Вінницю з районом «порізали» на 2 частини. Під вибори

Центральна виборча комісія створила мажоритарних виборчих округів і визначила їх межі на виборах Верховної Ради, призначених на 28 жовтня.

За відповідний проект постанови проголосували 10 з 15 присутніх на засіданні ЦВК членів комісії.

Відповідно до рішення ЦВК, у у Вінницькій області - 8, орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі станом на 28 квітня - 161 140.

Перелік округів з їх номерами, межами та центрами має бути опублікований у загальнодержавному й відповідному регіональному друкованому засобах масової інформації не пізніше 5 травня.

Після доповіді головою ЦВК Володимиром Шаповалом проекту постанови, створеного на основі пропозицій членів комісії-кураторів окремих регіонів, виникла дискусія відносно розподілу у Вінницькій області.

Зокрема, члени ЦВК підтримали альтернативну пропозицію щодо розподілу меж округів у Вінницькій області Олександра Шелестова.

При цьому куратор регіону Жанна Усенко-Чорна виступила з критикою цієї пропозиції й заявила, що вона не забезпечуватиме оптимальну роботу окружкомів, а також необґрунтовано розтягне округ замість того, щоб зробити його компактним.

Незважаючи на критику окремих членів комісії ініціативи Шелестова, вона була підтримана 9 з 15 членів комісії.

Основна інтрига пропозиції Шелестова полягала у поділу Вінниці та Вінницького району на два округи, які не вписуються у теперішній адміністративний поділ, а також утворення двох дуже витягнутих у просторі із заходу на схід округів - №15, який розтягнувся на понад 130 кілометрів та №16 – із довжиною 168 км.

Отже, одномандатний виборчий округ № 11 із центром у Вінниці включає у себе правобережну частину Вінниці (межі колишнього Ленінського району), а також правобережну частину Вінницького району із окремими видаленнями на заході та південному заході (в межі округу не потрапили села Ксаверівка, Рівець, Горбанівка, Широка Гребля, Путівці, Красне, Лисянка), а також із виходом на лівий берег Південного Бугу на півночі, де округ охоплює села Дорожнє та Медведку, а також селище Стрижавка. Загальна кількість виборців цього округу становить 169,839 тисяч осіб.

До меж округу №12 із центром у Вінниці потрапила лівобережна частина Вінниці (межі колишніх Замостянського та Староміського районів міста), а також лівобережна частина Вінницького району за виключенням північних сіл та селищ (Стрижавка, Дорожнє та Медведка). Окрім того, до цього округу «пристебнули» Ксаверівку (знаходиться на західній межі району на кордоні із Літинським районом), а також села Ксаверівка, Рівець, Горбанівка, Широка Гребля, Путівці, Красне, Лисянка у південно-західній частині району. Причому село Ільківна, яке знаходиться у цій смузі до меж округу не потрапило, залишившись в межах округу №11. Загалом округ охоплює 177,016 тисяч виборців.

Округ №13 із центром у Калинівці охоплює міста Козятин, Хмільник, а також Калинівський, Козятинський, Хмільницький райони із загальною кількістю виборці 154,763 тисяч осіб. Він повністю співпадає з межами округу, який був на парламентських виборах 2002 року.

До меж округу №14 із центром у Жмеринці потрапили Жмеринський, Літинський Тиврівський райони та місто Жмеринка. Тут налічується 172,043 тис. виборців. Цей округ відрізняється від минулого тим, що до його складу не потрапив Мурованокуриловецький район, а замість нього включений Тиврівський.

Округ №15 із центром у Шаргороді охопив Мурованокуриловецький, Томашпільський, Тульчинський, Чернівецький, Шаргородський райони. Тут кількість виборців становить 159,659 тисяч осіб. Минулого разу цей округ розташовувся зовсім у іншому місці – в Іллінцях і охоплював Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, Тиврівський (з населеними пунктами Гніваньської міської, Довгополівської, Марківської, Пилявської, Селищенської, Тростянецької, Шендерівської, Яришівської сільських рад) райони.

Округ №16 із центром у Ямполі розташувався вздовж кордону Вінницької області з Молдовою із включає в себе місто Могилів-Подільський, Крижопільський, Могилів-Подільський, Піщанський, Чечельницький, Ямпільський райони. Він розтягнувся на 168 кілометрів із заходу на схід, охоплюючи всі південні райони області. Тут мешкає 148,955 тис. виборців.

В одномандатний округ №17 із центром у Ладижині потрапили Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький райони, а також місто Ладижин. Загальна кількість виборців округу становить 169,214 тисяч осіб.

І, нарешті, в межі округу №18 із центром в Іллінцях потрапили Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський райони. У окрузі налічується 145,559 тисяч виборців, що є найменшим показником на території Вінницької області.

