Вінницю з районом «порізали» на 2 частини. Під вибори

Центральна виборча комісія створила мажоритарних виборчих округів і визначила їх межі на виборах Верховної Ради, призначених на 28 жовтня.

За відповідний проект постанови проголосували 10 з 15 присутніх на засіданні ЦВК членів комісії.

Відповідно до рішення ЦВК, у у Вінницькій області - 8, орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі станом на 28 квітня - 161 140.

Перелік округів з їх номерами, межами та центрами має бути опублікований у загальнодержавному й відповідному регіональному друкованому засобах масової інформації не пізніше 5 травня.

Після доповіді головою ЦВК Володимиром Шаповалом проекту постанови, створеного на основі пропозицій членів комісії-кураторів окремих регіонів, виникла дискусія відносно розподілу у Вінницькій області.

Зокрема, члени ЦВК підтримали альтернативну пропозицію щодо розподілу меж округів у Вінницькій області Олександра Шелестова.

При цьому куратор регіону Жанна Усенко-Чорна виступила з критикою цієї пропозиції й заявила, що вона не забезпечуватиме оптимальну роботу окружкомів, а також необґрунтовано розтягне округ замість того, щоб зробити його компактним.

Незважаючи на критику окремих членів комісії ініціативи Шелестова, вона була підтримана 9 з 15 членів комісії.

Основна інтрига пропозиції Шелестова полягала у поділу Вінниці та Вінницького району на два округи, які не вписуються у теперішній адміністративний поділ, а також утворення двох дуже витягнутих у просторі із заходу на схід округів - №15, який розтягнувся на понад 130 кілометрів та №16 – із довжиною 168 км.

Отже, одномандатний виборчий округ № 11 із центром у Вінниці включає у себе правобережну частину Вінниці (межі колишнього Ленінського району), а також правобережну частину Вінницького району із окремими видаленнями на заході та південному заході (в межі округу не потрапили села Ксаверівка, Рівець, Горбанівка, Широка Гребля, Путівці, Красне, Лисянка), а також із виходом на лівий берег Південного Бугу на півночі, де округ охоплює села Дорожнє та Медведку, а також селище Стрижавка. Загальна кількість виборців цього округу становить 169,839 тисяч осіб.

До меж округу №12 із центром у Вінниці потрапила лівобережна частина Вінниці (межі колишніх Замостянського та Староміського районів міста), а також лівобережна частина Вінницького району за виключенням північних сіл та селищ (Стрижавка, Дорожнє та Медведка). Окрім того, до цього округу «пристебнули» Ксаверівку (знаходиться на західній межі району на кордоні із Літинським районом), а також села Ксаверівка, Рівець, Горбанівка, Широка Гребля, Путівці, Красне, Лисянка у південно-західній частині району. Причому село Ільківна, яке знаходиться у цій смузі до меж округу не потрапило, залишившись в межах округу №11. Загалом округ охоплює 177,016 тисяч виборців.

Округ №13 із центром у Калинівці охоплює міста Козятин, Хмільник, а також Калинівський, Козятинський, Хмільницький райони із загальною кількістю виборці 154,763 тисяч осіб. Він повністю співпадає з межами округу, який був на парламентських виборах 2002 року.

До меж округу №14 із центром у Жмеринці потрапили Жмеринський, Літинський Тиврівський райони та місто Жмеринка. Тут налічується 172,043 тис. виборців. Цей округ відрізняється від минулого тим, що до його складу не потрапив Мурованокуриловецький район, а замість нього включений Тиврівський.

Округ №15 із центром у Шаргороді охопив Мурованокуриловецький, Томашпільський, Тульчинський, Чернівецький, Шаргородський райони. Тут кількість виборців становить 159,659 тисяч осіб. Минулого разу цей округ розташовувся зовсім у іншому місці – в Іллінцях і охоплював Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, Тиврівський (з населеними пунктами Гніваньської міської, Довгополівської, Марківської, Пилявської, Селищенської, Тростянецької, Шендерівської, Яришівської сільських рад) райони.

Округ №16 із центром у Ямполі розташувався вздовж кордону Вінницької області з Молдовою із включає в себе місто Могилів-Подільський, Крижопільський, Могилів-Подільський, Піщанський, Чечельницький, Ямпільський райони. Він розтягнувся на 168 кілометрів із заходу на схід, охоплюючи всі південні райони області. Тут мешкає 148,955 тис. виборців.

В одномандатний округ №17 із центром у Ладижині потрапили Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький райони, а також місто Ладижин. Загальна кількість виборців округу становить 169,214 тисяч осіб.

І, нарешті, в межі округу №18 із центром в Іллінцях потрапили Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський райони. У окрузі налічується 145,559 тисяч виборців, що є найменшим показником на території Вінницької області.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов