У Вінниці антигей-парад заборонили, а в Києві розігнали геїв

Перед відзначенням Дня Європи, на вечір п’ятниці, 18 травня, соціально-націоналістична асамблея Вінниці запланувала протестну акцію у вигляді ходи. Її учасники мали, зібравшись біля медуніверситету, пройти вулицею Пирогова, зробити десятихвилинну зупинку напроти райвідділу міліції на Пирогова, 4, далі пройти вулицею Соборною до скверу Козицького. Зібратись представників асамблеї змусило бажання висловити протест проти проведення у Києві гей-параду. Однак запланована акція не відбулась. Причина — заборона міської влади.

- Міська влада ніколи не вдавалась до заборони акцій, навіть якщо вони були спрямовані проти неї, – сказав заступник міського голови Володимир Слишинський. – Але представники цієї організації раніше вже проводили мітинг, на якому були заклики до міжнаціональної ворожнечі. Вінниці необхідна стабільність і спокій, тому ми подали відповідну заяву. І окружний адміністративний суд прийняв рішення про заборону даної акції.

- Ми запланували нормальну акцію проти ненормального явища — гей-параду у Києві. Ніяких закликів до ворожнечі ми не поширювали. Влада послалась на мітинг, який ми проводили ще 18 лютого проти неконтрольованої міграції, – висловив свою думку з цього приводу лідер Вінницького осередку Соціал-Національної Асамблеї Юрій Хорт. – Напередодні акції представники міліції проводили обшуки на двох адресах, вилучили все, що можна вилучити — комп’ютер, символіку, український прапор, навіть мій мобільний телефон.Враховуючи можливі провокації з боку працівників міліції, я попередив усіх учасників акції, а їх мало бути близько ста п’ятдесяти, щоб вони не приходили.

Головна наша мета — привернути увагу громадськості та загітувати людей на протестну акцію у Києві. Передбачаю, що міліція перешкоджатиме дістатись до Києва, але ми все одно потрапимо туди і висловимо свій протест, – додав Юрій.

Заявлений організаторами на 20 травня перший в історії незалежної України гей-парад у столиці, не відбувся. Більше 200-м представникам сексуальних меншин довелося уникати зустрічі і ховатися від українських націоналістів і членів проросійських козацьких організацій. Але крім того, було жорстоко побито організатора «Гей-форуму України» Святослава Шеремета.

Нагнітання подій навколо майбутнього гей-параду почалося з кінця минулого року, коли було заявлено організаторами про намір його проведення. Незгоду з його проведенням відразу заявили представники націоналістичних партій, православних братств.

«Протистояння» планувалося на рівні не конкретно взятих людей, а організацій: ВО «Свобода», громадської організації «Тризуб» імені Степана Бандери, УНА-УНСО, членів проросійських козацьких організацій і православних братств Української православної церкви.

Причому, в день запланованого параду, 20 травня, не чекаючи, основного об’єкта протестів, на Михайлівській площі відбулася бійка, що виникла між націоналістами і козаками. Бійку спочатку допустили, а потім припинили співробітники міліції.

400 співробітників підрозділу «Беркут», 15 автозаків і кілька міліцейських автобусів, задіяних у запобіганні можливих конфліктів, не стали перешкодою для побиття організатора «Гей-форуму України» Святослава Шеремета.

До нього підбіг молодий чоловік у медичній масці і з криком «П. .. и, геть з України!» бризнув струменем газу з балончика в обличчя. Після чого, через деякий час на організаторів накинулися невідомі та жорстоко побили.

Нагадаємо, Рада ООН з прав людини в 2011 році прийняла декларацію про захист прав гомосексуалістів. Серед країн, які підтримали документ: США, держави ЄС і Бразілія. Проти резолюції виступили представники африканських і мусульманських держав.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов