Міжнародний день музеїв на Вінниччині відзначили фестивалем-конкурсом експозицій (ФОТО)

15 травня в селі Білопілля Козятинського району відбувся обласний фестиваль-конкурс музейних міні-експозицій, присвячений Року музеїв в Україні та вісімдесятиріччю утворення Вінницької області. Проведення заходу було приурочене до Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня.

Про історію фестивалю розповіла директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.
 Цей фестиваль проводиться вже втретє. Вперше він пройшов на базі нашого музею. Однак обмеженість площі музейної зали не дозволяла представити експозиції у всій повноті. Тому другий, минулорічний фестиваль, присвячений 125-річному ювілею етнографа Костя Широцького, вперше було проведено у селі Вільшанка Крижопільського району на базі музею М. Трублаїні, – сказала Катерина Іванівна. – На ньому було представлено вісімнадцять міні-експозицій.

Цьогорічний фестиваль, який проводився під девізом “Красо України Подолля”, пройшов на базі Музею хліба, що в селі Білопілля Козятинського району. Участь у ньому взяли двадцять музейних колективів області. Гостей та учасників фестивалю привітали голова Козятинської райдержадміністрації Олексій Лавренюк та заступник начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, голова журі та експертної ради Галина Куделя.

Кожному учаснику фестивалю на презентацію своєї міні-експозиції відводилось лише п’ять хвилин. Більшість презентацій були театралізовані. Під час їх проведення кожен з учасників прагнув показати туристичну привабливість свого об’єкта. Після виступу усіх колективів відбулось засідання експертної ради, яка і визначила переможців. У складі журі були знані науковці Тетяна Пірус, Катерина Висоцька, Віктор Косаківський, Іван Горобчук, Володимир Воронов та Тетяна Журунова.

Учасники оцінювались за семи номінаціями. Гран-прі фестивалю було присуджено Оратівському краєзнавчому музею за міні-експозицію “Родинні обереги”.У номінації “Інтерактивність та технічне забезпечення міні-експозиції” був відзначений музей історії міста Козятина з програмою “Довга коса — жіноча краса”. “Найвдалішою музейною міні-експозицією” визнана експозиція музею Михайла Грушевського з села Сестринівки Козятинського району (“Село Сестринівка — мала батьківщина Михайла Грушевського”). “За організацію науково-дослідницької та видавничої діяльності в музеї” відзначений Вінницький обласний краєзнавчий музей (міні-експозиція “Спортивна слава Вінниччини. Марія Гавриш”). “За роботу з обміну і збереження музейних колекцій та наукового комплектування фондів” нагороджений Національний музей-садиба М. І. Пирогова (“Медицина — любов моя і життя моє” М. Пирогов).
У номінації “Найвдаліша презентація міні-експозиції” найкращим визнано Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського з міні-експозицією “Я весь серед своїх героїв…”(М. М. Коцюбинський).
Кращим у “Розбудові музейної експозиції та покращенні матеріально-технічної бази музею” визнано колектив музею історії села Тиманівки Тульчинського району (“Господар рідної землі”).

Окрім названих була й ще одна номінація, яку оцінювали самі глядачі, – “Приз глядацьких симпатій”, перемогу в якій присуджено Музею хліба, на базі якого й проходив фестиваль.

- Музей хліба у селі Білопілля Козятинського району був створений у 1985 році і вже через рік приймав перших відвідувачів. А в 1991 році йому присвоєно звання народного. Це єдиний музей такого профілю у Вінницькій області, – розповіла Катерина Висоцька. – Музейний комплекс складається з трьох експозиційних приміщень — клуні, хати та п’ятнадцятиметрового вітряка, який є архітектурною пам’яткою XVIII сторіччя. Колекція музейних предметів нараховує близько 600 одиниць. Винятковою повнотою відзначається зібрання знарядь, якими користувались для вирощування та переробки збіжжя хлібороби XIX — початку XX століття. Експозиційну цінність представляють зразки хліба блокадного Ленінграду та хліб для космонавтів, – додала Катерина Іванівна.

А поки експертна рада фестивалю визначала найкращих, художні колективи району демонстрували свою майстерність глядачам.

