• Главная
  • Вінницькі актори за рік показали городянам майже 800 вистав і 34 – для селян
15:02, 27 марта 2012 г.

Вінницькі актори за рік показали городянам майже 800 вистав і 34 – для селян

У 2011 році театрами Віннцької області було показано 789 спектаклів, більша половина яких (65%, або 510 спектаклів) проведено на стаціонарній сцені, кожний четвертий – виїзний у межах свого міста і тільки кожний десятий – гастрольний у межах України. Для сільських жителів проведено 34 спектаклі, що складає всього 4% від їх загального числа.

Про це повідомляє головне управління статистики у Вінницькій області.

На Вінниччині діє 2 професійних театри – обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К. Садовського та академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик». В музично-драматичному театрі спектаклі грають українською мовою, тоді як в театрі ляльок – як українською, так і російською мовами.

За минулий рік постановки театрів області подивилися майже 136 тис. глядачів, у тому числі спектаклі на стаціонарі відвідало 105 тис. глядачів, виїзні у межах свого міста – 16 тис., а в межах України – 15 тис. глядачів. Порівняно із 2010 роком кількість відвідувачів театральних заходів зменшилася на 1 тис. осіб.

Загальна кількість місць в залах для театральних глядачів складає 850. Музично-драматичний театр окрім основного залу має додаткову сцену, що дозволяє ставити спектаклі в камерній обстановці. Рівень забезпеченості місцями в залах для глядачів в музично-драматичному театрі складає 20 місць, театрі ляльок – 3 місця у розрахунку на 10000 осіб населення міста Вінниці.

Усього в галузі театрального мистецтва задіяно 201 штатний працівник, з числа яких, половину (або 102 особи) складає художній та артистичний персонал.

В діючому репертуарі обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського 23 вистави, із них 4 – для дітей.

На сьогодні у складі акторської трупи театру ім. М.К. Садовського 5 народних, 10 заслужених артистів України, 1 заслужений діяч мистецтв України і 1 заслужений працівник культури України. Майже третина творчого колективу – молодь до 30 років. Випускники театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. Леонтовича успішно влилися до акторського складу, деякі з них зайняли провідні місця у трупі.

Вінницький театр ляльок є одним з найстаріших лялькових в Україні – він був заснований ще у жовтні 1937 року. У 2011 році театром поставлено 4 нових вистави – «Лисичка-сестричка», «Вовк-панібрат» та новорічні видовища «Новий рік в Простоквашино», «Весела новорічна олімпіада», а також оновлено спектакль «Гуси–лебеді». У минулому році театром проведена 21 благодійна вистава.

У 2011 році на VII Міжнародному фестивалі театрів ляльок «Подільська лялька – 2011”, актори театру були нагороджені дипломом ІІІ ступеня за виставу «Попелюшка» та почесним дипломом за взірцеву організацію фестивалю.

Сьогодні, 27 березня весь світ відзначає день театру, встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...