На сесії Вінницької облради депутатів «покарали» за кнопкодавство (ФОТО)

Пленарне засідання 11 сесії Вінницької обласної ради, що відбулось 27 квітня, обіцяло бути цікавим хоча б тому, що вперше за багато років прес-служба обласної ради напередодні звернула увагу журналістів, що допускатися на сесію будуть тільки ті представники медіа, які матимуть акредитацію, а працювати вони зможуть винятково в коридорах та на балконі третього поверху.

- Не розумію, для чого піднімати такий галас, – каже представник прес-служби обласної ради Леся Гніденко, – минулі роки при головуванні Заболотного теж була система акредитації, і ніхто не робив з цього трагедію. Не переживайте, всі потраплять на засідання.

На цілком справедливе нарікання на техніку, якою з балкона 3-го поверху ні фото вдалого не зробиш, ні звуку не запишеш, у прес-службі обласної ради так само справедливо кажуть: це проблеми редакцій…

Біля обох дверей сесійної зали на другому поверсі чергують два міліціонери, запитую, чи можна відзняти в залі і поспілкуватися з депутатами, кажуть, за новими правилами, знімати можна з балкону, а спілкуватися в коридорі.

- Ми ж вас не перший рік знаємо, навіть посвідчення можемо не дивитися, – каже міліціонер, але пропусти не можемо, таке розпорядження апарату, домовляйтесь з кимось, щоб дозволили.

Поки всі депутати не заховались до зачиненої для журналістів зали, намагаюся запитати їх думку про нововведення.

- Для мене це несподіванка, якщо не сказати гірше, – дивується колишній голова обласної ради, а нині депутат від фракції «Єдність Вінниччини» Григорій Заболотний. – Вважаю, це неправильно, журналісти повинні бути присутні, ми ж не розглядаємо якісь таємниці.

- Пам’ятаю, що й за вашого головування прес-служба наперед записувала, хто з журналістів буде на сесії, але приходити могли без проблем усі бажаючі, тим більше пресу не виганяли на балкон?

- Такого дійсно ніколи не було. А нині існує Закон «Про інформацію», за яким журналісти мають право безперешкодного доступу до будь-якого заходу органів влади. («Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень» (Ст.26 ч.1 – ред). Звичайно, є заходи, де розглядають питання безпеки, або пов’язані з розглядом кримінальних справ, то, звичайно може бути і акредитація, і за зачиненими дверима проводитись. Сесії, які проходять в обласній, районній радах – туди навпаки треба запрошувати побільше журналістів, ви ж повинні донести до людей, що робиться у владі, які питання розглядаються, як хто приймав участь у голосуванні.

- Це я вперше від вас дізнався про нові правила, – каже депутат від «Батьківщини», рухівець Сергій Свитко, – я думаю, це один з елементів цензури і, в першу чергу, пов’язано це з тим, що на минулій сесії були сфотографовані ті депутати, які голосували за себе і за інших колег, навіть деякі держслужбовці, які не є депутатами.

- Рішення аргументується тим, що у сесійній залі не вистачає місць доповідачам…

- Я нічого подібного не бачив, навпаки: часто частина депутатів не з’являється і є багато порожніх місць в залі.

Нічого не чув про те, що депутатів тепер не фотографуватимуть «крупним планом» і депутат від «Фронту змін» Сергій Кудлаєнко:

- Я вважаю, це неправильно, особливо, якщо йдеться про сесію обласної ради, роботу депутатів, яких люди обирали і бажають знати про те, чим вони займаються. Мені журналісти в сесійній залі ніколи не заважали, мені навпаки приємно, коли поруч є журналісти, з якими можна поспілкуватися, які висвітлюють реальний стан речей, що відбувається на сесії обласної ради…

Розмову з депутатами в коридорі ради тим часом перервав міліціонер-охоронець: «Заходьте, будь-ласка. Вже можна…»

Уже після сесії голова обласної ради Сергій Татусяк напівжартома сказав, що таким попередженням для журналістів вирішили трохи привернути їх увагу до роботи представницького органу.

- Сталося так тому, що на сесію пропонувалося запросити більше 250 осіб, і ми вже шукали варіанти, щоб всі залишились задоволені. Багатьом відмовили: начальникам обласних управлінь, відомств. Ми єдине, що хотіли, щоб в залі були тільки камери і фотожурналісти, а решта – на балконі, але я просив, щоб переговорили з кожним окремо, кому вкрай необхідно бути в залі, щоб знаходили компромісні рішення.

Звичайно, припущення журналістів та окремих депутатів, що спроба не пусти фотокореспондентів до зали пов’язана із скандалом на минулій сесії, коли деякі інтернет-видання оприлюднили фото депутатів і держслужбовці, які голосували за колег, керівництво обласної ради відкидає.

