У Вінниці черга до відділення для літніх людей: хто за лікуванням, а хто за спілкуванням

Більшість літніх людей, маючи чимало різноманітних хвороб, не можуть вести активний повноцінний спосіб життя, щоб змінити таку ситуацію, цьогорічний Всесвітній день охорони здоров'я, який будуть відзначати 7 квітня, медики вирішили присвятити темі «Старіння і здоров'я».

Вінничан, кому більше 70 років лікують та підтримують здоров'я у єдиному в Вінниці геріатричному відділенні, яке працює на базі міської клінічної лікарні №3. Розраховане відділення на 60 ліжок, які практично ніколи не бувають вільними.

Ззавідуючий геріатричним відділенням Віктор Буряк розповів про своїх пацієнтів, про їх лікування та про причини старіння, адже люди старіють по-різному – хтось раніше, а хто і в 70 може бути бадьорим.

- До літніх людей в нашому відділенні відносяться як до пацієнтів, не звертаючи увагу на вік і не відмахуючись від їхніх проблем. Більшість хворих лікується безкоштовно і ми виписуємо з відділення 98% більш-менш здорових людей, кого підліковуємо, кого виліковуємо. Все за державний кошт. Ніякої спонсорської допомгои не отримуємо, депутати з'являються лише напередодні виборів. А так, нікому ми не потрібні. Ніхто не задумується, що прийде і його час. Старіння — це ж фізіологічний процес, ускладнюють який ті хвороби, що людина накопила за свій вік. Цих хвороб за життя назбирується досить багато, адже ті умови в яких ми живемо, сприятливими не назвеш: грошей людям не вистачає не те щоб на якісне харчування, медикаменти необхідні придбати не можуть. Звідси — постійні стреси, а нервові клітини, як відомо не поновлюються. Тож у старечий вік, більшість з нас приходить із купою хвороб, тобто людина стає недієздатною, немічною.

До геріатичного відділення люди звертаються лише для того, аби отримати медикаментозне лікування чи психологічне також? Адже більшість з них в такому віці самотні.

- Бувають різні пацієнти. Є такі, що вдома йому немає з ким поспілкуватись. А тут він знаходить своїх однодумців. Спілкування це теж процес лікування. І основне в роботі нашого відділення це ставлення до хворих: уважне і чуйне. Ці люди заслужили спокійної старості, а вони ображені. Ображені державою, деякі - своєю родиною.

Реформування у системі охорони здоров'я України вносять якісь корективи у роботу геріатичного відділення? Чи вас не торкаються зміни?

- Вже трохи зачепило. В нас зараз проблеми з консультантами. Раніше ми зв'язувались з поліклінікою і до нас приходив лікар будь-якої спеціальності, щоб підтвердити той чи інший діагноз. А зараз — дві організації, наша як 3-я міська клінічна лікарня і поліклініка, як центр первинної медико-санітарної допомоги. Тому треба домовлятись, зазвичай по старому знайомству, нам поки що не відмовляють. Через таку ситуацію погіршились діагностичні можливості нашого відділення. Чекаємо, може щось покращиться.

Щодо хвороб які є характерними для людей літнього віку, та чи можна їх уникнути, розповіла вінницькій обласний позаштатний лікар-геріатр Ірина Мокрицька.

- Катаракта, гіперплазія передміхурової залози, ішемічна хвороба серця, погрішення памяті та розлади нервової системи — всі ці хвороби притаманні людям похилого віку. Але, нажаль, як констатують лікарі, сьогодні ці недуги все частіше зустрічаються і у людей в віці 40-45 років. Тож, аби в старечому віці уникнути серйозних ускладнень, до геронтологів треба звертатись при перших ознаках подібних захворювань. Ми собі ще в 45 років здаємось молодими, повними сил і енергії і так і повинно бути, але процес старіння вже чітко видно - зміни в органах і системах. Хоча знову ж таки, це все суто індивідуально.

Займаючись проблемами старіння населення, наскільки часто вам доводилось спілкуватись з вінницькими довгожителями? І які секрети їхної тривалості життя?

- Спілкувалась, і дуже часто бувало так, що по всім критеріям вони не відповідали рокам за паспортом. Виглядали набагато молодшими. В першу чергу, це генетична спадковість. В людей, які мали в роду декілька довгожителів, а довгожителі в нас вважаються з 90 і старше років, вони мають потенціал прожити довготривалий час відносно здоровими. По-друге, оточуюче середовище також впливає на процес довголіття. Як правило, ці люди нормально харчувались, не зловживали спиртним, не палили, старалися запобігати стресовим ситуаціям, вони мали толерантний характер. Злі люди рідко живуть довго. І головною спільною ознакою всіх довгожителівє те що всі вони були оточені увагою з боку рідних.

Згідно останніх досліджень, так званими «живчиками» у 60-70 років залишаються люди, які все життя провели у русі. І неважливо - це заняття фітнесом чи робота в городі, прогулянки на свіжому повітрі чи щоденний активний шопінг. Перші нездужання в таких людей починаються тільки в 70, а то й у 90 років, що на 20-30 літ пізніше від любителів сидячого способу життя. Також не треба забувати і про старіння мозку. Адже ще великий мислитель Цицерон стверджував, що головне в боротьбі за молодість - інтелектуальна активність. І найголовніше: фізична молодість повністю залежить від душевної. Тож зацикленість на віці тільки додасть зайвих зморшок, у той час, як легке ставлення до життя та позитивні емоції продовжать термін нашого перебування на Землі.

