• Головна
  • У Вінниці суд зібрався перефарбувати «Савой»?
11:03, 24 травня 2012 р.

У Вінниці суд зібрався перефарбувати «Савой»?

На початку ХХ століття Вінниця активно розвивалась. Важливим аспектом стала розбудова мережі готелів. Найбільш цікавим є протистояння двох фешенебельних готелів міста - «Савоя» та «Франсуа» (4-поверхова будівля ліворуч «Савоя», яку через спільний з ним колір помилково вважають єдиним цілим – ред.).

Закладались вони приблизно одночасно, в 1912 р. Окрім бізнесових суперечок, існувало ще й політичне протистояння: будівництво «Савоя» кредитував Дрезденський банк (Німеччина), «Франсуа» ж постав за рахунок кредитів прихильників Франції. А як відомо, ці дві країни тоді знаходились у ворожих військово-політичних блоках – Троїстому союзі та Антанті.

Коли будівництво двох готелів закінчилося, то всім стало зрозуміло, що «Савой» перевершив «Франсуа» на два поверхи, та й за стилем був значно шикарнішим.

Але «сусіди» не здавались і звели величезний 4-поверховий флігель.

Прес-служба Апеляційного суду спростовує критику щодо реконструкції та призначення найкращої будівлі Вінниці.

До початку реконструкції готелю «Савой» протягом року було здійснено масштабну роботу не тільки архітекторами, а й істориками-краєзнавцями, також неодноразово проводилися тематичні зустрічі з метою обговорення пропозицій творчої інтелігенції міста щодо відтворення історичної будівлі. Окрім того, Вінницьким апеляційним адміністративним судом проаналізовано та враховано всі побажання, висловлені у спеціально створеній рубриці на веб-сайті ВААС, куди всі небайдужі до свого міста та реставрації історичної пам’ятки місцевого значення могли надсилати історичні матеріали задля максимального відновлення первісного екстер’єру та інтер’єру будівлі.

Вибір кольору будівлі – це результат ґрунтовних досліджень. Оригінальний колір будівлі був близький до пісочно-бежевого, адже, відповідно до рекомендаційних правил кольористики, тепла гама кольорів застосовується для північної лінії забудови вулиць. У такому вигляді споруда проіснувала від свого створення з 1912 року до початку 80-х років. Блакитний колір фасаду «Савой» отримав на початку 80-х років та залишався таким до початку реставрації.

Саме з метою відтворення автентичності, в тому числі й історичної колірної гами цієї будівлі, Управлінням культури і туризму Вінницької облдержадміністрації і Управлінням містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації було погоджено у ході реставраційних робіт повернути «Савою» його історичний вигляд, який був спроектований архітектором Григорієм Артиновим.

Незрозумілими є також дискусії щодо розміщення в «Савої» саме Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційний адміністративний суд – достойна установа для розміщення її в будівлі колишнього українського уряду, що має історичну та архітектурну цінність, а наразі потребує складних та специфічних реставраційних робіт.

На часі важливим є розвиток конструктивних взаємин громадян та органів державної влади, про що свідчать тисячі справ, які надходять до адміністративних судів, тому суди повинні бути відкритими та доступними для громадян. Водночас, доступ до правосуддя вимагає зняття зайвих бар’єрів до судових послуг: як економічних і процесуальних, так і географічних перешкод. Не секрет, що задля виведення державних послуг на відкритий простір у розвинених та соціально направлених країнах інституції державного значення розташовані в центрі міста, і це є стандартом.

Чому ж серед вінничан зустрічаються ті, для яких прийнятнішим є розміщення в «Савої» чергового ресторану або іншої комерційно-привабливої установи, ніж судового органу, який захищатиме права не лише громадян нашого міста, а й жителів Хмельницької та Чернівецької областей?

Нагадаємо, що у грудні 2011 року Вінницький апеляційний адміністративний суд за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Мур» на капремонт будівлі Вінницького апеляційного адміністративного суду по вул. Соборна, 48 в Вінниці за 0,97 млн гривен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...