По Вінницькій області закриваються кіоски та кафе

Мережа підприємств роздрібної торгівлі і ресторанного господарства, яка належить підприємствам-юридичним особам, у Вінницькій області постійно змінюється.

Одні підприємства закриваються, інші здобувають розвитку. Це відбувається за рахунок перереєстрації цих підприємств в суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, а також закриття, перепрофілювання, здавання в оренду.

Однак, позитивною тенденцією в розвитку торгової мережі є відкриття сучасних супермаркетів, адже цивілізованості та привабливості торговому процесу надають саме такі підприємства, які постійно нарощують обсяги реалізації товарів та розширюють асортимент продукції, впроваджують прогресивні технології для комфортного та ефективного обслуговування покупців.

На 1 січня 2012 року в області діяло 1436 підприємств – юридичних осіб, що здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства через спеціально організовану торгову мережу. В організації торговельного процесу та обслуговуванні населення було задіяно 14,4 тис. чоловік.

Торгова мережа області, яка належить юридичним особам станом на 1 січня 2012 року налічувала 2467 об’єкти роздрібної торгівлі, з них 1972 магазини з торговою площею 240,1 тис. кв. метрів, 218 кіосків та 277 автозаправних станцій, включаючи АГНКС (автомобільні газонаповнювальні компресорні станції).

Мережа роздрібної торгівлі порівняно з 1 січнем 2011 року скоротилась на 118 одиниць (4,6%) , в основному, за рахунок скорочення її в сільській місцевості на 8,2%.

В порівнянні з минулим роком кількість магазинів зменшилась на 62 одиниці (3,0%), у тому числі у містах та поселеннях міського типу збільшилась на 1,5%, а в сільській місцевості зменшилась на 6,3% і становила відповідно 853 та 1119 одиниць. Торгова площа магазинів проти попереднього року зросла на 2,3% і на початок 2012 року становила 240,1 тис. кв. м. При цьому у містах та поселеннях міського типу зросла на 7,5% і склала 147,7 тис. кв. м., у сільській місцевості – скоротилась на 5,1% і становила 92,4 тис. кв. м.

На 1 січня 2012 року діяло 1290 продовольчих і 682 непродовольчих магазинів. Порівняно з 1 січня 2011р. кількість продовольчих магазинів зменшилась на 6,9%, непродовольчих – збільшилась на 5,1%.

Із загальної кількості непродовольчих магазинів 85,3% (582) припадало на спеціалізовані магазини, кількість яких проти попереднього року збільшилась на 4,1%, їхня торгова площа збільшилась на 18,8%. Серед продовольчих магазинів 92,8% складали магазини з універсальним асортиментом товарів, яких на початок 2012р. налічувалось 1197, спеціалізованих продовольчих магазинів – 93.

На 1 січня 2012р. діяло 17 універсамів і супермаркетів та 4 гіпермаркета. Торгівлю алкогольними напоями здійснювали 1137 магазинів, що становило 57,7% загальної кількості магазинів.

Мережа магазинів самообслуговування на 1 січня 2012 р. налічувала 127 одиниць, у т.ч. продовольчих – 57, непродовольчих – 70. Порівняно з попереднім періодом кількість продовольчих магазинів самообслуговування зменшилась на 13,6%, а непродовольчих збільшилась на 1,4%.

Мережа кіосків роздрібної торгівлі протягом 2011 року в цілому по області зменшилась на 22,4% і становила на 1 січня 2012р. – 218 одиниць. У містах та поселеннях міського типу їхня кількість становила 146, а у сільській місцевості - 72 одиниці.

Мережа ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани, бари, тощо) на 1 січня 2012 року налічувала 1115 об’єктів на 79,6 тис. місць на одночасне обслуговування відвідувачів. Порівняно з попереднім роком кількість підприємств зменшилась на 70 одиниць, або 5,9 % і 3,4 тис. місць (4,1%).

На початок 2012 року мережа ресторанного господарства у міській місцевості налічувала 348 підприємства на 37,2 тис. місць, що менше ніж на 1 січня 2011 року на 1,4% (5 підприємств) та 1,6 тис. місць.

У сільській місцевості налічувалось 767 підприємства на 42,4 тис. місць, що становило 68,8% від загальної кількості підприємств ресторанного господарства.

