86 тисячам вінницьких сімей цифрове телебачення зроблять безплатним

До 1 липня цього року пільговики, яким Кабмін планує безкоштовно роздати тюнери для прийому сигналу цифрового телебачення, мають подати в органи соцзахисту відповідні заявки.

За словами першого заступника начальника Головного управління праці і соціального захисту населення ОДА Людмили Каратаєвої, очікується, що на Вінниччині буде близько 86 тисяч родин, які мають право безплатно отримати доступ до цифри. На сьогодні ж такі заяви подали близько сотні людей.

- Постановою передбачено безплатні тюнери для інвалідів 1-ї та 2-ї груп, інвалідів війни 3-ї групи, сімей, де проживають діти-інваліди (саме проживають, а не знаходять ся на повному державному утриманні), родин, які отримують соціальну допомогу як малозабезпечені та сім’ям, які у 2012 році отримують державну субсидію.

При цьому, нагадала Людмила Каратаєва, інвалідам доведеться доводити свій статус медичними довідками і висновками.

А от про те, коли вони зможуть отримати від держави тюнери, поки що не відомо. Як і те, за якою ціною їх купуватимуть всі інші бажаючі долучитись до технічного прогресу, – каже представник Національної ради з питань телебаченні та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.

- Чесно кажучи, я поки не бачив цього обладнання у вінницьких магазинах. Є широкий його вибір в інтернеті, ціни там коливаються, в середньому, в межах 600 гривень. Рік-два тому, пам’ятаємо, йшлося про те, що ціна тюнерів на ринку не повинна перевищувати 300-350 гривень, щоб вони були доступними. Тому вважаю, перше, що потрібно зробити – наситити ринок. На формування доступної ціни має вплинути динаміка ринку, – наголосив Вадим Мазурик.

Він також акцентує, що слід бути обережними тим, хто вирішив придбати телевізор нового покоління, ніби то, відразу налаштований на прийом цифрового сигналу.

- Чимало завезли до нас телевізорів, які приймають сигнал DVB-T, а в нас сигнал DVB-T2, тобто стандарту MPEG-4, а DVB-T приймають стандарт MPEG-2. Варто пам’ятати, що телевізори, розраховані на MPEG-4, можуть приймати MPEG-2, а навпаки ні. Може бути таке, що люди заплатять немалі гроші з розрахунку на те, вони вже матимуть змогу отримувати сигнал без тюнера, намагаються віднайти сигнал, а не можуть. Дивимось по вихідних даних, а там написано: DVB-T. Це, дійсно, проблемний момент, який треба, щоб люди враховували.

Не все до кінця зрозуміло і з термінами загального переходу з аналогового мовлення на цифру. Державною концепцією визначена кінцева дата – 2015 рік. Тим не менш уже сьогодні, зокрема, на Вінниччині діє 4 так званих мультиплекси, що дозволяють транслювати у цифровому форматі 24 канали, в тому числі й місцевий – ВДТ-6.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов