Вінниця прославилась дорогами і зганьбилась охороною здоров’я?

Тижневик «Коментарі» нещодавно порівняв 45 найбільших міст України за 25 критеріями, які характеризують демографічну ситуацію і безпеку життя, зайнятість, доходи і витрати населення, розвиток міської інфраструктури протягом минулого року.

Ситуація в кожному місті за певним критерієм оцінювалась від 1 до 45 балів, де 1 – найгірше, 45 – найкраще.

І хоча Вінниця не опинилась ні серед лідерів, ні серед аутсайдерів рейтингу, бали, отримані містом за окремими критеріями, варті уваги.

Наприклад, якщо в загальному рейтингу Вінниця посіла 9-ту позицію (торік була 8-ою), то за рівнем смертності – 41-у. Тобто із вимиранням населення, у місті ситуація далеко не найгірша. «Живучіші» тільки мешканці Хмельницького, Івано-Франківська, Рівного і Тернополя.

Пишатися можуть вінничани і своїм 6-тим місцем у рейтингу за рівнем витрат з міського бюджету на транспорт та дороги (попереду тільки Кривий Ріг, Севастополь, Київ, Дніпропетровськ та Донецьк) і конкретніше – на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг (випередили вінничан Кривий Ріг, Євпаторія, Біла Церква, Лисичанськ та Дніпропетровськ).

Значно неприємніше дивитися на бали, відведені експертами «Коментарів» Вінниці за витрати міського бюджету на охорону здоров’я – лише 2 бали (гірша ситуація тільки у Миколаєві) та освіту – 12 балів. Однак, при цьому не варто забувати, що медицина у Вінниці, на відміну від більшості інших міст, уже «реформована» і міський бюджет далеко не всі заклади може фінансувати.

Не вражає, порівняно із середньо-українською і зарплата вінницьких штатних працівників – 15 балів та рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг – 17 балів. Нижче рейтингового «екватора» опинилася Вінниця і за показником роздрібного товарообігу підприємств, отримавши 20 балів.

Загалом же, Вінниці дісталось 668,5 балів.

А лідерами рейтингу, тобто містами з найкращими умовами життя, названо Київ, Хмельницький, Севастополь, Тернопіль і Дніпропетровськ.

Найгірше жити, за версією видання, у Горлівці, Красному Лучі, Слов’янську, Макіївці та Керчі.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов