• Главная
  • Екологии знайшли на Вінниччині ламповий смітник
14:30, 26 марта 2012 г.

Екологии знайшли на Вінниччині ламповий смітник

22 березня до Держаної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшла інформація про виявлення звалища відпрацьованих люмінесцентних ламп поблизу с. Писарівка Вінницького району Вінницької області.

Про це повідомляє прес-центр Міністерства екології та природних ресурсів України.

Проведеними оперативними заходами встановлено, що на території Писарівської сільської ради на відстані 1,5 км від Немирівського шосе в напрямку с. Гавришівка Вінницького району обабіч дороги невідомими особами у несанкціонованому місці розміщені картонні ящики з відпрацьованими люмінесцентними лампами.

У ході обстеження встановлено, що у 50-ти картонних ящиках міститься близько 1300 шт. ламп, з них – 15-20 шт. пошкоджені. На картонних коробках вказана дата виготовлення та країна виробник – Польща.

Особи порушників природоохоронного законодавства на цей час встановлюються правоохоронними органами.

Писарівською сільською радою укладено договір з ТОВ «Добробут-Еко України» про надання послуг з вивозу та утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп. Станом на 16:00 год. 23 березня вказаним підприємством вивезено на утилізацію усі виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампив кількості 1369 штук.

Довідка

Відпрацьовані енергозберігаючі лампи містять сполуки ртуті, які можуть негативно вплинути на здоров'я населення та навколишнє природне середовище та відносяться до небезпечних відходів. З розбитої лампочки ртутні випари потрапляють у легені. Лише один грам цієї речовини здатен призвести до забруднення понад 3,3 млн куб. м повітря. До того ж, шкоди ртуть може завдати, потрапивши із побутовими відходами на звалище. А проникаючи із дощовою та талою водою в ґрунт, ртуть отруює підземні води. Згодом це все потрапляє до водогону чи криниць.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...