• Головна
  • Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО)
13:00, 17 травня 2012 р.

Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО)

15 травня в селі Білопілля Козятинського району відбувся обласний фестиваль-конкурс музейних міні-експозицій, присвячений Року музеїв в Україні та вісімдесятиріччю утворення Вінницької області. Проведення заходу було приурочене до Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня.

Про історію фестивалю розповіла директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.
 Цей фестиваль проводиться вже втретє. Вперше він пройшов на базі нашого музею. Однак обмеженість площі музейної зали не дозволяла представити експозиції у всій повноті. Тому другий, минулорічний фестиваль, присвячений 125-річному ювілею етнографа Костя Широцького, вперше було проведено у селі Вільшанка Крижопільського району на базі музею М. Трублаїні, – сказала Катерина Іванівна. – На ньому було представлено вісімнадцять міні-експозицій.

Цьогорічний фестиваль, який проводився під девізом “Красо України Подолля”, пройшов на базі Музею хліба, що в селі Білопілля Козятинського району. Участь у ньому взяли двадцять музейних колективів області. Гостей та учасників фестивалю привітали голова Козятинської райдержадміністрації Олексій Лавренюк та заступник начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, голова журі та експертної ради Галина Куделя.

Кожному учаснику фестивалю на презентацію своєї міні-експозиції відводилось лише п’ять хвилин. Більшість презентацій були театралізовані. Під час їх проведення кожен з учасників прагнув показати туристичну привабливість свого об’єкта. Після виступу усіх колективів відбулось засідання експертної ради, яка і визначила переможців. У складі журі були знані науковці Тетяна Пірус, Катерина Висоцька, Віктор Косаківський, Іван Горобчук, Володимир Воронов та Тетяна Журунова.

Учасники оцінювались за семи номінаціями. Гран-прі фестивалю було присуджено Оратівському краєзнавчому музею за міні-експозицію “Родинні обереги”.У номінації “Інтерактивність та технічне забезпечення міні-експозиції” був відзначений музей історії міста Козятина з програмою “Довга коса — жіноча краса”. “Найвдалішою музейною міні-експозицією” визнана експозиція музею Михайла Грушевського з села Сестринівки Козятинського району (“Село Сестринівка — мала батьківщина Михайла Грушевського”). “За організацію науково-дослідницької та видавничої діяльності в музеї” відзначений Вінницький обласний краєзнавчий музей (міні-експозиція “Спортивна слава Вінниччини. Марія Гавриш”). “За роботу з обміну і збереження музейних колекцій та наукового комплектування фондів” нагороджений Національний музей-садиба М. І. Пирогова (“Медицина — любов моя і життя моє” М. Пирогов).
У номінації “Найвдаліша презентація міні-експозиції” найкращим визнано Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського з міні-експозицією “Я весь серед своїх героїв…”(М. М. Коцюбинський).
Кращим у “Розбудові музейної експозиції та покращенні матеріально-технічної бази музею” визнано колектив музею історії села Тиманівки Тульчинського району (“Господар рідної землі”).

Окрім названих була й ще одна номінація, яку оцінювали самі глядачі, – “Приз глядацьких симпатій”, перемогу в якій присуджено Музею хліба, на базі якого й проходив фестиваль.

- Музей хліба у селі Білопілля Козятинського району був створений у 1985 році і вже через рік приймав перших відвідувачів. А в 1991 році йому присвоєно звання народного. Це єдиний музей такого профілю у Вінницькій області, – розповіла Катерина Висоцька. – Музейний комплекс складається з трьох експозиційних приміщень — клуні, хати та п’ятнадцятиметрового вітряка, який є архітектурною пам’яткою XVIII сторіччя. Колекція музейних предметів нараховує близько 600 одиниць. Винятковою повнотою відзначається зібрання знарядь, якими користувались для вирощування та переробки збіжжя хлібороби XIX — початку XX століття. Експозиційну цінність представляють зразки хліба блокадного Ленінграду та хліб для космонавтів, – додала Катерина Іванівна.

А поки експертна рада фестивалю визначала найкращих, художні колективи району демонстрували свою майстерність глядачам.

У цей же час відома коровайниця з села Сигнал Марія Фурман проводила майстер-клас з виготовлення та оздоблення короваю, під час якого знайомила присутніх із своїми секретами, пояснювала символіку оздоблювальних елементів короваю.

Після підбиття підсумків, учасників фестивалю було нагороджено дипломами та цінними подарунками.

Оскільки умови Музею хліба є сприятливими для проведення фестивалю, вирішено зробити його традиційним і проводити там щороку.

Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-1
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-2
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-3
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-4
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-5
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-6
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-7
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-8
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-9
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-10
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-11
Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО), фото-12
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...