• Вінницькі радіоорієнтувальники «напєленгували» 22 медалі національної першості (ФОТО)
09:00, 29 травня 2012 р.

25-27 травня Вінниця приймала спортсменів-радіоорієнтувальників усієї України, які з’їхалися на останню перед Чемпіонатом Світу національну першість. Окрім того, до учасників Чемпіонату України приєдналися «лисятники» з сусідньої Молдови, а враховуючи те, що цей Чемпіонат був вирішальним у відборі кандидатів до національної збірної, у вінницьких лісах три дні вирували чималі спортивні пристрасті.

Відкривав змагання голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк, який побажав спортсменах успіху та поклав на них надію, як провідників здорового образу життя серед співвітчизників. Ну а команда Вінницької області на чолі із президентом медіа-корпорації «RIA» Олександром Човганом у ці дні не тільки гідно представила наш регіон, здобувши 5 «ліцензії» на Чемпіонат Світу, а зайняла друге загальнокомандне місце, виборовши 22 медалі в особистих змаганнях. Перемогу «святкували» кияни, які повезли додому 32 медалі в особистому заліку.

Розпочинали змагання спортсмени із спринту, який проходив у Вінницькому центральному парку культури й відпочинку. Тут перемогу в особистих змаганнях святкували вінничани: Олександр Ковалінський, Володимир Бездітний та Василь Колодяжний. Ще п’ятеро вінницьких спортсменів вибороли «срібло» та «бронзу».

Другого дня на спортсменів-радіоорієнтувальників чекав найвідоміший вінницький ліс – Чорноліська Дача. Саме у цьому лісі у часи Великої вітчизняної війни розташовувався один із найбільших у регіоні партизанських загонів. Тут досі збереглись партизанські землянки, коло них встановлений пам’ятник. Інколи сюди приїжджають екскурсії, які вшановують пам’ять загиблих подолян, що вели війну проти фашизму в тилу ворога.

Змагаючись на дистанції за вибором вінницькі спортсмени цього дня вибороли 7 медалей – перемогу святкували Сергій Нагорнюк, Володимир Бездітний та Анастасія Басюк. Роман Сімонішен, Поліна Захарова були другими у своїх групах, а Дмитро Козел та Марія Соколовська вибороли «бронзу».

Останнього дня спортсменів чекали змагання у заданому напрямку в лісовому масиві неподалік села Павлівка, що у Калинівському районі. Тут серед вінничан перемогу святкували Сергій Нагорнюк, Володимир Бездітний, Анастасія Басюк та Поліна Захарова. Срібними призерами стали Дмитро Козел, Василь Колодязний та Захарова Поліна.

Загалом, особисті результати вінницьких спортсменів дали змогу команді нашої області посісти друге загальнокомандне місце, поступивши лише спортсменам Києва та вибороти п’ять місць у національній збірній із спортивного радіоорієнтування.

Вінницькі радіоорієнтувальники «напєленгували» 22 медалі національної першості (ФОТО), фото-1