проведенні в останню путь людини. Труна встановлюється на міцні ремені,  і оператор, керуючи пультом, за дві хвилини опускає її у могилу.

-    Стіни могили ми драпіруємо тканиною, яка потім залишається у могилі, – продовжує Михайло Іванович. – На установку та демонтаж сингуматора йде близько 2 годин. Електричний ліфт – це не данина моді, а норма поховання. Подивіться закордонні фільми. Там ви ніде не побачите чоловіків з мотузками, які, сковзаючись по слизькій землі,  намагаються втримати важку труну.
Перший сингуматор у світі з’явився у 1948 році. Його сконструювала американська фірма ”Honor”. В Україні ритуальні ліфти почали застосувати у 1998 році. У центральному регіоні сингуматор є тільки на Вінниччині.

-    Такий ліфт – дороге задоволення для нашого ритуального центру,  – продовжує Михайло Паньків, – але бажання надавати більш якісні послуги вінничанам, і їхня вдячність  за нашу працю спонукають нас  постійно вдосконалювати рівень своєї роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...