Втім, на цій же сесії було зроблено, мабуть, безпрецедентний в Україні крок. Депутатів-піаністів та їх «кнопкодавів» з виконавчої влади, нехай і символічно, але покарано. Відповідне рішення депутатської комісії з питань регламенту та депутатської етики оголосив її голова Анатолій Ворона.

- Комісія встановила, що 14 лютого під час 10-ї сесії чужими картками дійсно голосували депутати Олександр Мельник, Любов Коваленко, Олег Новіцький, Сергій Чорноокий, Анатолій Жучинський, Валерій Якимець. Крім того, за відсутніх депутатів голосували запрошені, які не є депутатами: начальник управління у справах преси та інформації ОДА Світлана Василюк, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Котенко.

При цьому Анатолій Ворона зауважив, що йдеться тільки про тих, депутатів, які зафіксовані на фото, відзнятих журналістами. Комітет самозахисту конституційних прав вінничан Народної армії спасіння Вінниччини навіть направив інформацію про ці факти Генеральному прокурору України Віктору Пшонці та прокурору області Олександру Мрихину, вважаючи, що в цих діях є ознаки злочину, а саме «самовільного присвоєння владних повноважень або звання службовою особою» (карається штрафом до 50 мінімумів, арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3-х років).

Однак, прокуратура не побачила тут ознак злочину, оскільки не вбачає у голосуванні чужими картками «суспільно небезпечних діянь», натомість прокурори вказали на порушення Законів «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», регламенту обласної ради.

Профільна комісія повністю погодилась з висновком прокуратури.

- Відповідно до регламенту комісія може винести цим депутатам «попередження» і «попередження з повідомленням у ЗМІ», але, власне, з повідомлення у ЗМІ все й почалося, тому ми вирішили застосувати «попередження». А інформацію про дії представників виконавчої влади направити їх керівництву.

Анатолій Ворона е раз нагадав депутатам норми регламенту, що стосуються особистого голосування і на цьому все могло б завершитися, якби за «покараних» колег не вступилася представник фракції «Партії регіонів» Тетяна Антонець:

- Чи вважається Ви, як правоохоронець з багатолітнім стажем, – запитала вона Анатолія Ворону, – що фотографія може бути доказом? Нині комп’ютерні технології можуть зробити все, тому на наступний раз пропоную бути більш обережними із рішеннями комісії і її висновками, фотографія не може бути фактом. – наполягала Тетяна Антонець, хоча голова комісії запевнив: порушники самі визнали своє голосування чужими картками і про нього розповіли.

Інформацію голови комісії з питань регламенту і депутатської етики Анатолія Ворони депутати взяли до відома, як і те, що голосуючи чужими картками, тепер потрібно оглядатись: чи бува не пильнує збоку об’єктив чийогось фотоапарата. Схоже, що індульгенцій на «наступні рази», лідерка фракції регіоналів для своїх колег так і не випросила (цікаво, чи назве пані Тетяна дивом комп’ютерних технологій «позування» перед фотооб’єктивом свого колишнього колеги по фракції і сусіда по депутатському місцю в сесійній залі Юрія Яремчука?

Вінниця ОК
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
57 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.
Криминал
САП закрыла дело о возможном получении судьей Барского районного суда Винницкой области Владимира Хитрука взятки в сговоре с адвокатом.  Постановление о закрытии дела 1 ноября вынес прокурор САП. Дело закрыли в связи с неустановлением достаточных доказательств для признания виновности лица в суде и исчерпанием возможностей их получить. Судья подозревался в получении в августе 2018 года 20 тыс. гривен по предварительному сговору группой лиц с адвокатом. В н...
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие с участием «Renault Kangoo» и «Оpel Vectra» произошла 22 января в с. Марьяновка. В результате аварии пассажирка автомобиля «Оpel Vectra» получила телесные повреждения и попала в больницу.Авария произошла около 10.20 часа.Предварительно, 24-летний водитель автомобиля «Renault Kangoo» не справился с управлением, выехал на полосу встречного движения и допустил столкновение с автомобилем «Оpel Vectra». Вследствие ДТП 34-летняя...
Общество
Предприниматель из Винницы производит масло с довольно необычного сырья - здесь и косточки абрикосов, семяна укропа и петрушки, и даже косточки малины. Рассказывает, что для своей продукции выбирает лучшие семена, а готовое масло поставляет эко-магазинам.Руководит небольшим предприятием Игорь Мудрик, который за 10 лет своей работы смог расширить ассортимент продукции в более 20 видов. Для этого имеет немало семян, например: черный кунжут и обычный, чиа, ор...
Происшествия
23 января в 6:57 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Б.Хмельницкого в Могилев-Подольском направляясь на вызов, автомобиль экстренной медицинской помощи застрял в снежном сугробе.Прибыв на вызов, бойцы ГСЧС отбуксировали транспортное средство на расчищенный участок автодороги. К проведению указанных работ от ГСЧСпривлекалось 4 человека личного состава и один спецавтомобиль.