Віктор Бронюк зібрав 206 тисяч гривень на пам’ятник Шевченку (ФОТО)

30 травня у Вінниці підписали меморандум про співпрацю два благодійних фонди: київський „Велика родина” та вінницький „Подільська  громада”. Фонди ініціюють спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку у Вінниці. „Подільська громада” вже зібрала 206 тисяч гривень, з них 50 – надала „Велика родина”.

- Зараз ми робимо крок, який не вирішувався 20 років, - сказав на підписанні мер Вінниці Володимир Гройсман. -  І це має бути не просто пам’ятник Шевченку. Ми знаємо немало випадків, коли пам’ятники відкриваються, а вони стоять одиноко. Це має бути формування громадського простору. Це має бути територія, де проходитимуть літературні вечори, де збиратимуться люди. Це має бути один з серйозних культурних осередків Вінниці.

- Вінницька область першою в Україні прийняла установчі документи на святкування 200-річчя Тараса Шевченка, - заявила заступник голови Вінницької ОДА Любов Спірідонова.

2012 рік президентом оголошений роком Шевченка.

- Чому ми у своїх пріоритетах визнали саме Шевченка? – розпочав розмову голова благодійного фонду „Велика родина” Юрій Рубан. – Мені дуже подобається фраза  Жана Мане, якого називають батьком Євросоюзу: „Якби я міг починати знову, то я б починав не з нафти і вугілля, а з культури”. Культура в Україні почалась з Шевченка. Він дав нам точку відліку. Він поставив нам питання, на які ми досі не можемо відповісти. Тому ми хочемо гідно відзначити святкування 200-річчя нашого Кобзаря. Хотілося б, щоб нація згадала про  людину, яку можна назвати батьком нації.

З боку „Подільської громади” меморандум підписав голова фонду Віктор Бронюк.

- Шкода, що у Вінниці досі немає гідного пам’ятника, - сказав він. -  Не можемо визначитися з образом. У людей є чітке сприйняття образу, а на 50% пам’ятників, які я зустрічав, гастролюючи Україною, важко вгадати Шевченка.

Жоден з трьох конкурсів, які проходили у Вінниці досі не приніс гарного результату. Вінницька облдержадміністрація вирішила піти на закритий конкурс  спілки художників України. Тепер думати над пам’ятником для Вінниці будуть художники зі всієї України.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
16 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов