• Главная
  • Вінниця хоче “засвітитися” на європейському рівні як інтеркультурне місто
16:19, 27 марта 2012 г.

Вінниця хоче “засвітитися” на європейському рівні як інтеркультурне місто

Сьогодні, 27 березня, Вінниця приєдналась до української платформи інтеркультурних міст. Це сталось після підписання начальником управління культури Вінницької міської ради Іриною Френкель меморандуму української платформи інтеркультурних міст України. До мережі інтеркультурних міст України нині входять міста Луцьк, Житомир, Хмельницький, Херсон, Мелітополь, Прилуки, Ніжин та Южне.

Меморандум — документ декларативний. Як зазначила перед його підписанням Ірина Френкель, він свідчить про бажання і намір міста сприяти реалізації програми ЕС та Ради Європи “Інтеркультурні міста”.

Метою української платформи, як розповів виконавчий директор Центру розвитку “Демократія через культуру”, експерт Ради Європи з питань культури Олександр Буценко, є вивчення та застосування кращого досвіду європейських міст у розвитку місцевих громад, використовуючи ресурси культурного розмаїття; запровадження нових форм ефективного управління на місцевому рівні, що дозволить враховувати інтереси різних груп, представлених у місцевій громаді, об’єднувати зусилля різних секторів, які впливають на якість життя громади; налагодити тісні творчі й партнерські зв’язки між місцевими громадами в Україні та Європі.

Практичне значення від підписання меморандуму для Вінниці, за словами координатора проекту Сауле Ільїних, полягатиме у тому, що місто зможе презентувати свої культурні ресурси не на рівні міст-побратимів, як це було раніше, а на рівні Європи, тобто значно ширше. Також участь у програмі “Інтеркультурні міста” дозволить місту реалізувати свій потенціал в рамках культурного обміну.

Як повідомив Олександр Буценко, 14 червня у Брюсселі планується підписання відповідного меморандуму між Центром розвитку “Демократія через культуру” та Радою Європи.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...