На сесії Вінницької облради депутатів «покарали» за кнопкодавство (ФОТО)

Пленарне засідання 11 сесії Вінницької обласної ради, що відбулось 27 квітня, обіцяло бути цікавим хоча б тому, що вперше за багато років прес-служба обласної ради напередодні звернула увагу журналістів, що допускатися на сесію будуть тільки ті представники медіа, які матимуть акредитацію, а працювати вони зможуть винятково в коридорах та на балконі третього поверху.

- Не розумію, для чого піднімати такий галас, – каже представник прес-служби обласної ради Леся Гніденко, – минулі роки при головуванні Заболотного теж була система акредитації, і ніхто не робив з цього трагедію. Не переживайте, всі потраплять на засідання.

На цілком справедливе нарікання на техніку, якою з балкона 3-го поверху ні фото вдалого не зробиш, ні звуку не запишеш, у прес-службі обласної ради так само справедливо кажуть: це проблеми редакцій…

Біля обох дверей сесійної зали на другому поверсі чергують два міліціонери, запитую, чи можна відзняти в залі і поспілкуватися з депутатами, кажуть, за новими правилами, знімати можна з балкону, а спілкуватися в коридорі.

- Ми ж вас не перший рік знаємо, навіть посвідчення можемо не дивитися, – каже міліціонер, але пропусти не можемо, таке розпорядження апарату, домовляйтесь з кимось, щоб дозволили.

Поки всі депутати не заховались до зачиненої для журналістів зали, намагаюся запитати їх думку про нововведення.

- Для мене це несподіванка, якщо не сказати гірше, – дивується колишній голова обласної ради, а нині депутат від фракції «Єдність Вінниччини» Григорій Заболотний. – Вважаю, це неправильно, журналісти повинні бути присутні, ми ж не розглядаємо якісь таємниці.

- Пам’ятаю, що й за вашого головування прес-служба наперед записувала, хто з журналістів буде на сесії, але приходити могли без проблем усі бажаючі, тим більше пресу не виганяли на балкон?

- Такого дійсно ніколи не було. А нині існує Закон «Про інформацію», за яким журналісти мають право безперешкодного доступу до будь-якого заходу органів влади. («Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень» (Ст.26 ч.1 – ред). Звичайно, є заходи, де розглядають питання безпеки, або пов’язані з розглядом кримінальних справ, то, звичайно може бути і акредитація, і за зачиненими дверима проводитись. Сесії, які проходять в обласній, районній радах – туди навпаки треба запрошувати побільше журналістів, ви ж повинні донести до людей, що робиться у владі, які питання розглядаються, як хто приймав участь у голосуванні.

- Це я вперше від вас дізнався про нові правила, – каже депутат від «Батьківщини», рухівець Сергій Свитко, – я думаю, це один з елементів цензури і, в першу чергу, пов’язано це з тим, що на минулій сесії були сфотографовані ті депутати, які голосували за себе і за інших колег, навіть деякі держслужбовці, які не є депутатами.

- Рішення аргументується тим, що у сесійній залі не вистачає місць доповідачам…

- Я нічого подібного не бачив, навпаки: часто частина депутатів не з’являється і є багато порожніх місць в залі.

Нічого не чув про те, що депутатів тепер не фотографуватимуть «крупним планом» і депутат від «Фронту змін» Сергій Кудлаєнко:

- Я вважаю, це неправильно, особливо, якщо йдеться про сесію обласної ради, роботу депутатів, яких люди обирали і бажають знати про те, чим вони займаються. Мені журналісти в сесійній залі ніколи не заважали, мені навпаки приємно, коли поруч є журналісти, з якими можна поспілкуватися, які висвітлюють реальний стан речей, що відбувається на сесії обласної ради…

Розмову з депутатами в коридорі ради тим часом перервав міліціонер-охоронець: «Заходьте, будь-ласка. Вже можна…»

Уже після сесії голова обласної ради Сергій Татусяк напівжартома сказав, що таким попередженням для журналістів вирішили трохи привернути їх увагу до роботи представницького органу.