Забезпеченість населення області об’єктами роздрібної торгівлі в розрахунку на 10 тис. жителів на 1 січня 2012 року становила 15 об’єктів. У міських поселеннях вона залишилася на минулорічному рівні, в сільській місцевості зменшилась на 1 об’єкт.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винницкий городской суд оштрафовал 21-летнего мужчину, который под действием наркотиков надругался над могилой умершей женщины. Как информирует портал «Судебная власть Украины», юноша, находясь «под кайфом» пришел на кладбище и разрыв яму на месте захоронения.Отмечается, что допрошенный в судебном заседании обвиняемый свою вину в совершении преступления признал и чистосердечно раскаялся. Он пояснил суду, что разрыв могилу умершей, не осознавая своих действ...
Общество
В Виннице завершают работу над созданием нового мурала под названием "Семейные ценности". Изображение украсило здание на улице Соборной, 53. Эскиз мурала разработала винницкая художница Мария Дитинюк в рамках проекта «VIN-ART-CITY».На рисунке изображена молодая семейная пара с крыльями. Их тела образуют своеобразный ствол цветущей яблони, расположенной на фоне карты Украины. Работа символизирует семейную идиллию.Как рассказал редакции сайта Vinbazar.com ку...
Происшествия
В Винницкой области прокуратура наложит арест на комплекс зданий Тростянецкого спиртового завода за то, что предприятие загрязняет воздух. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области.  На территории госпредприятия находится имущество и оборудование для изготовления продукции. Вследствие его эксплуатации выделяются жидкие промышленные отходы на полях фильтрации.  "Учитывая тот факт, что судом отказано в удовлетворении ходатайства об аресте государстве...
Общество
29 августа в Лесопарке будут проходить детские "Безумные гонки". Участниками соревнований могут стать дети в возрасте от 3 до 12 лет.Об этом сообщают организаторы мероприятия.Дети будут соревноваться на скорость на самокатах, беговелах и велосипедах. Участников заблаговременно распределят по категориям:велосипед 3-4 года;беговел 3-4 года;самокат 3-5 летвелосипед 5-6 летвелосипед 7-9 летвелосипед 10-12 лет.Детские гонки начнутся 29 августа в 15:00 возле дет...
Общество
Винничанин Олег Ковальчук в своей петиции в городской совет просит установить кондиционеры в общественном транспорте.К концу сбора подписей осталось 13 дней. На 22 августа петицию подписали 1й человек из 350 необходимых.
Общество
22 августа в Виннице почтили память сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей. На митинг-реквием пришли родные, друзья, коллеги погибших, представители власти и общественности. За годы независимости Украины погибло 22 винницких милиционера.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.У Памятника погибшим правоохранителям в Центральном парке состоялось возложение цветов.Руководство полиции, предст...
Общество
В Виннице на улице Киевской обновляют Центральный автовокзал. Достаточно долгое время автовокзал был в запущенном внешнем виде. Поэтому было принято решение о его обновления. Здесь заменили окна установив новые стеклопакеты, которые значительно украсили здание. Также здесь устанавливают декоративные панели на фасаде автовокзала и обновляют крышу. Кроме этого ведутся ремонтные работы самих помещений автовокзала. Там обновляют зал ожидания и кассовые зоны. С...
Происшествия
В Винницкой области взорвали трубу Гайсинского молокозавода. В Управлении Гоструда в Винницкой области рассказали, в Гайсине взорвали кирпичную дымовую трубу на территории молокозавода – конструкция устарела и ее нужно было утилизировать. На фотографии видно, как башня разрушается и падает, создав облака пыли. «Обрушению подлежала кирпичная конструкция дымохода высотой 26 метров круглой формы внешним диаметром у основания 3,2 метра, которая находилась на т...
Общество
На Винниччине, Ильинецкая городская объединенная община изобрела новый способ заманить туристов. Краеведы города утверждают, что более 400 миллионов лет назад на границе нынешних Липовецкого и Ильинецкого районов упал метеорит  диаметром примерно 300 метров, в результате чего образовался кратер диаметром 7 километров. Место падения метеорита обрастает легендами. Специалисты утверждают, от трения метеорит приобрел температуры плавления и после столкновения...