• Головна
  • Вінничанам розповіли, як депутати дурять українців
10:20, 26 березня 2012 р.

Вінничанам розповіли, як депутати дурять українців

Народні депутати України нинішньої каденції не виконали дві третини своїх обіцянок виборцям. При тому, що працювати їм залишилось трохи більше півроку. Про це у Вінниці розповів представник фундації «Відкрите суспільство» Стас Соколов.

Громадське об’єднання нещодавно провело моніторинг виконання усіма парламентськими партіями своїх передвиборних обіцянок. Результат, каже Стас Соколов, вийшов невтішний.

- Партія Регіонів не виконала 14 із 28 своїх зобов’язань перед виборцями. При цьому регіонали реалізували переважно тези, що стосуються зовнішньої політики, які були доволі розмитими: наприклад, добросусідські відносини як із Заходом, так і зі Сходом. 56 із 94 обіцянок залишились невиконаними Блоком Юлії Тимошенко. Ця політична сила брала на себе найбільше зобов’язань, до того ж, багато з них стосувалися соціально-економічної політики, а деякі взагалі виглядають фантастично, як, наприклад, побудувати в Україні мало не інвестиційний рай. Показник блоку НУНС – 35 нереалізованих тез із 61. Найпомітніші втілені в життя обіцянки «нунсівців»: зростання допомоги при народженні дітей, впровадження ЗНО, однак, їх реалізація – не виключна заслуга блоку, адже ці тези брали на озброєння й інші учасники перегонів. Найгірше зі своїми обіцянками справляються комуністи: вони не виконали близько 80% своїх передвиборних тез (46 із 58). Зрозуміло, що виконувати утопічні ідеї вони й не збиралися. Схожа ситуація і в Блоку Литвина – 72% невиконаних обіцянок. Втім, аналіз діяльності цієї політично сили, свідчить про те, що її депутати зосереджувались не стільки на виконанні обіцяного, як на політичних торгах та збереженні авторитету свого керманича.

Це все при тому, наголошує С.Соколов, що кожна політична сила за ці 4 роки мала, фактично, однакові шанси виконати усе обіцяне, адже усі вони приблизно рівний проміжок часу перебували у коаліції, а прибічники Володимира Литвина – аж у двох більшостях.

Однак, факт залишається фактом: більшість політиків про свої обіцянки навіть не згадують, а ще гірше – люди не вимагають від них виконувати взяті а себе зобов’язання.

Прийдешні вибори дають нагоду «провчити» недобросовісних політиканів, – стверджують громадські активісти. Одним із шляхів «фільтрації» тих, хто не вміє тримати слово може бути кампанія «Чесно», в ході якого виборці зможуть дати оцінку кожному з претендентів на парламентське крісло, виходячи з його попередньої роботи.

Громадський рух «Чесно», до якого приєдналась і фундація «Відкрите суспільство», за матеріалами ЗМІ, власною інформацією та, як відверто зізнається С.Соколов, за чутками, що ширяться у політичних колах, відібрала вінничанам для «фільтрації» 9 потенційних кандидатів, що йтимуть по мажоритарних округах області.

- Петро Порошенко, – єдиний з них, хто нині не є депутатом, – розповідає С.Соколов, – але вінничани й без того можуть оцінити його готовність до виконання своїх обіцянок. Говорять нині про можливий похід у парламент від Вінниччини також комуніста Івана Бевза (запам’ятався певними антикорупційними ініціативами, які, однак, не факт, що будуть втілені в життя), Григорія та Ігоря Калетніків (Калетнік-старший нині активно париться на земельному законодавстві, а також є автором доволі суперечливого закону, що стосується охорони водних ресурсів). Про парламентське майбутнє, яке їм мають забезпечити вінничани, за нашою інформацією, мріють також Микола Катеринчук, Віктор Корж, Олег Ляшко, Катерина Лук’янова та Олег Зарубінський. Всі вони – люди, відомі в політиці, займають вагомі пости в парламентських комітетах, однак, реально діючих ініціатив реалізували не більше 5-6.

За словами С.Соколова, найголовніше, чого хоче домогтись «Відкрите суспільство», – це формування політичної відповідальності партій, в тому числі, як критерія, яким керуватиметься український виборець перед тим, як опустити бюлетень в урну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...