• Головна
  • Чорнобильці та афганці примусили вінницьких суддів працювати цілодобово
13:00, 15 березня 2012 р.

Чорнобильці та афганці примусили вінницьких суддів працювати цілодобово

Суди Вінниччини завалені соціальними справами. Їх понад 150 тисяч – служителі Феміди встигають розглядати заледве п’яту частину. Судді працюють цілодобово, але впоратися з усім не можуть.

«15 суддів, які сьогодні здійснюють правосуддя у Вінницькому апеляційному суді, також не можуть їх розглянути в один день, справи надходять, вони описуються, пакуються у коробки, і по місяцям складаються у підвал, а потім по даті надходження справ реєструємо і віддаємо суддям на розгляд», - розповідає керівник апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду Володимир Гриневич.

Судова тяганина стала звичним явищем і для сотень дітей війни. Жінки із села Гурівці створили власну організацію, яка вимагає повернення компенсацій і позивається до різноманітних судів, аби отримати гроші. Ользі Полонській, Надії Бабій та ще 95 дітям війни з Гурівців держава винна по 5 тисяч гривень. Жінки грошей чекають уже 3-й рік.

Соціальних справ дітей війни, самотніх матерів та чорнобильців у судах Вінниччини тисячі. Серед них позови, які надходили ще у 2009 році. На розгляд однієї соціальної справи потрібно 2-3 години. Аби прийняти рішення щодо всіх, потрібно 5 років, каже голова адмінсуду Вінниччини Віталій Кузьмишин. А є й інші справи, які потребують негайного вирішення. У суді позивачам пояснюють, що не сидять без діла, а задля зручності людей інформують через сайт та районні адміністрації. І просять підтримки у Верховної Ради, аби полегшити роботу як суддям, так і позивачам.

18 дітей війни із села Гурівці не дочекалися рішення про компенсації – померли. Якщо суди будуть так повільно виносити рішення, кажуть пенсіонери, то платити гроші вже не буде кому. Юристи ж вважають, проблему має розв’язати Кабмін. І так організувати роботу пенсійних фондів і соцслужб, щоб людям не треба було звертатись у суди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...