На сесії Вінницької облради депутатів «покарали» за кнопкодавство (ФОТО)

Пленарне засідання 11 сесії Вінницької обласної ради, що відбулось 27 квітня, обіцяло бути цікавим хоча б тому, що вперше за багато років прес-служба обласної ради напередодні звернула увагу журналістів, що допускатися на сесію будуть тільки ті представники медіа, які матимуть акредитацію, а працювати вони зможуть винятково в коридорах та на балконі третього поверху.

- Не розумію, для чого піднімати такий галас, – каже представник прес-служби обласної ради Леся Гніденко, – минулі роки при головуванні Заболотного теж була система акредитації, і ніхто не робив з цього трагедію. Не переживайте, всі потраплять на засідання.

На цілком справедливе нарікання на техніку, якою з балкона 3-го поверху ні фото вдалого не зробиш, ні звуку не запишеш, у прес-службі обласної ради так само справедливо кажуть: це проблеми редакцій…

Біля обох дверей сесійної зали на другому поверсі чергують два міліціонери, запитую, чи можна відзняти в залі і поспілкуватися з депутатами, кажуть, за новими правилами, знімати можна з балкону, а спілкуватися в коридорі.

- Ми ж вас не перший рік знаємо, навіть посвідчення можемо не дивитися, – каже міліціонер, але пропусти не можемо, таке розпорядження апарату, домовляйтесь з кимось, щоб дозволили.

Поки всі депутати не заховались до зачиненої для журналістів зали, намагаюся запитати їх думку про нововведення.

- Для мене це несподіванка, якщо не сказати гірше, – дивується колишній голова обласної ради, а нині депутат від фракції «Єдність Вінниччини» Григорій Заболотний. – Вважаю, це неправильно, журналісти повинні бути присутні, ми ж не розглядаємо якісь таємниці.

- Пам’ятаю, що й за вашого головування прес-служба наперед записувала, хто з журналістів буде на сесії, але приходити могли без проблем усі бажаючі, тим більше пресу не виганяли на балкон?

- Такого дійсно ніколи не було. А нині існує Закон «Про інформацію», за яким журналісти мають право безперешкодного доступу до будь-якого заходу органів влади. («Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень» (Ст.26 ч.1 – ред). Звичайно, є заходи, де розглядають питання безпеки, або пов’язані з розглядом кримінальних справ, то, звичайно може бути і акредитація, і за зачиненими дверима проводитись. Сесії, які проходять в обласній, районній радах – туди навпаки треба запрошувати побільше журналістів, ви ж повинні донести до людей, що робиться у владі, які питання розглядаються, як хто приймав участь у голосуванні.

- Це я вперше від вас дізнався про нові правила, – каже депутат від «Батьківщини», рухівець Сергій Свитко, – я думаю, це один з елементів цензури і, в першу чергу, пов’язано це з тим, що на минулій сесії були сфотографовані ті депутати, які голосували за себе і за інших колег, навіть деякі держслужбовці, які не є депутатами.

- Рішення аргументується тим, що у сесійній залі не вистачає місць доповідачам…

- Я нічого подібного не бачив, навпаки: часто частина депутатів не з’являється і є багато порожніх місць в залі.

Нічого не чув про те, що депутатів тепер не фотографуватимуть «крупним планом» і депутат від «Фронту змін» Сергій Кудлаєнко:

- Я вважаю, це неправильно, особливо, якщо йдеться про сесію обласної ради, роботу депутатів, яких люди обирали і бажають знати про те, чим вони займаються. Мені журналісти в сесійній залі ніколи не заважали, мені навпаки приємно, коли поруч є журналісти, з якими можна поспілкуватися, які висвітлюють реальний стан речей, що відбувається на сесії обласної ради…

Розмову з депутатами в коридорі ради тим часом перервав міліціонер-охоронець: «Заходьте, будь-ласка. Вже можна…»

Уже після сесії голова обласної ради Сергій Татусяк напівжартома сказав, що таким попередженням для журналістів вирішили трохи привернути їх увагу до роботи представницького органу.

