• Головна
  • Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО)
11:00, 22 березня 2012 р.

Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО)

20 березня делегація з десяти вінницьких директорів на чолі з головним лісничим Віктором Діденком переймала досвід та оцінювала стан запровадження електронного обліку деревини Волині. Про це «Волинській правді» повідомили у прес-службі ВОУЛМГ.

«Ківерцівське лісове господарство є одним із пілотних лісгоспів, які впровадили систему електронного обліку деревини. Зараз у Волинській області в кожному лісгоспі створений відповідний програмний комплекс, з центром в обласному управлінні. Усі дані синхронізовуються», – говорить директор ДП «Ківерцівське ЛГ», на базі якого відбувався обмін досвідом, Олександр Рибчинський. – «Одна з переваг цієї системи полягає у тому, що управління лісового господарства має можливість в оперативному режимі контролювати роботу своїх підрозділів. Аналогічно і директор лісгоспу може спостерігати за цим процесом. Система дозволяє працювати з ноутбуком будь-де, де є підключення до мережі Інтернет».

На лісосіці було наочно продемонстровано гостям як відбувається маркування деревини. Спочатку на зрубане дерево прибивають бірку, майстер робить виміри та заносить дані у КПК, потім зчитується номер бірки та усі отримані відомості посилаються на головний комп’ютер в папку «Щоденник заготівлі», який знаходиться у лісгоспі, а тоді – до управління.

«Вручну, окрім замірів, тут нічого не записується», – коментує головний лісничий Волинського ОУЛМГ Сергій Шеремета. – «Усі потрібні дані є в базі».

Програма електронного обліку деревини значно модернізує та полегшує процес заготівлі деревини.

У другій частині заходу колеги відвідали Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр. Директор Зіновій Коритан провів міні-екскурсію по території насіннєвого центру, що є одним із кращих в Україні, поділився секретами зберігання лісового насіння та продемонстрував роботу насіннєво-очисної машини.

«У розсаднику впродовж багатьох років засвоєна технологія вирощування посадкового матеріалу у контейнерах», – розповідає Зіновій Михайлович. – «Матеріал має покращені генетичні властивості завдяки створенню клонових насіннєвих плантацій. Всього ж жива колекція державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» налічує 260 видів основних лісоутворюючих та декоративних видів дерев, трав та чагарників».

Вінницькі лісівники зацікавилися насінницькою справою Волині та, отримавши відповіді на безліч запитань, поділилися своїм досвідом.

Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО), фото-1
Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО), фото-2
Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО), фото-3
Вінницькі лісівники вчилися маркувати дерева на Волині (ФОТО), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...