У цей же час відома коровайниця з села Сигнал Марія Фурман проводила майстер-клас з виготовлення та оздоблення короваю, під час якого знайомила присутніх із своїми секретами, пояснювала символіку оздоблювальних елементів короваю.

Після підбиття підсумків, учасників фестивалю було нагороджено дипломами та цінними подарунками.

Оскільки умови Музею хліба є сприятливими для проведення фестивалю, вирішено зробити його традиційним і проводити там щороку.

Вінниця ОК
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Бизнес
На юге Винницкой области высадили промышленную плантацию грецких орехов общей площадью почти в тысячу гектаров. Более четырех сотен владельцев паев в селах Ярышев и Кременное (Могилев-Подольский район) передали свои паи под этот проект. И хотя орехи начнут приносить доходы не ранее, чем через пять лет, инвестор все это время будет платить деньги сельчанам за аренду. Приятно, что и размер арендной платы выше, чем в среднем по Винничине. Уже создано около 60...
Криминал
Мэру Могилев-Подольского Петру Бровко сообщили окончательное подозрение. Об этом сообщает пресс-служба ГПУ. В январе мэра задержали на взятке в 7,5 тыс. долларов за передачу земельного участка. В ходе следствия правоохранители нашли еще нарушения. Оказалось, что в 2017 год мэр незаконно изменил штатное расписание горсовета, что привело к безосновательному прекращению финансирования отдела. В результате люди остались без зарплат на сумму в 550 тыс. гривен....
Общество
Алла и Василий Яровые из села Станиславчик Жмеринского района удочерили трех девочек. Имея двух сыновей, которым сейчас уже 26 и 22 года, супруги всегда мечтали еще и о дочерях и вот, осуществили свое желание. Теперь дружная семья пополнится тремя сестрами.Старшей девочке 10 лет, средний 8, а самой младшей ещё нет года. Как сообщают в районном совете, сестры быстро признали родителей и с нетерпением ожидали встреч. Уже завтра, 19 июля, дети прибудут к роди...
Общество
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн. Сегодня в парке Дружбы народов, на Вишенском озере, состоялось открытие нового вида актракционов. Это зип-лайн туристическое развлечение, которое представляет собой натянутый на высоте канат-путь, по которому под действием собственного веса движется человек, закрепленная на нем с помощью устройства, обеспечивающего свободное скольжение. Такой же метод используется в альпинизме для перемещения...
Политика
21 июля в Украине пройдут внеочередные выборы народных депутатов Украины. Результаты соцопросов постоянно различаются, поэтому редакция сайта Vinbazar.com поинтересовалась у винничан, за кого они отдадут свой голос на выборах в новую Верховную Раду.У тех, кто согласился открыть свой выбор, предпочтения разделились примерно поровну между "Европейской Солидарностью" и "Слугой народа". Причем команде Петра Порошенко больше симпатизируют люди старшего возраста...
Политические новости
Інтерв’ю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №12 Оленою Верлан-Кульшенко - Пані Олено, про вас у медіа вдалося знайти лише кілька слів – мати, волонтер, викладач. Утім кожне з них, це майже окреме життя. Що з них для вас найважливіше і звідки сили беруться на всі ці справи? - Для мене вони рівнозначні. Як три кита, що колись в уяві людей тримали землю, так і вони утрьох тримають мене міцно на землі. Бо перше моє призначення я...
Общество
В Стодольцах Жмеринского район на Винниччине восемь лет подряд проходит сельский Праздник вареников. Посоревноваться в приготовлении традиционного украинского блюда съезжаются мастера из сел Жмеринщины и даже соседнего Барского района.Как сообщили в райгосадминистрации, в этом году продемонстрировать свои кулинарные способности прибыли 42 хозяйки. Они лепили вареники в форме рыбы, цветов, делали их разноцветными, шоколадными, с разнообразными начинками и с...
Происшествия
Ущерб, нанесенный государству в результате утечки химикатов в реку Рось, винницкие экологи оценили в 9 млн. гривен. Об этом сообщает пресс-служба Государственной экологической инспекции в Винницкой области.Точная сумма составляет 9328617 грн. 98 коп. Материалы дела экологи передали в Погребищенское отделения полиции Калиновского отдела полиции ГУНП в Винницкой области.