- Сталося так тому, що на сесію пропонувалося запросити більше 250 осіб, і ми вже шукали варіанти, щоб всі залишились задоволені. Багатьом відмовили: начальникам обласних управлінь, відомств. Ми єдине, що хотіли, щоб в залі були тільки камери і фотожурналісти, а решта – на балконі, але я просив, щоб переговорили з кожним окремо, кому вкрай необхідно бути в залі, щоб знаходили компромісні рішення.

Звичайно, припущення журналістів та окремих депутатів, що спроба не пусти фотокореспондентів до зали пов’язана із скандалом на минулій сесії, коли деякі інтернет-видання оприлюднили фото депутатів і держслужбовці, які голосували за колег, керівництво обласної ради відкидає.

Втім, на цій же сесії було зроблено, мабуть, безпрецедентний в Україні крок. Депутатів-піаністів та їх «кнопкодавів» з виконавчої влади, нехай і символічно, але покарано. Відповідне рішення депутатської комісії з питань регламенту та депутатської етики оголосив її голова Анатолій Ворона.

- Комісія встановила, що 14 лютого під час 10-ї сесії чужими картками дійсно голосували депутати Олександр Мельник, Любов Коваленко, Олег Новіцький, Сергій Чорноокий, Анатолій Жучинський, Валерій Якимець. Крім того, за відсутніх депутатів голосували запрошені, які не є депутатами: начальник управління у справах преси та інформації ОДА Світлана Василюк, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Котенко.

При цьому Анатолій Ворона зауважив, що йдеться тільки про тих, депутатів, які зафіксовані на фото, відзнятих журналістами. Комітет самозахисту конституційних прав вінничан Народної армії спасіння Вінниччини навіть направив інформацію про ці факти Генеральному прокурору України Віктору Пшонці та прокурору області Олександру Мрихину, вважаючи, що в цих діях є ознаки злочину, а саме «самовільного присвоєння владних повноважень або звання службовою особою» (карається штрафом до 50 мінімумів, арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3-х років).

Однак, прокуратура не побачила тут ознак злочину, оскільки не вбачає у голосуванні чужими картками «суспільно небезпечних діянь», натомість прокурори вказали на порушення Законів «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», регламенту обласної ради.

Профільна комісія повністю погодилась з висновком прокуратури.

- Відповідно до регламенту комісія може винести цим депутатам «попередження» і «попередження з повідомленням у ЗМІ», але, власне, з повідомлення у ЗМІ все й почалося, тому ми вирішили застосувати «попередження». А інформацію про дії представників виконавчої влади направити їх керівництву.

Анатолій Ворона е раз нагадав депутатам норми регламенту, що стосуються особистого голосування і на цьому все могло б завершитися, якби за «покараних» колег не вступилася представник фракції «Партії регіонів» Тетяна Антонець:

- Чи вважається Ви, як правоохоронець з багатолітнім стажем, – запитала вона Анатолія Ворону, – що фотографія може бути доказом? Нині комп’ютерні технології можуть зробити все, тому на наступний раз пропоную бути більш обережними із рішеннями комісії і її висновками, фотографія не може бути фактом. – наполягала Тетяна Антонець, хоча голова комісії запевнив: порушники самі визнали своє голосування чужими картками і про нього розповіли.

Інформацію голови комісії з питань регламенту і депутатської етики Анатолія Ворони депутати взяли до відома, як і те, що голосуючи чужими картками, тепер потрібно оглядатись: чи бува не пильнує збоку об’єктив чийогось фотоапарата. Схоже, що індульгенцій на «наступні рази», лідерка фракції регіоналів для своїх колег так і не випросила (цікаво, чи назве пані Тетяна дивом комп’ютерних технологій «позування» перед фотооб’єктивом свого колишнього колеги по фракції і сусіда по депутатському місцю в сесійній залі Юрія Яремчука?

Вінниця ОК
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Новости компаний
Осень - это идеальное время, чтобы заботиться о собственном здоровье, укрепить иммунитет и повысить защитные силы организма. Чтобы чувствовать себя на все 100% и свести к минимуму сезонные заболевания. Знали ли Вы, что Ваш организм ежедневно получает немалую дозу шлаков и токсинов, которые, откладываясь в организме, отравляют его и провоцируют различные заболевания. Добавьте к этому проблемы с экологией, ежедневные стрессы и переутомление, которые отражают...
Бизнес
Сахарные заводы Винницкой области начали производственный сезон 2020/21 МГ со значительной задержкой. Так, Крыжопольский сахарный завод стартовал 15 октября, что на месяц позже, чем в прошлом году, Томашпольский сахарный завод («ПК Заря Подолья») — 13 октября, 11 октября запустился Гайсинский сахарный завод («ПК Заря Подолья»), пишет «Голос Украины». «На крупных предприятиях готовили запас сырья минимум на 7-10 дней. Технологией предусмотрено трехдневный з...
Общество
Часом читаючи склад певних продуктів не розумієш, що саме ти купуєш для себе та своєї родини: корисну та смачну їжу чи суміш незрозумілих інгредієнтів та пальмову олію. Нам стало цікаво, чому виробникам не простіше виготовляти натуральну продукцію, а не «міксувати» ті самі незрозумілі інгредієнти. Ми поговорили із представником ТМ «Солодка Мрія» у Вінниці та запитали про те, чому натуральне виробництво для багатьох компаній – не пріоритет №1? «Виробництво...
Общество
Винничане, независимо от места работы, имеют право за полцены сделать прививку - 130 грн платит человек, столько же возмещает городской совет. Об этом сообщает, пресс-служба Винницкого городского совета.Винница одно из первых городов Украины, которое уже закупило 6000 доз вакцины против гриппа и уже в прошлую пятницу 1200 винничан получили прививки. Всего на этот эпидсезон планируется закупить 15 000 доз вакцин против гриппа. Вакцинация происходит в рамках...
Общество
В Виннице обновили график работы предприятия «Винницагортеплоэнерго». Об этом сообщает Винницагортеплоэнерго.В КП ВМР "Винницагортеплоэнерго" обновлен график работы. С начала отопительного периода работаем с понедельника по пятницу.Изменения не касаются диспетчерской и аварийных ремонтных бригад, работающих посменно круглосуточно.Если появляются аварийный вопрос в нерабочее время, в частности, в выходные, - звоните по номеру 43-34-95.
Общество
На Тяжилове продолжается строительство фонтана возле  Семейного озера. Проект стал победителем в конкурсе "Бюджет общественных инициатив" 2019.Об этом сообщают в Винницком городском совете.В октябре началась реализация проекта по созданию фонтана в Тяжилове. Уже выполнено земельные работы, сделано основание под фонтан. Он будет «сухим» и будет иметь разноцветную подсветку. Вокруг фонтана выполнено благоустройство территории, здесь также установят фонари и...
Криминал
По спецлинии "102" поступило сообщение от 42-летнего винничанина о похищении его автомобиль Opel Combo, который находился на автостоянке железнодорожной станции Вороновица с ключами в замке зажигания. Об этом сообщает Отдел коммуникации полиции Винницкой области.Сообщается, что потерпевший понял, что стал жертвой преступления, когда ему позвонил знакомый и рассказал, что видел только его Opel, который двигался в направлении Немировского района."Товарищ пос...
Криминал
В Виннице мошенница из Одессы обманула 28-летнего работника кафе на 7000  гривен. Женщину разыскали в одном из отелей города. Оказалось, что она совершала подобное неоднократно.Злоумышленница рассчиталась за напиток купюрой номиналом 1000 гривен. Когда бариста ей дал сдачу, женщина попросила разменять ее мелкими купюрами. При обмене она выманила у пострадавшего большую сумму денег. Как только женщина, которая была вместе с ребенком, пошла - потерпевший пон...
Общество
В Виннице из-за ремонта на Стрелецкой будет отсутствовать водоснабжение. Об этом сообщает Винницаоблводоканал.Уважаемые жители, обратите, пожалуйста, внимание, что 21 октября с 09:00 до 19:00 будут выполняться аварийно-ремонтные работы по ул. Стрелецкая, 7. Аварийно-ремонтные работы проводятся на водопроводе диаметром 200 мм для ликвидации утечки и восстановления водоснабжения в жилые дома.Отсутствует водоснабжение по следующим адресам:- ул. Стрелецкая, 1,...