• Головна
  • Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради
08:20, 28 квітня 2012 р.

Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради

Зранку 27 квітня депутатів Вінницької обласної ради, які прямували на чергову сесію перед входом до будівлі зустрічали кілька десятків мешканців Кирнасівки Тульчинського району. Тут вони влаштували пікет, підтриманий рухівцями та активістами «Свободи», який збігся місцем і часом з мітингом, організованим партією «Батьківщина» на підтримку Юлії Тимошенко.

24 квітня у Кирнасівці сталась чергова спроба силового захоплення непрацюючого цукрозаводу людьми його ж власника, який, на переконання селян, хоче якомога швидше порізати завод на брухт.

Член ініціативної групи по захисту заводу Ганна Супрун розповідає, що до нападу на підприємства люди готувалися, адже отримали зі своїх джерел інформацію про такий крок власника. Єдине, чого не знали – точної дати і часу приїзду людей у касках і з кийками. Повідомили про свої побоювання і міліцію, однак, там не відреагували.

- Коли 24 квітня відбувся напад, ми не чекали, що стільки людей приїде. Там було біля 300 чоловік. Це були люди озброєні і вогнепальною, і холодною зброєю, мали балончики, вогнегасники, тобто були дуже добре підготовлені. Тільки зараз, після сутички міліція веде охорону, – каже Ганна Супрун. – Ми вимагаємо від обласної ради, щоб перший заступник губернатора Іван Мовчан прозвітував про виконання його минулорічних обіцянок. Продовжуємо вимагати зберегти на Кирнасівському заводі робочі місця, щоб люди могли заробляти на життя. Селище виникло разом із заводом: люди приїхали сюди працювати, все життя попрацювали і сьогодні їм або відстояти завод і жити, або померти. Іншого не дано.

Щоб доїхати до Вінниці 35 мешканців Кирнасівки найняли автобус, однак, вже в обласному центрі по вулиці Чехова, – розповідають, – його зупинили співробітники ДАІ, тому до Соборної діставались громадським транспортом. Але до початку сесії таки встигли. А їх звернення у сесійній залі зачитав депутат-рухівець Сергій Свитко. Він також скористався нагодою запитати начальника обласного УМВС генерала Валерія Ноніка про реагування міліції на події в Кирнасівці, зокрема, чому правоохоронці не побачили у нападників зброї.

Щоб знайти зброю, потрібно було проводити обшук, – каже Валерій Нонік, на що міліція не мала санкції суду.

- Усіх, хто приїхав, ми встановили особи. Ці люди – працівники заводу, згідно договору з власниками. Візуально працівники міліції зброї не бачили. Якби ми бачили зброю, вона була б, безумовно, вилучена, і вони були б притягнуті до відповідальності. А так ми посадили їх в автобуси і відправили за межі області, – сказав генерал.

У Вінниці з кирнасівчанами погодились зустрітись перший заступник губернатора Іван Мовчан і голова обласної ради Сергій Татусяк. Перший запевнив, що вже майже домовлено про перепродаж заводу новому власнику, а навколо підприємства збільшуються площі під буряками, що має дозволити заводу працювати, а другий погодився із селянами, що нинішній власник своїх зобов’язань не виконав, разом з тим визнав: іншого шляху, як діалог для розв’язання проблеми не існує.

Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради, фото-1
Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради, фото-2
Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради, фото-3
Захищати Кирнасівський цукровий завод його робітники прибули під стіни Вінницької облради, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...