- Сталося так тому, що на сесію пропонувалося запросити більше 250 осіб, і ми вже шукали варіанти, щоб всі залишились задоволені. Багатьом відмовили: начальникам обласних управлінь, відомств. Ми єдине, що хотіли, щоб в залі були тільки камери і фотожурналісти, а решта – на балконі, але я просив, щоб переговорили з кожним окремо, кому вкрай необхідно бути в залі, щоб знаходили компромісні рішення.

Звичайно, припущення журналістів та окремих депутатів, що спроба не пусти фотокореспондентів до зали пов’язана із скандалом на минулій сесії, коли деякі інтернет-видання оприлюднили фото депутатів і держслужбовці, які голосували за колег, керівництво обласної ради відкидає.

Втім, на цій же сесії було зроблено, мабуть, безпрецедентний в Україні крок. Депутатів-піаністів та їх «кнопкодавів» з виконавчої влади, нехай і символічно, але покарано. Відповідне рішення депутатської комісії з питань регламенту та депутатської етики оголосив її голова Анатолій Ворона.

- Комісія встановила, що 14 лютого під час 10-ї сесії чужими картками дійсно голосували депутати Олександр Мельник, Любов Коваленко, Олег Новіцький, Сергій Чорноокий, Анатолій Жучинський, Валерій Якимець. Крім того, за відсутніх депутатів голосували запрошені, які не є депутатами: начальник управління у справах преси та інформації ОДА Світлана Василюк, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Котенко.

При цьому Анатолій Ворона зауважив, що йдеться тільки про тих, депутатів, які зафіксовані на фото, відзнятих журналістами. Комітет самозахисту конституційних прав вінничан Народної армії спасіння Вінниччини навіть направив інформацію про ці факти Генеральному прокурору України Віктору Пшонці та прокурору області Олександру Мрихину, вважаючи, що в цих діях є ознаки злочину, а саме «самовільного присвоєння владних повноважень або звання службовою особою» (карається штрафом до 50 мінімумів, арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3-х років).

Однак, прокуратура не побачила тут ознак злочину, оскільки не вбачає у голосуванні чужими картками «суспільно небезпечних діянь», натомість прокурори вказали на порушення Законів «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», регламенту обласної ради.

Профільна комісія повністю погодилась з висновком прокуратури.

- Відповідно до регламенту комісія може винести цим депутатам «попередження» і «попередження з повідомленням у ЗМІ», але, власне, з повідомлення у ЗМІ все й почалося, тому ми вирішили застосувати «попередження». А інформацію про дії представників виконавчої влади направити їх керівництву.

Анатолій Ворона е раз нагадав депутатам норми регламенту, що стосуються особистого голосування і на цьому все могло б завершитися, якби за «покараних» колег не вступилася представник фракції «Партії регіонів» Тетяна Антонець:

- Чи вважається Ви, як правоохоронець з багатолітнім стажем, – запитала вона Анатолія Ворону, – що фотографія може бути доказом? Нині комп’ютерні технології можуть зробити все, тому на наступний раз пропоную бути більш обережними із рішеннями комісії і її висновками, фотографія не може бути фактом. – наполягала Тетяна Антонець, хоча голова комісії запевнив: порушники самі визнали своє голосування чужими картками і про нього розповіли.

Інформацію голови комісії з питань регламенту і депутатської етики Анатолія Ворони депутати взяли до відома, як і те, що голосуючи чужими картками, тепер потрібно оглядатись: чи бува не пильнує збоку об’єктив чийогось фотоапарата. Схоже, що індульгенцій на «наступні рази», лідерка фракції регіоналів для своїх колег так і не випросила (цікаво, чи назве пані Тетяна дивом комп’ютерних технологій «позування» перед фотооб’єктивом свого колишнього колеги по фракції і сусіда по депутатському місцю в сесійній залі Юрія Яремчука?

Вінниця ОК
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
26 сентября в Виннице состоится открытие 86-го сезона Академического музыкально-драматического театра им. Садовского. Он начнется премьерой трагедии Уильяма Шекспира "Гамлет".Спектакль «Гамлет, принц датский» будет представлена ​​в постановке режиссера Тараса Мазура по переводу Юрия Андруховича.Сейчас в театре идут репетиции спектакля, шьют костюмы, декорации изготавливаются под руководством художника-постановщика Анны Духовичный. Пластические этюды разраб...
Криминал
Винницкий городской суд принял обвинительный приговор в отношении мужчины, который, вместе с сообщником, представившись работниками полиции, заставили потерпевшего сесть в их авто, где, нанесли ему телесные повреждения. Угрожая оружием, они завладели денежными средствами и имуществом на сумму около 5,5 тыс. грн. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. Так, в ходе досудебного расследования и судебного разбирательства, ранее судимый обвиняемый вину...
Общество
Ко Дню города в Виннице может появиться еще один новый троллейбус собственного производства. Сейчас на предприятии «Винницкая транспортная компания» продолжаются подготовительные работы.Как сообщил начальник предприятия Михаил Луценко, до конца этой недели планируют получить кузов и комплектующие к нему. Стоимость одного кузова составляет почти 3 миллиона гривен, а общая стоимость трех кузовов и комплектующих - 8,6 миллиона гривен. Договор на поставку закл...
Общество
В Виннице создали онлайн-платформу для всех желающих, которые смогут помочь одиноким и малообеспеченным лицам и старикам деньгами, одеждой, лекарствами или продуктами питания. Она заработала еще в конце 2018 года, основал его предприниматель Андриан Данилюк, сообщает радио "Город над Бугом". На ресурсе указана информация о тех, кто нуждается в помощи, сумма средств, которую нужно собрать для каждого человека. "Сайт - это обмен между теми, кто может оказать...
Криминал
В Винницкой области, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения преступления. Так называемые “шутки”, о заминировании магазина 21-летний парень может попасть за решетку. Как сообщают в Немировской прокуратуре, что на Винниччине, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения престу...
Общество
В течение января-июля текущего года Главным управлением ГФС в Винницкой области обеспечено поступление в сводный бюджет налогов, сборов и других платежей в сумме 8 млрд. 705,3 млн. гривен. Прогнозируемые показатели, при этом, выполнено на 104,1 процента. Против аналогичного периода прошлого года платежи в бюджеты всех уровней выросли на более чем 1,5 миллиарда гривен. В частности, госказна стала богаче на более 718,9 млн. гривен, местные бюджеты – на 802,9...
Происшествия
В Винницкой области браконьеры в заказнике «Згарский» охотятся на животных на вертолете, расстреливая их с воздуха. Сейчас инцидент взят под контроль главой ОГА Валерием Коровием, а также полицией и экологами. «3 августа примерно в 13 часов черный импортный вертолет появился над озером Петрик в Литинском районе. Пролетел на низкой высоте над домами, островом, базой отдыха и завис на несколько минут в вершине пруда над камышом. Затем полетел к Верхнему Мику...
Происшествия
Барским отделением полиции ГУНП в Винницкой области по подозрению в совершении имущественных преступлений разыскивается Мельниченко Владимир Викторович, 27.09.1963 г.р., житель с. Чемерисы-Барские Барского района Винницкой области.Приметы: рост 175-180 см, худощавого телосложения, волосы темного цвета, глаза темные. Граждане, которые владеют какой-либо информацией, которая поможет установить личность разыскиваемого, могут сообщить в полицию по телефонам (0...
Общество
Сегодня, 16 августа, работники ювенальной полиции разыскали в Виннице двух малолетних детей 9 и 11 лет, которые ушли из дома. Через позднее время, брат и сестра решили заночевать на вокзале.Об этом сообщили в Национальной полиции Винницкой области.15 августа около 20.30 часов в полицию с заявлением об исчезновении своих малолетних детей обратился винничанин. Мужчина сообщил, что 14 августа его дочь и сын не вернулись домой с прогулки. Мобильных телефонов д...