Винница.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Вот такую картину застал фермер из Винницкой Сергей Исайко, сообщила винницкая журналистка Виктория Микитюк. Неизвестные ночью вырубили 5 га фруктовых деревьев на его поле. Преступников ищут ... Мужчина в отчаянии, потерял более миллиона, не говоря о работе!Подозревает в содеянном местный агрохолдинг, который уже "прославился" аналогичными случаями в отношении других фермеров, которые самостоятельно обрабатывают землю.Интересно, что о ситуации хорошо знали...
Происшествия
В ночь на 20 августа в Виннице загорелись два автомобиля. Машины были припаркованы на улице Киевской. Напротив троллейбусной остановке неподалеку Набережного квартала.По словам очевидцев, горела сначала одна машина. Практически сразу занялась и вторая.«Мы ехали по дороге в тот момент, когда горела первая машина. Остановились. Чтобы рассмотреть. Честно скажу, это была шоковая ситуация. А потом услышали хлопок. Это взорвалась вторая машина. Мы начали с места...
Происшествия
Нa Винниччине во время семейной ссоры нетрезвый мужчинa угрожaл жене грaнaтой, a когдa услышaл, что онa вызвaлa полицию — выбросил ее в трaву. Во дворе жителя Орaтовского рaйонa рaботники полиции изъяли боеприпaс, похожий нa РГД-5. Кaк рaсскaзaл нaчaльник Орaтовского отделения полиции Влaдимир Видомський, в полицию позвонилa 50-летняя жительницa одного из сел рaйонa и сообщилa, что ее муж во время семейной ссоры угрожaет ей грaнaтой. Рaботники полиции зaде...
Криминал
В Казатинском районе Винницкой области, полиция задержала мужчину, который похитил молоковоз. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.В полицию обратился водитель автомобиля "ГАЗ 53" (молоковоз), который сообщил, что в селе Жежелев у магазина у него похитили автомобиль, оставленный с ключами в замке зажигания.Во время патрулирования дорог Казатинского района близ села Туча работники группы реагирования патрульной полиции заметили на обочине...
Криминал
История об аферах, провернутых в 2014-ом группой злоумышленников, которые выводили деньги из «Приватбанка», в том числе на Винниччине, подошла к логическому завершению. В суд ушло дело в отношении ОПГ, состоящей из восьми человек. По данным правоохранителей, всего эта группа похитила свыше 3,6 млн грн. Как сообщают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, в суд передан обвинительный акт в отношении участников организованной преступной группы. В матери...
Интервью
Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест» Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали традиційними, оскільки питання, що періодично виникають, вимагають кваліфікованих і чесних відповідей. На сьогодні найактуальнішими є питання про зміну вартості тарифів у пакетах послуги Інтернет і ймовірність зростання абонплати за кабельне телебачення. Миколо Леонідовичу, наприкінці минулого і на початку цього року всі провайде...
Общество
24 августа в Виннице будут отмечать 28-летие Независимости Украины. Празднование начнется в 08:30 с молебна во всех храмах области. После официальных мероприятий, главная программа будет проходить на Майдане Независимости. Пройдут различные фестивали и выставки как традиционного украинского, так и современного искусства. Музыкальную программу представят группы «Sunrise» и «Декорум», а также творческие коллективы Винницкой области. На площади Европейской бу...
Общество
О том, почему Винница и аграрная область потеряла мощное химическое производство, которое обеспечивало бы удобрениями АПК, нет смысла вспоминать.Винницкие журналисты в свое время посвятили теме множество расследований. От бывшего «Химпрома» сейчас осталась большая территория, которую поделили несколько десятков мелких собственников, и используют ее для производства и складов. Почти ничего не напоминает о былом величии винницкого гиганта, разве что руины це...
Общество
Реконструкция трамвайных путей на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Воинов-интернационалистов завершена и движение трамваев к западному автовокзалу возобновлено. Согласно, с 19 августа, обновляется расписание движения трамваев маршрутов № 2, 4, 5.Движение временного автобусного маршрута №4 отменено. Посмотреть обновленное расписание городского транспорта в Виннице, можно на сайте.
Новости по теме
Как в Виннице будут отмечать День Независимости и День флага 2019: программа расписания
Что стало с промышленным гигантом Винницы времен СССР – заводом “Химпром” (Видео)
В Виннице трамваи № 2, 4, 5 будут двигаться по новому расписанию
Пол Винницы на 24 часа отключат от водоснабжения
В сентябре начнут продавать "Муниципальную карточку винничанина" для оплаты проезда по-новому
В селе под Винницей построят амбулаторию семейной медицины
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья (фото)
Более 900 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины
Еще один троллейбус винницкого производства создадут ко Дню города
В Виннице создали онлайн-платформу для сбора денег пенсионерам