 

Винница.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Мэру Могилев-Подольского Петру Бровко сообщили окончательное подозрение. Об этом сообщает пресс-служба ГПУ. В январе мэра задержали на взятке в 7,5 тыс. долларов за передачу земельного участка. В ходе следствия правоохранители нашли еще нарушения. ОКазалось, что в 2017 год мэр незаконно изменил штатное расписание горсовета, что привело к безосновательному прекращению финансирования отдела. В результате люди остались без зарплат на сумму в 550 тыс. гривен....
Общество
Алла и Василий Яровые из села Станиславчик Жмеринского района удочерили трех девушек. Имея двух сыновей, которым сейчас уже 26 и 22 года, супруги всегда мечтали еще и о дочерях и вот, осуществили свое желание. Теперь дружная семья пополнится тремя сестрами.Старшей девочке 10 лет, средний 8, а наименьшей ещё нет года. Как сообщают в районном совете, сестры быстро признали родителей и с нетерпением ожидали встреч. Уже завтра, 19 июля, дети прибудут к родител...
Общество
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн. Сегодня в парке Дружбы народов, на Вишенском озере, состоялось открытие нового вида актракционов. Это зип-лайн туристическое развлечение, которое представляет собой натянутый на высоте канат-путь, по которому под действием собственного веса движется человек, закрепленная на нем с помощью устройства, обеспечивающего свободное скольжение. Такой же метод используется в альпинизме для перемещения...
Политика
21 июля в Украине пройдут внеочередные выборы народных депутатов Украины. Результаты соцопросов постоянно различаются, поэтому редакция сайта Vinbazar.com поинтересовалась у винничан, за кого они отдадут свой голос на выборах в новую Верховную Раду.У тех, кто согласился открыть свой выбор, предпочтения разделились примерно поровну между "Европейской Солидарностью" и "Слугой народа". Причем команде Петра Порошенко больше симпатизируют люди старшего возраста...
Политические новости
Інтерв’ю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №12 Оленою Верлан-Кульшенко - Пані Олено, про вас у медіа вдалося знайти лише кілька слів – мати, волонтер, викладач. Утім кожне з них, це майже окреме життя. Що з них для вас найважливіше і звідки сили беруться на всі ці справи? - Для мене вони рівнозначні. Як три кита, що колись в уяві людей тримали землю, так і вони утрьох тримають мене міцно на землі. Бо перше моє призначення я...
Общество
В Стодольцах Жмеринского район на Винниччине восемь лет подряд проходит сельский Праздник вареников. Посоревноваться в приготовлении традиционного украинского блюда съезжаются мастера из сел Жмеринщины и даже соседнего Барского района.Как сообщили в райгосадминистрации, в этом году продемонстрировать свои кулинарные способности прибыли 42 хозяйки. Они лепили вареники в форме рыбы, цветов, делали их разноцветными, шоколадными, с разнообразными начинками и с...
Происшествия
Ущерб, нанесенный государству в результате утечки химикатов в реку Рось, винницкие экологи оценили в 9 млн. гривен. Об этом сообщает пресс-служба Государственной экологической инспекции в Винницкой области.Точная сумма составляет 9328617 грн. 98 коп. Материалы дела экологи передали в Погребищенское отделения полиции Калиновского отдела полиции ГУНП в Винницкой области.
Общество
На территории Подольского зоопарка в Виннице установят беседки с системой охлаждения. Во время жары посетители зверинца смогут освежиться водным туманом, который будет создавать специальная установка.Об этом сообщили в Винницком областном коммунальном специализированном лесохозяйственном предприятии. "Простудиться там нереально, поскольку туман мягкий и приятный, - говорит директор Подольского зоопарка Евгений Ткачик. - Такие системы орошения есть у многих...
Новости по теме
Опрос: за кого в Виннице будут голосовать на выборах в Верховную Раду 2019 (Видео)
Во время скандального телемоста "Россия 1" показали Винницу (Видео)
Сергей Притула в Виннице агитировал за партию "Голос" Вакарчука (Фото + Видео)
В Виннице «Батькивщина» использует для агитации партийные цвета «Слуги народа» (фото)
Зеленский уволил десять глав РГА в Винницкой области
Олег Винник даст бесплатный агитационный концерт в небольшом городе на Винниччине
Сенсация! В Виннице от партии "Слуга народа" появился кандидат-невидимка в депутаты Верховной Рады
Выборы в Раду: Кто претендует на победу в Винницкой области
Фанаты Шария хотели сорвать выступление Порошенко в Виннице (фото, видео)
В Винницу с политической миссией едет известный журналист Дмитрий Гордон