• Главная
  • У Вінниці будують ресторани на кістках мучеників
12:28, 27 марта 2012 г.

У Вінниці будують ресторани на кістках мучеників

Невеличкий стенд у краєзнавчому музеї – це все, що нагадує про жахливі репресії 37-38-го років на Вінниччині.

Тоді через неправдиві доноси та свавілля НКВС розстріляли понад 25 тисяч подолян. У 42-му німецькі окупаційні сили провели показові розкопки місць поховання страчених, аби викрити злочини більшовиків. У повоєнний час Радянська влада приписувала ці розстріли німцям.

Михайлові Климчуку 90 років, чоловік добре пам’ятає всі знущання НКВС. І те, як міський парк перетворили на місце масових поховань.

«Розстрілювали страшно, на дорогах зустрічали, де хочеш арештовували, забирали в НКВС, і щодня від тюрми до НКВС автобуси возили людей, і стріляли, стріляли жахливо», - розповідає очевидець Михайло Климчук.

Не зупинили страти і в 40-х роках. Аби приховати злочин, військовий трибунал НКВС розпочав репресії щодо свідків розкопок могил. За наказом комісара Рапопорта вбили 100 жінок, які опізнали своїх рідних за одягом.

«Ця подія мала великий резонанс, і тому Радянська влада знайшла цих людей, які були свідками, і сотня людей, здебільшого жінки, були розстріляні в цьому парку», - розповідає організатор мітингу пам’яті Сергій Святко.

Із 25-ти тисяч розстріляних подолян опізнали тільки 700. Люди боялися говорити, що бачили масові могили, аби не потрапити в табори.

«Ті родини, які зізнавались, що ходили на розкопки близьких, їх арештовували і давали по 20 років таборів», - розповідає працівник Вінницького обласного краєзнавчого музею Лариса Семеренко.

Уже 12 років у Вінниці вшановують пам'ять розстріляних жінок. Громадські організації, які опікуються захороненнями, розповідають, що досі 11 великих поховань не досліджені. І сподіваються, що уряд нарешті зреагує на їхні вимоги і заборонить будувати у Вінницькому парку ресторани й танцювальні комплекси. Адже саме тут 70 років тому тривали розстріли, а розважальні заклади встановлюють на кістках невинних жертв НКВС.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...